Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sokan miért buzdítanak tizenév...

Sokan miért buzdítanak tizenéves kislányokat arra, hogy sminkeljenek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kérdésnél látom, hogy egy önbizalomhiányos tininek azt írják válaszul, hogy sminkeljen, mert a smink dob a kinézetén. Miért kell egy kamasznak ilyet írni? Attól még nem lesz szebb senki, mert sminkel.
2020. júl. 21. 07:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
Dehogyisnem. A smink a szépet még szebbé teszi és kiemeli. Szerintem neked fogalmad sincs róla mi az. Egy szépen kiemelt szem, ami nem karikás, szép ívű, színű nem bozontos szemöldök hihetetlenül sokat dob.
2020. júl. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

De ami szép, azt pont hogy nem kell kiemelni se szebbé tenni. Attól még nem lesz senki szebb, mert sminkel, mert ha leveszed róla a sminket, attól ugyanolyan csúnya. Ez olyan, mint amikor egy álarcos bálban valaki felvesz egy kutyafejes maszkot. Attól, hogy kutyafejes maszk van rajta, kutya lett? Nem, csak kutyafejes maszk van rajta. Attól, hogy valaki sminkel, még szép lett? Nem, csak sminkel.


A szépet nem kiemelni kell, vagy szebbé tenni, hanem hagyni kell. A csúnyák meg attól nem lesznek szebbek, hogy sminkelnek, sőt! 30 éves korukra úgy néznek ki a sminktől, mint egy 50 éves.

2020. júl. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az se mindegy, hogy az a tini mennyire tini. 12-13 éves én is azt mondom minek. 15 éve voltam 15 éves kamasz, az osztálytársaim zöme sminkelt (művészeti tagozat, nem ringyóképző) és nem vitték túlzásba. Csak festették a szemöldöküket és szempillaspirált használtak. Egyáltalán nem volt ízléstelen, később én is rákaptam. A lányomnak is meg fogom engedni 16 éves korától. Nem fogom apácának nevelni.
2020. júl. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
#2 Egyetértek veled. A mai kislányokat arra nevelik, hogy sminkeljenek, mert attól lesznek szépek. Ezt látják a médiában, a szülőktől, felnőttektől, mindenhol. Szomorú. Szerintem sokkal szebb egy természetes arc, mert a sminkkel csak elrejted magad, az nem te vagy, és az már gond, amikor ki sem mernek lépni smink nélkül az utcára a lányok.
2020. júl. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%

#4 Ott a pont, szerintem is szebb egy természetes arc, de tudom, hogy a kisebbséghez tartozom és, hogy a fiúk többségének a sminkelt lányok tetszenek, ebben a korban a lányoknak meg talán az egyik legfontosabb dolog, hogy a fiúk szépnek tartsák őket, úgyhogy ha egy lány ki tudja úgy minimálisan sminkelni magát, hogy jól is érezze magát a bőrében, akkor szerintem oké.


Itt is írják amúgy, hogy a férfiak a szolid sminket szeretik inkább:

[link]

2020. júl. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Úgy beszéltek a sminkről, mintha kemény drog lenne. Kamaszként van itt az ideje kísérletezni a sminkekkel, frizurákkal.
2020. júl. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

#2 és #4 Ez az egész kb. olyan, mint mikor alkoholra kávét iszol, hogy úgy érezd, hogy józan van, miközben nem vagy az! 😀

Szép emlékek.

2020. júl. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
*vagy
2020. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy a smink ördögtől való, de miért kellene egy 30 alatti nőnek sminkelnie? Miért kell arra bíztatni egy lányt, hogy sminkeljen? Miért a sminktől kellene magát jól éreznie a bőrében?
2020. júl. 21. 08:49
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Én akkor borzadok el ha 10-12 éves lányon látok sminket, mert nekik nem erről kellene még szólnia az életnek.A mai 17-18 évesek némelyiken nagyon komoly tudást,gyakorlást igénylő smink van.Ami vagy jól áll nekik vagy nem.Szerintem abban semmi nincs ha egy 17-18 éves lány sminkkel,én is csináltam pedig anya soha nem sminkelt szóval nem otthon tanultam meg és 25 éve nem is tolták annyira ezeket a reklámokat.
2020. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!