Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jogos így korlátozni egy 18...

Jogos így korlátozni egy 18 éves laptop-használatát?

Figyelt kérdés

Összegyűjti a rávaló teljes összeget, viszont ti ragaszkodtok hozzá, hogy az ár egyharmadát kifizetitek, de megmondjátok, hogy lehetőleg csak otthon használja, és ne vigye magával a (középiskolai) koliba(ahol amúgy biztonságosan el lehet zárni). Nem tiltjátok meg neki, csak kihangsúlyozzátok, hogy lehetőleg inkább hagyja otthon. Egyébként azért akarja elvinni, mert bár a kollégiumban van informatika terem, gyakran nincs nyitva azokban az időpontokban, amikor az ottani kiírás szerint kéne, illetve gyakran nem megy fel a direkt oda beosztott felügyelő tanár, és nincs nyitva sűrűn. Viszont ha a "gyerek" magával viszi a laptopját nincs az a gond, hogy vadászni kell a nevelőket, és simán meg tudja csinálni az iskolai feladatot a "saját" szobájában is. De ti nem akarjátok, hogy ilyen drága dolgot vigyen magával, pláne, hogy részben ti is fizettétek (amire nem lett volna szükség feltétlenül). De nem tiltjátok meg, csak nyomatékosan kifejtitek, hogy jó lenne, ha nem vinné magával.


Jogos ez a "korlátozás"? Mit gondoltok erről?


2020. júl. 26. 19:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
84%
Mennyire volt drága? Vegyél neki egy olcsót, amit bevihet.
2020. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez inkább tűnik érzelmi zsarolásnak, és nem tartom jogosnak. Arra költi a pénzét, amire akarja.
2020. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos, ha adok valamit, az szívből adtam, és onnantól azt csinál vele, amit akar. Tőlem meg is eheti. Legfeljebb elmondom az érveimet, hogy miért nem tartom jó ötletnek, de ő dönt.(Természetesen az ő felelőssége is, ha valami történik vele, újat nem veszek, nem pótolok ki.)
2020. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem jogos, szerintem ne hagyd magad. Nyilvánvalóan azért vetted a laptopot, mert használni akarod. Hét közben is, sőt, gyanítom, hogy akkor kell a legjobban. (Ok, hogy beszálltak az összegbe, de ez akkor sem érv.)
2020. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem jogos mivel a sajátja és "felnőtt".

Ettől függetlenül igazuk van. Bármit fel lehet törni és kilopni onnan. Én inkább elmennék a könyvtárba ha tényleg csak a házi miatt kell.

Szóval ha az én gyerekem lenne nem adnék bele egy fillért se. Nem szólnék bele, hogy elviszi. DE ha ellopják nekem ne panaszkodjon

2020. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem jogos
2020. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Derjaderja ***** válasza:
94%
Nem jogos, meg kell húzni a határokat. Ne hagyd, hogy kifizessék, vedd meg
2020. júl. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Olvastam a múlt héten a kérdésed: csak nem álltál a sarkadra és fizetted ki magadnak, mi? Ha azt nem tudtad meglépni, akkor most sem leszel elég tökös ahhoz, hogy megmondd, hogy anyuci, ne dumálj bele az életembe!
2020. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Köztes megoldás: Amíg a gyerek kollégista, addig legyen egy olcsóbb, használt laptop, amiért nem annyira nagyon kár, ha baj éri. Ez a töredékébe kerülhet az áhított laptopnak. Tegye csak félre a gyerek azt a pénzt, amit rászánna és vegye meg később álmai laptopját, amikor már nem kollégista. (Esetleg gyűjtsön még hozzá és vegyen egy még jobbat, mint amit most kinézett.) A használtat pedig vegyék meg a szülők, mint taneszközt.


Igaza van a 18 évesnek abban, hogy ma már kell egy informatikai eszköz a tanulmányokhoz. Az iskolák el is várják, hogy otthon bármit meg tudj csinálni, akár úgy, hogy ma kimondom, holnapra kész legyen. Sok osztály készít közös e-mail címet, vagy levelező listát, ahová anyagokat tesznek fel. Némelyik közvetlenebb osztályfőnök részese az osztály facebook csoportjának. Aki nem jut mindennap internethez, az túlzás nélkül rengeteg mindenről lecsúszhat.


És igaza van a szülőknek is abban, hogy a kolesz nem életbiztosítás a drága cuccok számára. Hiába lehet elzárni a laptopot, elég ha csak WC-re megy ki a gyerek, miközben őrizetlenül hagyta a gépét és egy dilis szobatárs máris kárt tesz benne. Vagy elkéregetik tőle kölcsön és belekattintanak mindenféle vírusos idiótaságba. (Rosszabb esetben szimplán kölcsön veszik.) Nem lehet úgy élni, hogy mindig mindent elzársz, egyszer nem fogod és akkor lesz baj. Az ember estefelé hajlamosabb lejebb adni a figyelméből. (Valamiért a rossz szobatársak ilyenkor kezdenek éberré válni, tapasztalat.)

2020. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3%

Kollégiumba tényleg ne vigye. Ezt a lehet zárni dolgot el kell felejteni, röhögve szoktak minden koliból lopni. Meglátják és vérszemet kapnak, mert egyből jól el lehet adni.

A gyerek inkább beszéljen valamelyik nem kolis barátjával, hogy nem-e mehetne és csinálhatná meg náluk a házit, amit számítógépen kell, stb.

2020. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!