Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha a tinédzser...

Mit tegyek, ha a tinédzser lányom depressziós? (Ha ez az egyáltalán)

Figyelt kérdés
Ez volt az első éve a középiskolában és nem úgy alakultak a dolgai, ahogy ő azt szerette volna. A régi osztálytársai nem köszönnek neki (nemcsak neki), az új osztálytársaihoz meg nem illeszkedett be annyira jól, hogy együtt legyenek, mert nem hívják sehova. A nyara úgy telt eddig, hogy a szobájában telefonozott, enni, inni meg wc-re jár csak ki. Többször sírt már. Kérdezem mi a baja, azt mondja, hogy semmi. Szerintem magányos. Mondtam, hogy szervezzünk csajos programot, nem jön el, kiránduljunk a családdal, nem jön el, mozduljunk ki valahova, nem jön el. Csak a 4 fal között van és zenét hallgat, no meg járkál. Fel-alá, de úgy, hogy az egyik szoba végéből a másikba, közben zenét hallgat. Megnéztem a telefonját (tudom, nem szép dolog, de mit tehettem volna?), hallgat-e depressziósabb zenéket, de nem. Youtube előzményeket is megnéztem és a play zenét is. Semmi. Nem mondja el, pontosan mi baja van, de szerintem az, hogy magányos és nincsenek barátai. Csak ül és gubbaszt egész álló nap, ha megkérem takarítsa ki a szobáját, kitakarítja és ennyi. Sokszor amikor kérdezek vslamit, idegesen, ingerülten válaszol. Amikor kérdezem, hogy miért ilyen ingerült, akkor az a válasz, hogy semmi. Ha elkezdődik a suli, akkor talán jobb lesz? Ott közösségbe lesz.
2020. aug. 4. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..


Ez a probléma, hogy a lányodat nem engedted el sehova és ez most visszaüt. És még ilyenkor mondja sok szülő, káros a buli tizenévesen, hát itt az eredménye te lányodnál.

2020. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Kicsit segíts neki. Mondjuk ne te vidd moziba, hanem mondd, hogy hívjon el valakit. Biztasd, hogy írjon rá a régi osztálytársakra, az újakra, nekik is biztos jól esne kimozdulni.
2020. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy fiú van a dologban.

Persze lehet, hogy szimplán magányos tényleg... A kamaszok nagy része magányos egyébként. Lehet, hogy ha ő köszönne először, visszaköszönne ám a másik, csak mindketten egymásra várnak. Kis lükék tudnak lenni ilyenkor néha.

Nincs olyan rokonod vagy ismerősöd, akit megkérsz, beszéljen vele? Nem is azért, hogy visszamondja neked, hanem csak hogy segítsen a lányodnak.

2020. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Anno, mikor kezdtem a középiskolát nekem se nagyon ment a beilleszkedés és a régi osztálytársaim is szépen lassan eltűntek az életemből, elég depis voltam tőle. Ne magaddal szervezz neki programokat, hanem bíztasd, hogy írjon rá ő a régi vagy az új osztálytársaira, biztos lesz, akivel megtalálja a közös hangot. Esetleg be lehetne íratni valami szakkörre vagy sportra, ahol tud ismerkedni új emberekkel. Fontos, hogy ne hagyjátok, hogy elzárkózzon magában.
2020. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Régebben amikor én is ilyen voltam akkor az volt a legnagyobb bajom hogy nem hagytak békén anyukám mindig kedveskedni akart nekem de már túl sok volt a gondoskodás. Egyik hobbiját sem csinálhatta igazán lehet ez a baj hogy valamit nem lehet amit nagyon szeretne. Nem kell utána menni egy idő után ugy is meg unja a magányt amikor anyám engem békén hagyott nem szólt hozzám utána teljesen normális lettem meg hagyni kell gondolkozni kell neki egy kis magánélet nem kell elnyomni a személyiségét
2020. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!