Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy depressziós lettem-e? Egyáltalán: valós szomorúságból lehet azzá válni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2,5 évben úgy meggyötört az élet, hogy én azt már nem viselem el. Lehet, hogy más könnyebben viselné, nekem, az én erőmhöz mérten ez sok volt.

Sok az állandó beilleszkedési küzdelmem, a "másságom" (NEM nemi jellegű, nőként a férfiakhoz vonzódom) mellé teljesen betett ez a 2,5 év.



Alig érzek reményt a jövőre nézve. Egyáltalán: nem hiszek a jövőben. Bár szerintem az emberiség is rossz irányba halad, tehát ezért sem, de a saját életemet elnézve pláne nem.

Belefáradtam, hogy bármennyi erőn felüli küzdelem nem hoz hasznot.

Megnőtt az alvásigényem (miközben ugye dolgozó emberként 6-7 óra alvás jut, korábban 7-8 volt az igényem, most kb 9), könnyen válok idegessé.

Keveset beszélővé váltam, bár ennek önmagában örülök, ilyenné szerettem volna válni DE! nem tudatos "önfejlesztés" eredménye ez, hanem a belső fáradtsgé, fásultságé.

Szoktam sportolgatni, nem segít, sokszor kifejezetten rosszabb utána.

Alapból tanyára való ember vagyok, de egyre kevésbé bírom a tömeget, hogy úgy jönnek szembe, hogy letolnak a susnyásba vagy a bringasávba (esetleg az úttestre), annyi szűk ösvényt se hagynak, beállnak az aurámba az egyáltalán nem zsúfolt villamoson is, fellöknek, ahelyett, hogy megkérdeznék, leszállok-e a következőnél, az ajtót visszatartva nem engedik ki a villamost a megállóból az aktuális szabad jelzésén. Emberundorom kezd lenni és nem bírom a tömegnyomort. Ezen ront, hogy alig jutok el vidékre, a természetbe.



Belefásultam, hogy hiába küzdök, csak rosszabb lesz körülöttem minden és mindenhonnan máshonnan is csak rossz híreket hallok: autóbaleset, gyilkosság, öngyilkosság, rák, mindezek fiatalon, munkanélküliség, gyári munkák, pénztelenség, gondok a lakással....



Belefáradtam a magányba.

Itt írok ki kérdéseket, mert nincs kivel beszélgessek az érzelmeimről, harcaimról, mindennapjaimról, nincs lelkitársam. Nincs párom, szinte nincs családom, baráti kör szétesőben a felnőtt élet miatt.



Ez már depresszió?


2018. nov. 2. 13:01
 1/4 A kérdező kommentje:

De, most névteleneket kérdezek, mert így akarom.

Pá.

2018. nov. 2. 13:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenesetre próbálj segíteni magadon.

- Hogy kialudd magad, az fontos. Ha most több alvásra vágysz, akkor add meg magadnak.

- Gondold át, hogy miért nem igazán működik a "sportolgatás": lehet, hogy egyéni helyett csoportosan végezhető sportot kéne inkább választanod, otthon végezhető helyett olyat, ami kimoccant otthonról, heti egy-két alkalom helyett lehet, hogy érdemesebb lenne napi szinten egy-egy óra, hogy valóban termelni tudja azokat a bizonyos boldogsághormonokat.

- Korlátozd, hogy mennyit netezel naponta, mert nagyon le tud húzni, főleg, ha mások életét csodálod a facén, instán, stb.

- Táplálkozz egészségesen és igyál eleget. Egy ideig szedjél valami multivitamint is szerintem, míg sikerül kicsit feltúrbózni magad.

- Javítsd a kapcsolatot a "szinte nincs" családoddal, mert mégiscsak vannak.


"Belefáradtam, hogy bármennyi erőn felüli küzdelem nem hoz hasznot."

Ne küzdjél erődön felül semmilyen téren, csak annyira, hogy megmaradjon a jókedved. Ez lesz maga a haszon.

2018. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Aki leszólja a kérdésemet, ne lepődjön meg.



Ennyire erővel bezárhatnánk az oldalt, minden kérdésre lehetne a válasz: menj orvoshoz, vidd el szerelőhöz, keresd meg a neten, nézd meg a térképen.

2018. nov. 2. 13:46
 4/4 A kérdező kommentje:

Hogy a p-ba aludjak eleget?



A ne küzdj erőn felülhöz meg annyit, hogy 5 perce kaptuk meg egy kérdés alatt (én egy válaszolóként és maga a kérdező), hogy azért tartunk itt,mert nem küzdünk eleget.

2018. nov. 2. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!