Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyák! Mit csinálnátok, ha a...

Anyák! Mit csinálnátok, ha a gyermeketek így viselkedne (ez normális)?

Figyelt kérdés

Egy 18 éves srácról van szó, aki kisgyermek kora óta "furi". Ez a furcsaság több dologban nyilvánul meg, ezért részletesen próbálom meg kifejteni, hogy komplex képet kaphassatok. Nagyon szeretnék rajta segíteni, habár úgy érzem mindent megtettem, amit lehetett...


8 évig volt utolsó gyermek, így több figyelmet kapott addig. Egy báttyja van, akit az édesapjuk látványosan jobban szeretett mindig, ez nála -saját elmondása szerint- hatalmas érzelmi csalódást okozott. 8 éves korában született meg a kisöccse, így kevesebb figyelmet kap azóta.

Mivel elhanyagolt gyermek volt, (pld.: tesója használt ruháját hordta többnyire mindig) introveltálttá vált. Nem kezdeményez beszélgetést, mindig zavarban van, nem mer az emberek szemébe nézni, szorong; persze ezek mellett roppant udvarias és segítőkész volt. Amikor betöltötte a 18. életévét, ezek a tulajdonságok többnyire megmaradtak, viszont kiegészültek valami gonoszabb rosszindulattal. Őszintén szólva vannak olyan periódusai, amikor a hideg ráz tőle. Okos fiú, de utál tanulni. Komoly tervei vannak az életével, ám a szülei tesznek rá, mindig lekezelik. Az alkoholban keres vigaszt. A nők terén válogatós, igazából sosem volt barátnője, mert nem tud közelebb kerülni másokhoz.


Tömören ennyi, féltem őt, mert azt vettem észre, hogy sorra hozza az irreális és katasztrófális döntéseket.


Mi a véleményetek? Mit csinálnátok, ha ilyen fiatok lenne?


A segítséget és válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 20. 22:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyival egészíteném ki, hogy periodikusan depressziós.
2020. aug. 20. 22:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakembert javaslok. Se te, se mi nem tudunk rajta segíteni. Magán kell segítenie, ehhez pedig megküzdési eszköztár kell. Ezt szakember fogja neki megtanítani, nem te vagy én.
2020. aug. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Te ki vagy a történetben?
2020. aug. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rokon, de ez részletkérdés.
2020. aug. 20. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
18 évesen mar semmit. Nagykorú, azt csinál amit akar. Szakemberhez se küldhetem, max javasolhatom.
2020. aug. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Az ember nem valik introvetalta hanem annak szuletik


Am szakember ...

2020. aug. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmit. 18 éves fiatal még, majd alakul az élete úgy ahogy. Felesleges pszichológushoz vinni meg társaihoz, ha önszántából nem menne el, meg nem is érzi szükségét. Majd elmegy dolgozni, bekerül egy társaságba aztán változni fog, vagy majd úgyis lesz valami.
2020. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagykorú, azt csinál, amit akar. Nekem inkább úgy hangzik a dolog, hogy sajàt magadról írtad ezt a kérdést, hogy megtudd a véleményünket rólad. Zavarban van, szorong stb ezekre lehet megoldás a pszichológus, de nem feltétlenül segít, inkább csak ilyen a személyisége és kész. Meg kell tanulni ezzel együtt élni és kihozni magából a legjobbat.

“Gonoszabb rosszindulat” Frusztrált. Ebben a korban amúgy is azt hiszik magukról, hogy valami gazemberek, pedig csak meg nem értett kamasz.

“Szülei tesznek rá” Felnőtt ember, mostmár magának kell építeni a karrierjét, ha tényleg nagy tervei vannak. “Alkoholban keres vigaszt” Rengeteg kamasz így van ezzel, de ki kell nőni, értelmes célokat kell kitűzni és akkor nem lesz idő ivásra. (Mondom ezt alkoholistaként...)

“Nők terén válogatós” Milyen nők? 18 éves fiú. A legtöbben ilyenkor csak szerencsétlenkednek. Legyen nyitott, ismerkedjen, majd jön valaki. 18 évesen nem kell ezen agyalni. Pszichológushoz nem ártana elmenni azért, hogy kibeszélhesse a családi traumákat.

2020. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem, nem magamról írtam.

Hát ezek alapján akkor semmit sem lehet kezdeni vele... Mindegy azért én próbálok. Szerintem 18 évesen az ember még gyerek, a legtöbben ebben a korban botlanak meg, így kerülnek a süllyesztőbe. Többek között ezért is aggaszt ez az ügy, mert nagyon intelligens srác. Kár lenne veszni hagyni, hogy valami tucat foglalkozása legyen.

2020. aug. 31. 05:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!