Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek 11 éves gyerekete...

Mit tennétek 11 éves gyereketekkel, ha megtalálnátok a kamu instagram profilját, ahol hónapok óta idegen arctalan emberekkel beszél?

Figyelt kérdés
Ezerszer elmagyaráztuk neki, hogy milyen veszélyeket rejt az internet, példákkal. Csinált egy fan oldalt egy zenekarnak, de nem örültem, kértem, hogy törölje le. Letörölte állítása szerint, de valójában csak letiltott mindnekit. Teljesen lesokkolódtunk. Mellette van "igazi profilja", ahol csak osztálytársak követik és privát. Teljesen átvert minket, folyamatosan hazudott. Rá sem ismerek. Nem volt korlátlan internethasználati engedélye, szigorú szabályokat vezettünk be, kenhetjük a hajunkra. Borzasztóan sajnálom a gyerekeket. Az egész osztályból ő volt az utolsó, aki okostelefont kapott. Mit tegyek? Nagyon dühös vagyok amiért átvert minket, és kitudja mikbe keveredett. Kitűnő, szorgalmas gyerekről van szó.
2020. aug. 22. 13:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
12%
Nekem 11 évesen rendes telefonom se volt. 13 évesen kaptam olyat, amivel csak telefonálni lehet. Jó, ez nem most volt, akkor még nem volt okostelefon. A korlátozásokkal semmire se mentek, nem szabad a kezébe adni ilyen eszközt, otthon az asztali gép előtt állandó felügyelettel netezhet, 1-2 órát max, hétvégén. Amúgy azzal még semmi baj nincs, ha idegenekkel pötyörészik. Csak ne csinálja szó nélkül amit mondanak neki.
2020. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Szerintem van vele baj, már amikor a kedvenc regényének instagram oldalán csevegett, már akkor mondtam neki, hogy erről szó sem lehet. Folyamatosan ellenőriztük a telefonját, hogy mit csinál, előzményeket figyeltem, random elkértem, mondtam neki hogy nagyon sajnálom, de muszáj odafigyelnem arra, hogy mit csinál. Túljárt az eszünkön...

Én sem akartam okostelefont adni neki, de már halálracikizték az osztályban... és azt gondoltam, hogy elég edukáción van már túl ahhoz, hogy tudja használni.

2020. aug. 22. 13:36
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sem baj, ha idegenekkel beszél, ha mondjuk az a kedvenc zenekarához kapcsolódó beszélgetés stb.

Ne ezt tiltsd, hanem magyarázd el neki, hogy személyes információkat, adatokat ne osszon meg senkivel. Nem kell senkinek tudnia, hogy 1 hétig nyaralni fogtok, hogy hová jár iskolába, hol szoktak a barátaival bandázni stb. És természetesen nem találkozhat senkivel, akivel a neten ismerkedett meg.

2020. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy most te is idegenekkel beszélgetsz!🙈😊
2020. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
23%

"Én sem akartam okostelefont adni neki, de már halálracikizték az osztályban..."

Ez nem ok arra, hogy adj is neki. Az igazi barátok ilyet nem csinálnak, elfogadják olyannak amilyen. Így csak egy hamis közösségbe vitted be, ami hosszútávon több bosszúságot fog neki okozni, mint hasznot. Inkább közösségekbe, szakkörökre kéne vinni, hobbit találni neki, ott több eséllyel talál igazi barátot, akivel aztán az otthoni vezetékes telefonon beszélhet, ha épp nem találkoznak.

2020. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%

Mert a saját profilján nem tud idegenekkel beszélgetni, eszem megáll 🙈

Hadd csinálja a fa profilt, rengeteg új barátot találhat magának, megtanulhat képeket, videókat szerkeszteni, amik később még jól jöhetnek neki. Lesz egy hobbija, amit szeret csinálni. Egy pedofil nem egy bandás profilt fog figyelni, főleg úgy, hogy soha egy oldal tulajdonos nem írja ki, hány éves is igazából 🙈

2020. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Engem az egészben a hazugság zavar a legjobban, és az, hogy szexualitással kapcsolatos beteg oldalakat követ...
2020. aug. 22. 13:46
 8/31 A kérdező kommentje:
A saját profilján 20 ismerőse van, és mindegyik felhasználót ismerem személyesen, ezért nem, ott nem tud idegenekkel beszélgetni, mert egyből észreveszem...
2020. aug. 22. 13:48
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

"szexualitással kapcsolatos beteg oldalakat követ"

Na, ezt nem hiszem el. Az összes ilyen oldalt törlik, tiltják szinte azonnali hatállyal. Kíváncsi lennék én ezekre az oldalakra, már ha léteznek...

2020. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
LMBTQ oldalak.
2020. aug. 22. 13:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!