Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyám beleolvasott a naplómba....

Anyám beleolvasott a naplómba. Már 1 hete nem szólok hozzá. Elég neki ennyi büntetés vagy folytassam? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Amikor elkezdtem naplót írni akkor anyukámmal megbeszéltük hogy nem olvas bele mert az az én magán ügyem. 3 éve folyamatosan írom a naplóm. Mindent beleírok amit gondolok és érzek. 1 hete amikor kint voltam a konyhában elkezdett csörögni a vezetékes (kiderült hogy a tévében csörgött) én meg felvettem. Hallottam hogy anyám beszélget a barátnőjével. Le akartam tenni mert én nem szoktam hallgatózni, de pont amikor tettem volna le, akkor mondta hogy ő már 3 éve folyamatosan olvassa a lánya (vagyis az enyémet) naplóját. Lecsaptam a telefont és felrohantam az emeletre. Kivettem a kezéből a kagylót, leraktam és elkezdtem üvölteni hogy hogy tehette ezt velem. "Mondtam" hogy hallottam mit mondott és hogy soha többé nem szólok hozzá. Ez 1 hete volt. Azóta semminek veszem. Szerintetek ennyi elég volt neki vagy még húzzam tovább? 15/L
2010. aug. 6. 22:07
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
30%

SEmminek veszed az anyukádat?!


Milyen ember vagy te?

Inkább beszéld meg vele a problémádat. Felnevelt, eltart.


Csúnya dolog volt elolvasni a naplódat, de a problémád nem fog megoldódni, ha még egy hétig nem beszélsz anyukáddal!


Beszéljétek meg, ne húzd tovább!!


Anya csak 1 van, örülj neki, és szeresd, amíg van!!!

2010. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem huzzad csak! En addig csinalnam, amig o nem jon oda bocsanatert esedezni.
2010. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
71%
én is húznám... nagy taplóság beleolvasni. mondjuk az is igaz, hogy eszembe nem jutna szólni neki, hogy naplót írok, és főleg zár nélkülit...(egyébként naplót írni sem jutna eszembe, de ez már magánügy)
2010. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
73%

Nem hiszem, hogy ez a jó megoldás.Így nem lehet megoldani egy problémát!

Ő azóta hogy viselkedik veled? Érdekli hogy nem beszélsz vele? Tényleg csúnya dolog volt, ezt tennie veled.

Én is anyuka vagyok, bár az én kislányom még nagyon kicsi, de nem hiszem hogy valaha is beleolvasnék a naplójába!

Nem adtál rá valami okot, hogy ezt tegye? Megváltoztál, amiből azt gondolhatta hogy valami olyat csinálsz amint nem kellene (drog, alkohol).Megkérdezted hogy mért tette ezt?

Bocs hogy ennyit kérdezek de érdekel a háttér is!

2010. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
72%
sztem továbbra se beszélj vele ő megszegte a szavát veled szembe, tehát elég nagyot hazudott neked. (Te jó ég 3 kerek év!!!!!) majd ha bocsánatot akar kérni majd akkor beszélj vele.
2010. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
29%

Az első válaszolónak van igaza. Ő az anyád, aki felnevelt és nevel is téged és csak egy van belőle.

Valószínűleg oka van annak, hogy olvasta, lehet, hogy nem tudtatok beszélgetni egymással?

Lehet, hogy te vagy ő nem mert közeledni, mert valamelyikőtök elzárkózott a másiktól?


Ennél jobb alkalmat keresve sem találhatnál, hogy tisztázd a viszonyotokat, hogy jobb legyen a kapcsolatotok, mint előtte volt.


Használd ki, bocsáss meg neki és beszéljétek meg a gondjaitokat!

2010. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Azt mondta 3 éve olvassa. Vagyis kb. azóta mióta írom. Akkor 12 voltam, cigi, pia, pasik meg sem fordultak a fejemben. Kitűnő tanuló voltam (most is az vagyok) és soha nem csináltam semmi rosszat egy kis visszabeszélésen kívül. Én úgy érzem nem adtam indokot arra hogy beleolvasson. De ha még csak bele olvasott volna. Akkor nem is csinálnék akkora cirkuszt. De 3 éven keresztül folyamatosan olvasni! Azért ez kiborított rendesen. Amúgy nem kért még bocsánatot. Inkább fel volt háborodva hogy fel mertem emelni a hangom (amikor megtudtam hogy mit csinált). Mindig jó volt a viszonyunk. Ha volt barátom vagy tetszett valaki azt elmondtam neki. Soha nem hazudtam akkorát hogy ezt érdemeljem. Sőt apróbb hazugságok sem voltak. Max. 1-2. Bíztam benne már 12 évesen is hisz azért mondtam neki hogy naplót fogok írni és ne olvasson bele. Most már nem tudok bízni benne. :(
2010. aug. 6. 22:43
 8/59 Vilcsianyuja ***** válasza:
91%
igen, anya csak egy van, remélem, minél előbb kibékültök. de szerintem nagy hülyeség volt a részéről. ha esetleg egyszer nem bírt volna magával, és kíváncsiságból beleolvas, hát jó. de hogy folyamatosan? ez nagyon durva. főleg, hogy az elején megbeszélted vele, hogy az tabu. akik anyuka pártját fogják: gondoljanak bele hogy mi lett volna, hogy a szüleik, mint gondolatrendőrség, gyakorlatilag az elméjükben olvasnak 12-15 éves korukban? egy dolog rendes gyereknek lenni, és szerintem te az is vagy, más dolog anyukádnak a saját szülői tekintélyét lerombolni előtted a kotnyeleskedésével... és én általában szülőpárti vagyok, de most azt mondom, hogy igenis neki kell először bocsánatot kérni, aztán jöhet a békülés, mert ezt nem rendezheti le épeszű szülő egy vállrándítással, hogy majd lenyugszik a gyerek... de ha anyukád ilyen makacs, akkor esetleg mégis szakítsd meg a némaságod, és szóban követeld a bocsánatkérést, aztán ha belátta és őszintén megbánta a helytelen tettét, akkor már sínen van a családi béke
2010. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
100%
Beleképzeltem magamat a helyedbe, és én se tudnék egykönnyen megbocsájtani ilyen dologért. Akár anyám lenne, akár nem, csúnyán megsértenene ezzel. És az hogy 3 éven keresztül suttyonban folyamatosan olvassa, az tényleg tahó dolog. Ő neki kell bocsánatot kérnie, úgy is kénytelen lesz.
2010. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
81%

Büntesd másképp!Szóval beszélj vele,meg tiszteld,de csinálj vele úgy,mintha közömbös lennél.Szóval ne úgy beszélj vele,mint eddig,ne adj neki arról jelet,hogy szereted.Adj neki arra jelet,hogy most elvesztette a bizalmad,és most megkell bűnhődnie!:S

Őszintén szólva én is büntettem már anyámat,és hatott is minden egyes alkalommal.Apámat az alkoholizálásáért büntettem,az sajnos nem jött be,pedig mondtam neki,hogy mostantól nem tisztellek.Ez már 3-4 hónapja így megy..apám sem a vérszerinti meg anyám sem.Így könnyű a dolgom apám felől.Undorító amit apám művel!NEM TUDOK TISZTELNI EGY ILYEN EMBERNEK NEM NEVEZHETŐ SENKIHÁZIT!

ANYÁMAT TISZTELEM CSAK ÉS KIZÁRÓLAG!

2010. aug. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!