Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez jó "büntetés"?...

Szerintetek ez jó "büntetés"? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

3 hónapja élünk külön anyósoméktól.....2éves a kislányom és amíg ott laktunk mindent szabadott még annak ellenére is ha anya azt nem engedte..Ha rászóltam hogy nem szabad akkor minden voltam csak jó kislány nem..

Viszont a 3hónap alatt sem változott a helyzet.Folyton olyan dolgokat csinál amiket nem szabad,hiába szólok rá akkor is csinálja,verni nem szeretném,nem az én stílusom és el is ítélem...Viszont arra gondoltam hogy:Van egy kedves alvósrongyija,a nyünyü és még cumizik is..Szóval ezeket el venném tőle és elraknám és meg próbálnám vele megértetni hogy csak akkor kapja vissza hogyha szót fogad....

Muszáj valamit kitalálnom mert soxor az őrületbe

kerget....

Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 15. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azt ne vedd el tőle, az olyan lelkis dolog!

Az olyan anyapótló.Találj ki jobbat!Más vegyél el pl: játék vagy édesség megvonás ilyesmi.

2011. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Már az is megvolt,de annyi játéka van hogy hiába veszek el egyet-kettőt ott a többi és nem használ..Édességet meg nem sokat eszik..max 1 kinder csoki vagy kinder tojás,nem nagyon kéri...Volt már hogy nem vittem ki a az udvarra,az volt a bünti,de az sem használt hisz jól elvan ő bent is a lakásban..

2011. jan. 15. 18:51
 3/8 A kérdező kommentje:
igazából azért is nem értem,hogy miért ilyen mert a szabad idő 90%át vele tölötm,és mellette monden mást együtt csinálunk..Ha főzök akor kivisszük az ő kiskonyháját is az edénykéivel,kap bele nyers tésztát vagy pár karika rumplit éppen abból amiből főzők..Ha takarítok, kap egy új szivacsot és törölget mellettem ezerrel...Ha vasal ő is vasal a kis játék vasalójával...csak közben mindig valami rosszat csinál.. tekergeti a gáztűzhelyen a csapokat és hiába szólok 1x 2x 3x,mintha nem is neki mondanám...Vagy a tvt nyalogatja vagy a nyálas kezével törölgeti.legalább 100x elmondtam hogy nem szabad,áram van benne,majd megharapja a kezed az árammanó..vagy megbillen és rád esik..de mintha nem neki mondanám...ki se megyek a szobából már megint ott van...Vagy a vct húzza le állandóan... de azzal meg ijesztgetni nem akarom mer akkor meg majd félni fog belepisilni...Bocs hogy ilyen hosszú lett:):)
2011. jan. 15. 18:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont a legkedvesebb dolgait akarod elvenni tőle??? Arról nem tehet szegény gyereked,hogy az idióta anyósod mintaszerű nevelési elvei miatt szív az egész család. Kitartással,türelemmel,szeretettel és következetességgel többre mész a kislányoddal! Ha rosszat akarsz neki büntesd csak az miatt amiről nem ő tehet,és foszd meg mindentől lehetőleg aludni se tudjon! Bocs,lehet kicsit keményre sikerült! Ha ezek az anyósok nem lennének!!!
2011. jan. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Nem végleg venném el tőle,csak feltenném a polcra és elmagyaráznám neki hogy fogadjon szót anyának és akkor visszakapja!
2011. jan. 15. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is van egy két és fél éves kislányom, de ez a korszak nagyon nehéz vele is.A mgb6-t ehetném doboz számra.Alig várom már hogy apa haza jöjjön, mert du 4-re már a plafonon vagyok.Igazából az ovit is várom mert ott majd tud vele egykorúakkal játszani.Velem is egésznap be van zárva, neki sem jó.
2011. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fiam jövőhéten lesz 2 éves, nálunk most a 2 perces sarokba állás jön be. Vagy még azt szoktam mondani neki hogy elviszem az összes játékát más gyerekeknek. Tudom ez dög dolog részemről, de hatékony:)
2011. jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Határozottan igen a válasz! Én még azt is hozzátettem a fiamnak -3 éves-, hogy elviszik a kukások a szeméttelepre a nyusziját, meg a manóját ha nem fogad szót. Egyszer el is vitték...aztán persze az angyalok később visszahozták.


Szegény kukásokat azóta nem szereti...de az biztos, hogy hatott és most már elég csak fenyegetőznöm velük...

2011. jan. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!