Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit érdemes tenni olyankor,...

Mit érdemes tenni olyankor, amikor egy 18 év körüli fiú úgy arcon üti a húgát, hogy annak bevérzik a szemhéjja?

Figyelt kérdés

2020. szept. 23. 05:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
24%

#19!


Semmivel sem látunk tisztábban!

Nekem úgy tűnik, hogy a lány barátja írta ki a kérdést, aki csak a lány elmondásaiból ismeri az esetet és a srácot is.

Messze van ez az objektív igazságtól.

2020. szept. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

#21!

EZ történt, ahogy írtam, nem volt lényeges előzménye az ütésének. Ha nem hiszed, az ezen nem fog változtatni. Ha neked többféle elképezésed van, leírhatod, mit tennél, a különböző helyzetekben. Pl: ha különösebb előzmény nélkül tette ezt, akkor ezt tennéd, hogy... Ha a az előzmény az volt, hogy... (és leírsz valami helyzetet, amikor szerinted rendben van (vagy legalábbis érthető), ha valaki így arcon üti a másikat), akkor ezt, meg ezt tennéd, hogy....

2020. szept. 25. 14:54
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

22!


Tehát az volt, amit leítam. :)

Valakinek az elmesélését ismered.

2020. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
23! Nem, nem az volt, amit leírtál. Nem a valakinek az elmeséléséből ismerem. Szemtanúja voltam. Az érdekelne , mit lehetne tenni. Csak azért írtam neked ezt a módszert, ha csak ez tart vissza a válaszadástól, akkor válaszolhatsz így is, ha neked így könynebb. De, ha valójában nincs is ötleted, nem muszáj írnod.
2020. szept. 25. 16:36
 25/30 anonim ***** válasza:
14%

24!


Az a helyzet, hogy nem hiszem el, amit írsz, mert ha igaz, akkor már korábban is leírtad volna. Meggyőződésem, hogy te itt csak felhatalmazást akarsz kérni ismeretlenektől.

A lány majd elmondja a szüleinek, neked semmi dolgod.

2020. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

25!

Tévedsz. Nem kell elhinned, és értelme sincs annak, amit írsz, nem gondolom, hogy bizonygatnom kellene, kellett volna bármit is. És felhatalmazást sem akarok kérni senkitől sem, te valamit nagyon belemagyarázol a kérdésembe, ami nincs is benne. Ha tetszik, szólhat úgy is a kérdés, hogy mit érdemes a szülőknek tenni ebben a helyzetben. Megértettem, hogy ehhez a kérdéshez érdemben hozzá szólni nem tudsz.

2020. szept. 25. 19:57
 27/30 anonim ***** válasza:
24%

Ha tényleg nem volt semmi durva, tehát nem alázta meg a lány esetleg előtted, akkor a srácnak indulatkezelési problémái vannak(az okot felesleges firtatni, lehet idegi, pszichés), amit a szülőknek kell orvosolni, de az az igazság, hogy az ilyet nem lehet évek alatt sem terápiával.. A srác egész életében ilyen lesz(írom ezt érintett szülőként, igaz még kisebb gyerekkel, de minden létezőt megpróbáltam, semmi sem hat, csak a szedálás, azt meg nem fogom alkalmazni)


Az én gyerekemnek pont ezért nem lesz testvére. Ha lenne, elkülöníteném őket, amennyire csak lehet, teljes életet biztosítva a másik tesónak.

2020. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
21%
Ha szandekos volt meg kell magyarazni h. Lanyokat noket tilos ferfinek megutni mert a no masbol van. Ha nem erti a fiu, akkor kemenyen szankcionalni.
2020. szept. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Smelly_Trash válasza:
0%
Ez függ az előzménytől, és a lány életkorától is egy kicsit...Ha kislány, akkor véresre verni a hátát szíjjal, abból biztosan tanul, ha meg nagylány akkor csak egyszer kétszer kell megcsapni a szíjjal.
2020. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 kriszpo ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert nem tudjuk, a pontos körülményeket. Kérdés az is, hogy milyen nevelést kaptak, milyen környezetben nőttek fel.

Szörnyű azt látni, hogy egyesek hajlandóak lennének feljelenteni a saját gyermekeiket. Ez valóságban a szülők kudarca a nevelés terén.

Nekünk is van két gyermekünk (2 és 6 évesek), tudjuk milyen szülőnek lenni.

A kérdésre válaszolva: Először mindenképpen meg kellene ezt velük beszélni. Aztán ha ez nem hatásos, akkor valamilyen retorziót, büntetést kiszabni.

De ez összetett dolog, úgy meg nehéz, ha nem ismerjük a részleteket.

(Az is kérdés, hogy ezt a kérdést ki tette fel. És mi a célja vele? A szülők közül valamelyik vagy a gyermekek közül valamelyik?...)

2020. okt. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!