Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni akkor a 13...

Mit lehet tenni akkor a 13 éves gyerekemnek kellene fogszabályzó de ő nem akarja?

Figyelt kérdés

Első konzultációra tudtuk elvinni, akkor volt kontroll is.

De azóta nem tudjuk vinni, pedig kellene a segítség.


2020. okt. 16. 00:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudod kenyszeriteni. Majd ha egyszer cikinek erzi ő fogja kerni.
2020. okt. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
99%
Semmit. Felnőtt korban sem késő elkezdeni, ráér majd pár év múlva, hátha őt is zavarni fogja.
2020. okt. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
88%

Basszus, nekem az istenért se akartak a szüleim fogszabalyzot engedni, pedig akartam is és kellett is volna. Bárcsak olyan szüleim lehettek volna, mint te. :/

Most majd felnőttként hordhatok saját zsebből kicsengetve százezreket...

2020. okt. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Próbálj beszélni vele. Nálunk is ez volt anno a helyzet, és a szüleim nem tudtak rákényszeríteni , felnőttként meg 1M forintom bánta, és ez csak egy optimista becslés ,nem merem kiszámolni.
2020. okt. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

13 éves, az van, amit te mondasz!


Biztosan aggódik, hogy mit fognak szólni mások, hogy fog állni neki, csúfolni fogják.. Egy 13 éves nem tud egész életére előre tervezni..


Egyébként nekem 5 évig volt, és rosszul csinálták, nem húztak ki fogat és annyira torlódtak, hogy egyrészt szuvasodott a fogak között, ahova a fogselyem sem fért be, másrészt a sok fog kevés íny miatt megint visszaállt az eredeti helyére mind, (az évek alatt) csak így férnek el rendesen mind.. már csak műtéttel lehetne helyrehozni.

2020. okt. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

#5 Ez baromság amit leírtál. A fogszúvasodás a rendszertelen fogmosástól lett. Olyan nincs, hogy nem tudsz fogselymet használni mert a fogselyem mindenhová befér csak jó technikával kell csinálni.

A másik, hogy fogszabályzó levétele után a kell a kivehető fogszabályzót használni, csak sokan nem tartják fontosnak, így a fogak visszavándorolnak az eredeti helyükre.


Kedves kérdező, hagyj a gyerekednek 1-2 hónap gondolkozási időt, szinte biztos vagyok benne, hogy belátja, hogy igazad van.


Egy fogorvosi asszisztens

2020. okt. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

1 évig használtam kivehetőt, és nem, nem fért be utána a fogselyem, ha nagyon erőlködtem bepattant, vérzett az ínyem, mert olyan erővel kellett behúzni, hogy megvágott és kifelé húzásnál meg elszakadt.


Gondolom azzal tisztában vagy, hogy nem a rendszertelen fogmosástól van, különben nem lenne kiket kezelnetek. Szerencsélten rosszabb genetikájú ember moshat napi 3x fogat, az ő zománca akkor is gyengébb/vékonyabb lesz.


Magánfogászatban kaptam a felvilágosítást, miután fogfehérítésre mentem. Sehol máshol nincs lyukas fogam, csak torlódásoknál.


Mellesleg amit még elrontottak, hogy volt egy tejfogam, ami alatt nem volt csíra, azzal együtt volt fent a fogszabályzóm ahelyett, hogy kihúzták volna, 27 évesen esett ki, most van egy foghíjam.


Ha és egy rögzítődarabot fenthagytak, mikor szedték le a fogszabályzót, a fehér kötőanyag maradéka ma is ott van a szemfogamon, rákövült, se itthon nem tudom leszedni, se a dentalhigienikus, se a fogorvos.

2020. okt. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Ooo, engem meg lebeszeltek szüleim és még a fogorvos is. Most felnőttként nekem is egy Misi megvolt a fogszabalyzas
2020. okt. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Mond meg neki mi vár rá.


Felnőttként a nevetséges magyar fizetéséből alsó hangon kicsengethet majd egy millát.


Sokan meg fogják szólni, ha mosolyogni mer vagy nem összeszorított szájjal beszél. Tudom, mert nekem is nem egyszer beszóltak. Már szégyelltem beszélni a csálé fogaim miatt. Egyébként artikulálni sem tud annyira jól így az ember.

2020. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Én se akartam, mert nem akartam, hogy csúfoljanak. Szüleim nem engedték, kötelező jelleggel vittek el a dokihoz.

Feltették, imádtam. Az első csókom is fogszabisan csattant el. 😂

Mai napig hálás vagyok, hogy nem engedtek a hisztimnek és még gyerekként túlestem rajta. Gimi elsőben vették le, gyönyörű lett a fogsorom.

2020. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!