Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Karanténra kötelezett gyerek...

Karanténra kötelezett gyerek otthon tartása?

Figyelt kérdés

A 13 éves fiunknak két tanára is lebetegedett. Az egész osztályt karanténra kötelezték, de minket szülőket nem. Pedig kint van az ajtón a piros figyelmeztetés.


Sajnos nem tudunk vele otthon maradni, egyikünknek sincs már szabadsága.


Tegnap arra jöttünk haza, hogy a gyerek sehol, telefont nem veszi fel. Majd ismerős szólt, hogy két tömbbel arrébb, egyik haverjánál van. Mikor hazarángattam, tombolt, csapkodott.


Már rettegek, hogy mikor jönnek ellenőrizni. Közölte, hogy őt senki sem zárhatja be. Az sem megoldás, hogy rázárjuk az ajtót, mert földszinten lakunk - simán ki tud mászni a szobája ablakán...


Egyáltalán mi van, ha kiskorút érnek szabályszegésen?



2020. nov. 5. 07:59
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk nevelni kellett volna. Akkor most nem lenne gond.
2020. nov. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
72%
Én ezt a viselkedést a két éves gyerekemtől nem tűröm el. Büntessenek csak meg benneteket. Megérdemli a kis takony, meg ti is.
2020. nov. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%

Nem zárjuk rá senkire az ajtót, mivel baleset veszelyes. Kiskorú max figyelmeztetést kap, a szülő meg a büntetést helyette.

Elmagyaráznám, hogy miért kell otthon maradnia és ha megegyszer elm3gy, ugrott a telefonja, következő alkalomnál a szamitogep/laptop, utána tv, szép lassan minden addig, amíg egy üres szoba marad egy ággyal és nem két hétig lesz így, hanem mondjuk a nyári szünetig.

2020. nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
37%
Egy felnőttnek is nehéz a karantén, hát még egy kamaszkorban lévőnek. Ha magától nem érti meg, hogy otthon kell maradnia (márpedig látom, hogy lázad ellene) akkor valamelyikőtök menjen vele tp-re vagy fizetetlen szabadságra. Tudom, hogy nehéz megoldani. Inkább ez, mint egy zsíros büntetés. Az, hogy pofon vágod csak olaj a tűzre...itt mindenki csak ezt tudja javasolni...meg, hogy nevelni kellett volna. Mert nekik biztosan van kamaszkorú gyerekük.
2020. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
82%
Elég szigorúak vírus ügyben a hatóságok, ha többször rajtakapják ülhettek is helyette. Igen, nevelni kellett volna.
2020. nov. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

#5: végre, Te érted a helyzetünket.


Többiek: Eddig semmi nagyobb gond nem volt vele, de most ezt a hirtelen új helyzetet nem tudja feldolgozni. Eleve szombaton állatkertbe mentünk volna, vasárnap meg a nagyszülőkhöz. Ebből az lett, hogy nem teheti ki a lábát az ajtón, engem is meglepett, hogy mennyire kiakad és tombol miatta.


Egyébként beszéltem az osztályból több szülővel: van aki hasonló dolgokról számolt be, van ahol egész nap gépezik a gyerek és elvan, voltak akik mit sem törődve a határozattal, kirándulni mentek gyerekestől a hétvégén, mert úgy sincs, aki ezt ellenőrizze.


Nálunk a hónapban jött több váratlan kiadás is, egy nagyobb büntetés az anyagi csődöt jelentené nekünk.

2020. nov. 5. 08:32
 7/42 anonim ***** válasza:
86%
A hatóság a kisebbik gond. A nagyobb az, hogy egy 13 éves nem érti meg, hogy maradjon otthon, illetve szavaiddal élve tombol, csap kód. Igen, tudom, kamasz a lelkem... De ez a viselkedés kb. 2-3 éves kor után már minden, csak nem elfogadható.
2020. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
75%
És akkor most mit vársz, mit mondjunk? Igen, ha nevelve lett volna, akkor azt csinálná, amit mondasz neki, meg ami egy ekkora gyerektől elvárható. És egy ekkora gyerektől már elvárható, hogy az anyagi helyzeteteket is megértse, mert ha nincs pénz, akkor nem eszik meg állatkertezik. Ezt kb egy négy éves is megérti. Az meg, hogy pont most megy el ennyire egy ilyen dologban az esze, és eddig tökéletes volt, az nekem kevéssé hihető.
2020. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
33%
Na most akkor nagy "lett volna megnevelve" megmondók. Ti beleképzeltétek magatokat abba a helyzetbe, hogy 13 éves kamaszok vagytok és tudatosul bennetek, hogy kb egész nap teljesen egyedül be vagytok, bezárva egy lakásba úgy, hogy a nyakatokba szakadt "2 hét szabadság?" Már bocs...de ezt azért felnőtt fejjel is nehéz elviselni, még ha érti a súlyát a dolognak. Gondoljatok azért csak bele, hogy tavasszal, az első hullám alatt is hány felnőtt ember volt akik a korlátozások ellenére csavarogtak, sétálgattak. Marha sokat segít a kérdezőnek, hogy azt tanácsoljátok, hogy pofozza meg a gyereket...baromi okosak vagytok.
2020. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbb ekkora gyerek betegséget színlelni is képes,csak hogy a nyakába szakadjon két hét szabadság....
2020. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!