Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Városi környezetben mikortól...

Városi környezetben mikortól jár egy gyerek egyedül iskolába és onnan haza?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen feltételeknek/körülményeknek kell lennie ahhoz, hogy mehessen egyedül?
2020. okt. 21. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

12? Vagy kevesenn,onallosagtol fugg +milyen kornyek,milyen messze van a suli stb...


-megbizhatonak kell lennie

-legyen nala telefon

-menjen a barataival

2020. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Számít a környék, a távolság, a hazamenetel eszköze, séta vagy busz is kell-e hozzá illetve az is, hogy a gyerek mennyire érett hozzá.

Annak idején (most 30 éves vagyok) minket felső tagozatól engedtek egyedül közlekedni - mindezt úgy, hogy egy vidéki városban éltünk, 10 perces séta után egy helyi járatos buszra kellett felszállnunk és a végállomástól haza sétálni.


Na most ugyanezt nem tudom elképzelni a fiammal. Ha biztosra szeretnék menni, hogy ha bármi történik megfelelően tud reagálni rá és ha kell segítséget tud kérni (pl telefon) akkor úgy 12 éves korra tudnám elképzelni. Mert bármikor történhet egy busz leállás, baleset miatti kerülés, agresszív járókelők (Budapesten sok őrült van) és ezek felboríthatják az addigi rutint és önállóan kell döntenie, hogy hogyan tovább.

2020. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani.

Én is 30 körül vagyok, én Pesten 10 éves koromtól jártam egyedül haza. 1 buszra kellett felszállni, előtte-utána 10-10 perc séta. 1 lámpás, forgalmas kereszteződés volt útközben, a többi csak mellékutcák, biztonságos környéken.

De ennyi idősen már a különórákra is egyedül mentem (nem volt, aki kísérgessen), gyalog, a suli 15 perces körzetében. Ott is egy nagyforgalmú, lámpás átkelés volt csak, a többi csendes környék.

De ahogy látom, manapság ez már nem dívik, és sokkal tovább kísérgetik a gyerekeket.

2020. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem 12 egy kerek szám sok mindenre. 12 éves kor felett ha valakinek nincs felelősségtudata az már rég rossz. Szóval én 12-t mondok.
2020. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kisvárosba élek és elsőtöl magam mentem az iskolába. Szóval 7 éves koromtól
2020. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Megyeszékhely.2 km a suli.11 éves ötödikes a fiam.Heti kb. egyszer egyedül megy haza.Rollerrel kb hat perc.Indulás előtt és érkezéskor hív.Nagyon megbízható.Öt éves kora óta közlekedik forgalomban kerékpárral,rollerrel,gyalog,persze eddig csak felügyelettel.
2020. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Környéktől függ, sztem 12 éves kortól nyugodtan lehet, ha nem kifejezetten balhés a környék... ha 10 évesen is kész rá, és tényleg elég érett hozzá, az sem gond.
2020. okt. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 4.es korom ota járok egyedül suliba, igaz, hogy 5 percre van a suli.
2020. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!