Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikortól döntheti el egy...

Mikortól döntheti el egy gyerek, hogy bemegy e náthásan iskolába pl?

Figyelt kérdés
Vagy pl van egy 16 éves gyereket, aki saját maga dönti el ha beteg, hogy megy e suliba vagy nem?

2020. okt. 2. 10:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Pl, ha náthásan ébred reggel
2020. okt. 2. 10:44
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha rosszul érzi magát, ne menjen. Ha jól érzi magát menjen.

Amúgy normális családokban nem életkori szabályok vannak, hanem a szülő és a gyerek megbeszéli ezt.

És igen, ahogy felnőtteknél, úgy gyereknél is van határeset, amikor pl. az dönt, hogy aznap történik-e valami olyan az iskolában/munkahelyen, ahonnan nagyon kellemetlen lenne, ha hiányozna.

2020. okt. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Közi, itt olyan van, hogy meg van fázva, orra folyik, de am én is megyek dolgozni és ő sem hiányozna
2020. okt. 2. 10:53
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Covid idején a megyénkben a szülőt megbüntetik

Légúti betegséggel sem vagy csak lázzal sem lehet menni..

2020. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Most még a felnőtt se döntheti el, nemhogy a gyerek...
2020. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pl én meg vagyok fázva most mégis dolgozom, saját döntésem
2020. okt. 2. 12:27
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Ha olyan helyen dolgoznál, nem saját döntés lenne.

De pl: betegen a gyereket se kísérhetem be az oviba vagy gyógytornára, mert nekem is mérnek lázat.

2020. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Náthásan nincs lázad
2020. okt. 2. 12:41
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Kinek hogy
2020. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Ezek a homlokon/nyakon használt lázmérők kb. annyira pontosak, hogy megtudd, hőmérsékleted 33-39 fok között van. :-))) Nekem pl. mértek 34,2-t is. Valójában nemigen megy 36 fok alá. Csupán azért mértek ennyit, mert reggeli hidegben biciklivel mentem és a nyakamon a bőr hideg volt.


Amúgy 37,8 fölött nem szabad beengedni a diákot. Negyedórát kell várakoztatni, és ha újra efölötti értéket mérnek, akkor kell hazaküldeni.

Nos, ha 37,8 a hőmérséklete, akkor Covidtól függetlenül is maradjon otthon, menjen el orvoshoz és feküdjön ágyba.

Náthával max. 37-37,2 hőmérséklet várható. Ami ennél a bizonytalan hőmérőnél beleesik az egészségesen mért érték szóródásába.

2020. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!