Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves kiskamasz lányomnak...

10 éves kiskamasz lányomnak sminkkészletet szeretnék vennék karácsonyra, esetleg tudnatok adni ötleteket, hogy milyet érdemes?

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 10:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A 3. pontot nyilvanvaloan nem a lsnyomra ertettem, csupan szemleltetni szerettem volna, hogy aki mar a pubertas korban van, az bizony mar nem gyerek, hanem kiskamasz, mert lattam sokan a szohasznalatba kotottek bele. Tehat a lassan 11, 12 evesek a kiskamaszok.
2020. nov. 17. 15:06
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyi évesen volt sminkem amit csak otthonra használtam . Jó volt vele kisminkelőset játszani. Szerintem csak otthoni használattól semmi különös nincs. A gouglasnak van ilyen saját márkás palettái amiben minden megtaláható.
2020. nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17%
egyáltalán a LÁNYOD akar sminkkelni??!
2020. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
38%

Az én lányom is 10 éves. Nem engedem neki a sminkelest. Majd kb

15 éves kortól. Nálunk volt olyan, hogy a haja volt befestve nyáron. Nem igazán érdekelt. Én arctisztitot, krémet meg dezodort vettem a lányomnak.

2020. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Amikor kicsi voltam nekem volt “gyereksminkem”,nem tudom hol vette anyukám.Esetleg az oriflame-nél meg az avonnal voltak ilyen kifejezetten kislányoknak való “sminktermékek”,nem tudom,hogy még létezik e ez a két cég egyáltalàn...Nézz utàna.Én 12 évesen már “rendesen” sminkeltem,most 30 vagyok és semmi bajom nem lett
2020. nov. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%

A férjem kollégájának a felesége ajándékba adott a lányomnak 9 éves korában mindenfélét, amit ő már nem használ, parfüm, szájfény, neonsárga körömlakk.. :D Bohóckodni jó volt vele, nagy ritkán valamit ki mert belőle próbálni, aztán inkább csak nézegette őket, rakosgatta őket, hogy "lányos dolgok".

Aztán 10 éves korában keresgéltem neki dolgokat, amikkel kísérletezhet, gyerek smink készletet szerettem volna venni. Túl gagyik voltak.

Végül ő kérdezte meg, hogy megnézheti-e a repertoáromat, és szépen lenyúlt belőle egy csomó dolgot magának. :D

Meg dm-ben hagytam, had nézelődjön, és végülis kapott egy szemfesték palettát, amire nagyon büszke, hogy az övé.

Azóta már kialakítottam neki egy "sminkasztalt" tükörrel, ahol nyugodtan játszhat, ott vannak a csecsebecséi, gyerekparfümjei, meg amiket tőlem elkért, meg a sminkecsetjei, amiket a saját pénzéből vett, mert, hogy annyira szépek. :)

Nem igazán használja őket, viszont nagyon élvezi, hogy neki ilyen is van, becsukja az ajtaját, aztán ott elidőzget mikor olyanja van. :)

Csak nyáron mert utcára lépni egy kis nagyon disztrét sminkkel, de azt hagytam neki. Szerintem a nővé válás része ez a kísérletezgetés. Nekem nem volt mit lenyúlni anyukámtól. Sajnos. Később kellett mindenre magamtól rájönnöm. Azóta már sminkeli ő is magát. :)

Ettől nem lesz pcsa, meg nem fog kifordulni magából. De az esélyt az ismerkedésre meg kell hagyni. 15 évesen már úgy csereberélik egymás közt h hagyjuk, meg a suli mosdóba ki tudja miket alkotnak majd, a szülő ne legyen naív. Én inkább hagyom, hogy amit lehet, otthon fedezzen fel. Lássam mit művel, tudom formálni az ízlését, technikákat tudok mutatni. Ez egy közös anya-lánya programnak sem utolsó.

Én hagytam, hogy engem kisminkeljen, és én is kidekoráltam őt. Jót nevettünk. Azonnal mossuk le utána.

Engem az utcára engedett körömlakkos kislányok idegesítenek. Ahogy kopik le a körmükről, végtelenül visszataszító. Ezt pl. nem engedtem meg, és nem is volt rá igénye. Idén nyáron egyszer kifestettem türkizkékre a körmét, és körömmatricát is kapott rá. Csodaszép volt. Magamnak is csináltam ugyanolyat. Anya-lánya körmök. :)

A kislányoknak ez sztem alap, jobb ha előbb kap, és nem használja gyakran, mint hogy később azt se tudja hogy hozza szóba, hogy azért jó lenne tudni hogy mi fán teremnek a dolgok, és a barátnőkkel összejárva firkálják össze egymást.

A szemfestéklemosó is a lányomnál van, tudja, hogy rögtön le kell mosni, ő is érzi, hogy nem neki való még. De hát csak elindult a nőiesség útján, ez van. :)

2020. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

16-os vagyok, az lemaradt, hogy amikor az első palettát kapta, meg mikor tőlem elkezdett kérni dolgokat, meg a türkiz körmök, azok már mind 11 évesen voltak. Most 11 és fél éves. Egy ekkora gyereknek már van saját ízlése, lakberendezés, kinézet, ne szorítsuk vissza bele, amiből már kinőtt. Terelgetni kell őket, szépen, finoman, lassan. Előrefelé, nem visszafelé.

Amit lehet, azt igenis inkább anyuka mutassa meg. 11 évesen már szerepeket vesznek fel, flegmáskodnak, utánozzák egymást, ne hitegessük magunkat, hogy nem kamaszodnak. Kamaszodnak, és nekik is vannak igényeik. Én úgy érzem, ha húzok egy határt, hogy meddig normális, és azon belül partner vagyok mindenben, akkor a kapcsolatunk a jövőben is normális lesz, és a bizalom is megmarad. Ha a szülő nem érti meg a gyereket, ha nem érti, hogy már nem kisgyerek, abból konfliktusok lesznek, később egyre több és nagyobb. Le kell alacsonyodni egy 11 éves szintjére, és máris látjuk, hogy jobb ha van sminkcucca, amivel játszhat, mintha a barátnőjénél látná meg először, és máséval kenné össze magát, ne adja ég még vmi fertőt is összeszed.

2020. nov. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
18%

Jovore meg vehetsz neki ovszert, hisz "kiskamasz".


10eves lanyom Karacsonyra kozmetikumkevero gyerekjatekot kert. Ertem en h erdekli oket es lehet is tamogatni, de a sminkeles elborult otlet es olyan iranyba viheti amit kesobb te megbansz. Miert akarjuk h idejekoran felnojenek? Meddig tart majd a jovoben a gyerekkor, 7evig?

2020. dec. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kb 8 éves koromban kaptam az első sminkkészletemet. Most 18 vagyok, és szempillaspirálon kívül semmit nem használok. Nem befolyásolt az, hogy akkor azt kaptam. Csak otthon játszottam vele, kifestettem magamat, anyukámat, a babáimat.

Szerintem érdemes jobb minőségű készletet venni, de nem biztos, hogy a legdrágábbat, mert azért, hogy játszon vele, elég pénzkidobás.

2020. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!