Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg ekkora ügy ez a...

Tényleg ekkora ügy ez a “névváltoztatás”?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt (14 éves koromban, a nyolcadik utáni nyáron) egy cserediák-szerű programmal (azért szerű, mert nem tanulni mentem) kimentem egy hónapra Londonba, gyakorolni a nyelvet, megismerni a kultúrát. Egy fiú családjánál laktam egy francia lánnyal együtt, aki ugyanezzel a programmal ment oda. Nagyon jó barátok lettünk, múlt nyáron én és a britt fiú Párizsba utaztunk a lány családjához, idén jöttek volna hozzánk Budapestre, de a korona közbeszólt. Gyakran chat-elünk és videochat-elünk.


A lényeg, hogy amikor megérkeztem, se a fiú, se a lány, se a fiú szülei nem tudták kimondani a nevem. Nem nemzetközi nevem van és még hasonló név sincs angolul vagy akárhogy, amin szólíthattak volna. Ezért, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket, megkértem őket, hogy akkor adjanak nekem egy nevet, ami szerintük illene rám és akkor szólíthatnak azon. Így lettem Allison. A beszámolóimból kihagytam, nem meséltem róla a szüleimnek, mert tudtam, hogy problémáznának rajta. (Egyébként a barátaimnak se mondtam, se senkinek.) Két évig elvoltunk így.


Most, hogy online van, több időm van a barátaimmal beszélgetni. Ma is videochat-eltünk. Anya feljött a szobámba egy almával, mert szerinte alig ettem ma. Én beszéltem vele pár mondatot, megköszöntem az almát, meg mondtam, hogy még tíz percet beszélünk. Akkor a lány megkérdezte, hogy “Allison, miről beszéltek?”, Anya nem nézett rám csak elment. Aztán amikor lementem, megkérdezte, ki az az Allison. Elmondtam neki, erre elkezdett ordítozni, hogy mi az, hogy én csak úgy eldobom a szép, magyar nevem és egy ilyen külföldire cserélem. Nagyon lecseszett.


Tényleg ekkora gond lenne, hogy ez a pár ember más néven ismer? Ti mérgesek lennétek ezért a gyereketekre?


16/L



2020. nov. 27. 20:30
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem anyukádat a hozzáállásod zavarja. Kicsit innen is úgy tűnik, hogy nem is bánod ezt az egészet. Ami nem baj, csak lehet hogy a szülő anyádnak sz@arul esik.


Angolokkal, franciákkal és albánokkal vagyok napi kapcsolatban. MINDENKI MINDENKINEK a nevét megtanulta kimondani, de még a családtagjaink nevét is tudjuk. Nekem az albán volt a legfurcsább, az áll tőlem a legmeszebb, nem is beszélem a nyelvet. Mégis sikerült. Kb 3x kellett elismételni. Nem nagy történet. Nekem ne mondd, hogy pont egy angol és egy francia ne tudna kimondani egy külföldi nevet! Mikor azért nem egy izolált ország.

2020. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
75%

#5

Te szelektíven olvasol, vagy mi van?

Az Allison-ig eljutottál, de odáig kimaradt minden?


#kérdező

Ez nem névváltoztatás...

2020. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
95%
Mondok jobbat. Amikor férjhez mentem, felvettem a férjem nevét. A szüleim teljesen kiakadtak, hogy lecseréltem a nevemet. A bátyám megnősült, az ő felesége meg nem vette fel az ő nevét. Na, ezen is kiakadtak, hogy milyen asszony az ilyen. Szerinted?
2020. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk az osztályban 4 évig Ferinek hívtunk (tanárok is) egy fiút, mert "Feris" feje volt. Nem bánta senki
2020. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
#22 Tudom, hogy nem névváltoztatás, azért tettem idézőjelbe. Anyukám könyvelte el annak.
2020. nov. 27. 22:58
 26/49 anonim ***** válasza:
91%
@22, azért tette a Kérdező ""-be, hogy névváltoztatás. Anyukájának a reakciója kérdéses jelenleg.
2020. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
89%

Na Kérdező, sikerült ugyanazt leírnunk, pont egyszerre 😃

#26 vagyok 😊

2020. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
#21 Azt, hogy nem taníttattam meg velük a nevemet nem is bánom. Írtam is, hogy nem nagyon szeretem a nevemet, ezért ebből jó volt kiszakadni. Szerintem tiniként mindenki gondol rá, hogy meg kellene változtatnia a nevét, így én is. Örültem is, hogy “új nevem” van, szerettem, amikor így szólítottak, nem bántam meg. Azt viszont már utólag bánom, hogy nem mondtam meg Anyának. Túl lettünk volna ezen az egész vitán akkor, csak 14 évesen még jobban féltem mindenféle konfliktustól és próbáltam elkerülni. Hát ez lett belőle, bánom is utólag. De azt, hogy nem taníttattam meg velük a nevem.
2020. nov. 27. 23:05
 29/49 A kérdező kommentje:
#27 Na, időzítés. 😃
2020. nov. 27. 23:06
 30/49 anonim ***** válasza:
91%

Anyukád túlreagálja, nincs ezzel semmi gond.


Esetleg elárulod a keresztneved? Kíváncsiságból kérdem.

2020. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!