Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg ekkora ügy ez a...

Tényleg ekkora ügy ez a “névváltoztatás”?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt (14 éves koromban, a nyolcadik utáni nyáron) egy cserediák-szerű programmal (azért szerű, mert nem tanulni mentem) kimentem egy hónapra Londonba, gyakorolni a nyelvet, megismerni a kultúrát. Egy fiú családjánál laktam egy francia lánnyal együtt, aki ugyanezzel a programmal ment oda. Nagyon jó barátok lettünk, múlt nyáron én és a britt fiú Párizsba utaztunk a lány családjához, idén jöttek volna hozzánk Budapestre, de a korona közbeszólt. Gyakran chat-elünk és videochat-elünk.


A lényeg, hogy amikor megérkeztem, se a fiú, se a lány, se a fiú szülei nem tudták kimondani a nevem. Nem nemzetközi nevem van és még hasonló név sincs angolul vagy akárhogy, amin szólíthattak volna. Ezért, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket, megkértem őket, hogy akkor adjanak nekem egy nevet, ami szerintük illene rám és akkor szólíthatnak azon. Így lettem Allison. A beszámolóimból kihagytam, nem meséltem róla a szüleimnek, mert tudtam, hogy problémáznának rajta. (Egyébként a barátaimnak se mondtam, se senkinek.) Két évig elvoltunk így.


Most, hogy online van, több időm van a barátaimmal beszélgetni. Ma is videochat-eltünk. Anya feljött a szobámba egy almával, mert szerinte alig ettem ma. Én beszéltem vele pár mondatot, megköszöntem az almát, meg mondtam, hogy még tíz percet beszélünk. Akkor a lány megkérdezte, hogy “Allison, miről beszéltek?”, Anya nem nézett rám csak elment. Aztán amikor lementem, megkérdezte, ki az az Allison. Elmondtam neki, erre elkezdett ordítozni, hogy mi az, hogy én csak úgy eldobom a szép, magyar nevem és egy ilyen külföldire cserélem. Nagyon lecseszett.


Tényleg ekkora gond lenne, hogy ez a pár ember más néven ismer? Ti mérgesek lennétek ezért a gyereketekre?


16/L



2020. nov. 27. 20:30
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
73%

#40


"Az anyja reakciója "semmi" más, csak egy kétségbeesett kiáltás: "neked ennyire rossz velünk, hogy letagadsz"."


Tipkikus "mérgező szülő" felkiáltás.


Egy tiniről beszélünk, aki keresi önmagát. Miért ne próbálhatná ki magát Allisonként? Kinek árt azzal, ha meglátja, hogy Allisonként sincs kolbászból a kerítés? Majd "kinövi" és rájön, hogy jó neki "Györgyiként" is. Nem a szüleit tagadja meg, hanem önmagát keresi.

2020. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
9%
Mindenkit lepontozott, akinek nem tetszik a válasza. Tipikus 16 éves kis hisztis felfogás. Tudod nyuszi, a világ nemcsak a te véleményedből áll, tessék elfogadni, hogy az eltérő vélemények is lehetnek igazak... Majd ha felnősz, megtudod.
2020. nov. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

Nem csak én pontozok itt, kedves #42.

Amúgy meg mi ez az identitás tagadás hiszti? Gyöngyvér a nevem, szerencsétlenek azzal bénáztak, hogy kimondják, gondoltam így nekik is könnyebb lenne. Nem tagadok senkit és semmit, személyiséget se váltottam kint, Mo-n senki nem hív így és nem is akarom. Nevet se fogok változtatni hivatalosan, az, hogy ők ketten így szólítanak, nem nagy ügy szerintem. A magyar barátaim se hívnak Allisonnak, se a szüleim, se senki, csak ők ketten.

2020. nov. 28. 13:35
 44/49 anonim ***** válasza:
58%
Hát én ezt poénra vettem volna, lehet, és mivel ezt a nevek kb gjongájvernek ejtené egy művelt angol, és simán McGyvernek szólíttattam volna magam :D :D :D
2020. nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Van egy második nevem, ami miatt csúfoltak általánosban és ez nagyon meg maradt, szóval ezért sem akartam, hogy tovább próbálkozzanak a nevem kimondásával. Én se csúfolok soha senkit a neve miatt, mert tudom, hogy mennyire sz*r érzés. Nem annyira témába vágó, de ezért sem akartam, hogy a nevem kicsit is vicc tárgya legyen, erre nagyon érzékeny vagyok. De ez McGyver jó volt. :)
2020. nov. 28. 14:09
 46/49 anonim ***** válasza:
90%
A Pearl is jó név lett volna :)
2020. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
9%
nah jó, 16 évesen ezen rinyálni, h ki minek szólít és ez kinek tetszik vagy nem... téged zavar? ha nem, akkor meg mit érdekel mások véleménye
2020. nov. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
56%
Nem lennék mérges. Szerintem tökre rendben van a sztori. Nem tudták kimondani a te nevedet; de valahog ymégis kellett ,hogy szólítsanak, és tehát akkor kaptál egy másik nevet; amit te ajánlottál fel, hogy adjanak neked egy másikat, mert ugye az eredetit egyáltalán nem tudták kimondani; és akkor mindig ilyen nyelvbotlós, tényleg ilyen botladozós "szerencsétlenkedés" lett volna belőle, ami még egy ideig vicces, de lehet zavaró is; és akkor te inkább felajánlottad, hogy "inkább hagyjuk, szerintetek milyen név illik rám?" És akkor tehát szerintem ez így tök jó. Nem azért "dobtad el" a neved helyett ajánlottál fel másik variációt; merthogy nem tisztelnéd a szüleidet, vagy direkt szándékosan meg akartad volna változtatni a neved; hanem azért, mert egyszerűen nem tudták kimondani, ezért te megkönnyítetted a dolgot. Szerintem tehát semmi gond nincsen ezzel, teljesen rendben van.
2020. nov. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
ez elég gyakori, nekem pl. van egy egyiptomi haverom akit Hossamnak hívnak, most jött ide tanulni meg itt is akar lakni a későbbiekben, és sok külföldi haverja nem tudja kimondani a nevét ezért Samnek hívják, többek közt én is. de pl. tesómat Sárának hívják, külföldön amikor lakott mindenki Sarah-nak hívta, aztán van egy thai haverom is aki a Michelle nevet használja, de nem ez az igazi neve. meg én francia kéttanba jártam, és ott órán, meg néha szünetben is volt olyan h vkinek a neve Kamilla volt de Camille-ként szólították, Bencét Benoit-nak, stb
2020. dec. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!