Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Általános iskolai ballagásra...

Általános iskolai ballagásra 100-150 ezres ajándékok? Komolyan, ekkora dolog elvégezni a 8 osztályt?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hallom, hogy 8-os ballagásra jobb laptopot, méregdrága telefont, toronyórát aranylánccal kap a gyerek. Miért? Miért halmozzuk el ész nélkül mindennel? Minek fog örülni a gimnáziumi ballagásán? És ez diplomaosztón?

Félreértés ne essék: meg tudnánk venni mi is a gyerekeknek, de nem vettük meg, a 8-os ballagására könyvet kapott a fiam. Jövőre a gimiből ballag (4,8 az átlaga az ország egyik erős iskolájában), biztos nem fog százezres ajándékot kapni. Pedig beleférne. Az öccse nem is ballagott, mert 8 osztályosba ment 7-től.


Tényleg csak így lehet jutalmazni a gyereket, kell-e azért ilyen ajándék, mert elvégzett egy alap iskolát?


Az ovis ballagásokról már nem is beszélek, az egy vicc.



2015. máj. 31. 21:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%

Érettségin autónak, diplomaosztón lakásnak...


Neked miért fáj, hogy más mit ad a gyerekének?

2015. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Nem fáj, de nem értem. Miért kell erre az anyagiasságra ránevelni? Százszor inkább egy olyan, ami maradandó élmény lesz, mint egy telefon, ami 1-2 év múlva semmit sem ér.

És aki nem tud lakást venni diplomaosztóra?

2015. máj. 31. 21:29
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
én is feleslegesnek tartom, főleg akkor ha a család nem engedheti meg magának. a nyolc osztályt elvégezni nem nagy művészet, nem értem miért kell misztifikálni. én egy családi ebédet és egy aranygyűrűt kaptam, tökéletesen boldog voltam.
2015. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
40%
Gondolom a mai kérdés ihlette ezt.Foglalkozz a saját dolgoddal.Attól,hogy te nem vennéd meg,mert nincs is miből,más azt csinál,amit akar.Ne túrkálj más pénztárcájában!Ha toronyórát kap lánccal,akkor azt,neked nincs hozzá közöd!
2015. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, miért vagy ilyen agresszív? Ha elolvastad volna a kiírást, akkor megértetted volna, hogy igenis LENNE miből megvenni!
2015. máj. 31. 21:34
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

én azt nem értem miért zavar bárkit is. én így felnőtt fejjel azt mondom, hogy ha a szülő meg tudja adni akkor adja! 28 éves koromban tudtam autót venni magamnak (hitelmentest), lakásunk még csak "fél" van így 30 felett, szülőként. unokatesóm autót kapott gimis ballagásra, diplomaosztóra pedig egy gyönyörű lakást. egész más az életünk, míg ő a jólétre törekszik, mi a saját lakásra... nem mindegy :)

én nem sajnálom senkitől, és nagyon bízom benne, hogy majd én is megadhatom a gyerekemnek :)

enyém jövőre fog ballagni az oviból, mi biztos összehívjuk a kis családot és bográcsozunk majd, így szoktuk. nem a gyereket jutalmazzuk, hogy elvégezte az óvodát, hanem elbúcsúztatjuk az ovis éveket ;)

2015. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Én a Tescoban láttam minap egy akkumulátoros Hummer kinézetű autót 70ezerért. Kb a 2 éves fiam mérete. Nyilván valaki megveszi, azért árulják. Azt minek? Egy 2-3-4 évesnek? Ő még egy iskolát sem végzett érte...


Érted mire célzok? Aki gazdag, és nem érdekli, annak mindegy, hogy elvégez egy iskolát, vagy csak szeretné, megveszi a gyerekének. Mert megteheti. Ennyi.


Az már más kérdés, hogy milyen felnőtt lesz az ilyen gyerekből...

2015. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%

Vannak olyan családok, ahol már ez is komoly teljesítménynek számít, lehet, hogy a frissen elballagott kisfiú/lány a legmagasabb végzettségű a famíliában...


Egyébként "normáliséknál" nem teljesítmény.


Fiam most fog ballagni bölcsiből. A múltkor megkérdeztem tőle, hogy túléli-e ha nem kap "toronyórát lánccal" egy ilyen komoly teljesítmény után. A válasza :Igen anya, túlélem. :)

2015. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk úgy volt megbeszélve, ha a kicsi húgom év végén 4,5 átlagot eléri, kap egy saját lovat a családtól közösen. 3 körüli átlagot ért el így max. 10 ezer forintos dolgokat fog kapni. Én még a középiskolát is jobb átlaggal végeztem, még sem kaptam ilyen ajándékokat. Amim van mindenért megdolgoztam és jobban is becsülöm.
2015. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Nézd akinek annyi pénze van, hogy saját magának mondjuk 500ezres telefont vesz könnyedén mindenféle megerőltetés nélkül (mondjuk milliós fizetése van) az miért ne vehetne 150ezreset a gyerekének? Azt is elég álszentnek tartom hogyha a szülők maguknak mindenből prémiumkategóriásat vesznek a gyereknek meg jó lesz a kínai használt, mert úgyis gyerek...

Ő előhúzza az 500ezreset aranytokban a gyerek meg a Nokia001-es tégla nagyságú kockatelefont, ha hívja az anyja?

(Mondom ezt úgy, hogy nekem 20ezres telefonom van és nincs milliós fizetésem.)

Vagy aki 3 millióért viszi amúgyis ballagás után 2 héttel a családot nyaralni külföldre annak se hiszem hogy nagy érvágás lenne egy 150ezres telefont venni a gyereknek.

Vannak családok, ahol ez egyáltalán nem nagy összeg, lehet anyuka táskája 3x annyiba kerül. Miért ne vehetné akkor meg? A gyerek is valszeg majd megörökli a családi vállalkozást és ugyanilyen jómódú lesz, neki ez lesz a megszokott.

2015. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!