Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Géllakk 14 évesnek?

Géllakk 14 évesnek?

Figyelt kérdés
Lányom most 14 és szeretné, ha karácsonykor lehetne géllakkja. Ovis korában sima lakkal már festettük a körmét, azt most is szokta. Megengednétek? Milyen színt, ha igen?

2020. dec. 4. 22:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
93%

Lányom betegesen rágta a körmét, kipróbáltunk rengeteg praktikát, kencét stb, de tartósan egyik sem segített. Sokszor már vérzett, érzékeny volt a körme (vagyis ami maradt belőle). És én sem vagyok vak, rettenetesen csúnya is volt a keze úgy.

14 évesen, a 8.-os bankettje előtt rábólintottam, hogy lehessen körme. Nem géllakkja, nem rendes, épített zselés körme! Azóta egyszer sem volt a szájában a keze, pedig ennek már 4 éve. Havonta 3-4 hetet pihenteti, de egészségesek és erősek a körmei, úgyhogy nem ment tönkre ettől. Ahogy a lányom sem lett ettől ribi.


Vicces, hogy egy "körmös" ennyire szűklátókörű és ocsmány szájú. Még, hogy ezért találták ki a géllakkot ... Istenem:D

2020. dec. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem gondoltam, hogy ekkora “botrány” lesz ebből.

Lányom azért szeretné a géllakkot, mert hiába tudja ügyesen megcsinálni magának (jobb kezében még segítek is, ha kell), a zongorázás, lovaglás és körömrágás miatt egy napig sem marad meg neki. Ideje sincs lakkozgatni és szárítgatni (tanulás, gyakorlás, különórák). Egyszeri alkalommal szeretné, hogy tényleg szép legyen a körme karácsonykor és a szülinapján (karácsony után van). Megbeszéltük, hogy nem lesz hosszabb a körménél és valami pasztell színt választ.

Köszönöm a válaszokat.

2020. dec. 9. 17:06
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
A gél lakkot azért találták ki, hogy 3 hétig ne kelljen vele foglalkozni, majd a körmös 1 óra alatt újat varázsoljon. Nem mellesleg ( és sajnos) a mai oktatasi rendszerben egy 14 eves is lehet olyan elfoglalt mint egy irodista.Nem feltetlen jut ideje 2 naponta lakkozgatni.
2020. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
83%
Simán
2020. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
84%
nekem anno anya akarta hogy gellakkom legyen, mert rengeteget ragtam a kormom szorongas miatt. ha nem extrem, es a suliban nem lesz miatta gaz, nem latom akadalyat. a gellak tulajdonkeppen csak egy tartos koromlakk
2020. dec. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
6%
Nem engedném. A géllakk nem egy 14 évesnek való.
2020. dec. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
100%
Meg! Az én lányom saját pénzéből vett körmös felszerelést és magának csinálja. Nem szólnak érte a suliban ő is gimnáziumba jár.
2021. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Electrifymyheart válasza:
100%
És 20-30 évesnek miért? Szerintem simán lehet olyan körme amilyet akar. Miért kéne pont ebben lekorlátozni?
2021. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!