Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni ellene?

Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Amikor egy gyerek elkezd kamaszodni, hogy lehet valahogy elfolytani, visszaszorítani az ezzel járó problémákat mint például a lázadás, az önsajnáltatás? Nagyon kéne a segítség, előre is köszönöm:)
2010. aug. 12. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Normális szülő-gyerek kapcoslat sokat segít, amúgy meg sehogy. A hormoális változásokkal együtt jár az időszakos érzelmi hullám hegy-völgy. Nem lehet vele mit csinálni.
2010. aug. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Beszélgess Vele sokat, hadd ossza meg a problémáit Veled, még, ha banálisnak tűnnek is.

Jó az, ha ismered a barátait, akikkel el szokott járni, tudod, hogy kb. meddig mennek el a "lázadásban".

És próbáld megérteni! Emlékezz vissza, hogy a szülés után Téged is biztosan megviseltek a hormonális változások!

Tartsd azt a bizonyos gyeplőt, de ne túl szorosan!

2010. aug. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Ne akard elhallgattatni,van mikor rámjön a panaszkodhatnék,és kb negyed óráig sorolom anyának h ez se jó,az se jó,még ezt is kéne venni,de mért nem így van...és miuttán elpanaszoltam,sokkal jobb lesz a kedvem.:D


Sok sikert! :)

15L

2010. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, miért akard elfojtani??? A saját gyermekedet?? Meg vagy Te huzatva? Bár végülis...valóban könnyebb elnyomni mint foglalkozni vele...

Inkább hallgatnád meg...minek szültél egyáltalán gyereket? Atyaég, milyen szülő vannak. Nem irigylem a gyermekedet...

2010. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem célszerű elfolytani,mert ez stresszelést,depressziót okozhat,és aztán később egybe jön ki az összes probléma,és aztán abból nagy gond lesz!Nem bízik majd meg benned,lesheted a káros szokásait,szidhatod,amennyit akarod,de nem fog miattad megváltozni!Szerintem segíts neki!

1.Ha beszélgetést kezdeményez,azt értékeld,ülj le mellé,és próbáld úgy venni,mintha egy barátnőd panaszkodna neked,és orvosold a problémát!

2.Ha a probléma orvosolása nem megy elsőre,gondolkodj el,hogy mit tudnál még tenni,és ne hagyd annyiban!

3.Adj neki feladatokat,dícsérd meg,mondd meg neki,hogy bármiben segítessz neki,és nem haragszol rá,csak te is ki vagy idegileg!(a mindennapok szürkeségétől,gondolom én)

4.Mondd meg neki,hogy bármikor kérhet egy bizonyos mennyiségű pénzt,és ne szégyelje,hogy kér!

5.Mondd meg neki,hogy az égadta világon semmit sem mondassz el SENKINEK,amit elmond ő neked!Mertha ezt megszeged,akkor TE EGY nagyon rossz anyuka lehetsz!És elveszted a bizalmát,mert nagyon hamar ráfog jönni,hogy hazudtál neki!

6.Gondolj arra,hogy te is voltál egyszer kamasz és neked is nagyon nehéz volt azaz időszak!(mármint gondolom neked is voltak ilyen hangulati hullámvölgyeid)


Nekem is vannak:(

Ettől nem kell hinned azt,hogy rossz anya vagy,vagy bármi ilyesmi!Mármint ha nem sikerül a lányodon segítened..

2010. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ne folysad el:)

nálunk komprumisszum kötés van--->vagyis:elmehet szórakozni, lehet kapcsolata, néha egy-egy cigit is megengedek, mert inkább előttem csinálja mint a hátam mögött, és néha megkapja a söröm felét. VISZONT:a szobáját rendben kell tartani, tisztelettel kell bánnia velünk, és ha megkérjük valamire, akkor inkább megcsinálja, és nem szájjaskodik.ahány ház, annyi szokás, mi nem büntetjük meg, de ő nem is él vissza a bizalmunkal.

2010. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Khm...Itt nem én vagyok a szülő, én a gyerek, vagyok, és azért kérdeztem, mert nem akarok a szüleimnek gondot okozni, mint a nővérem és a bátyám...
2010. aug. 17. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!