Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Zárkózott lennék? Lehet...

Zárkózott lennék? Lehet valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nem is tudom hogy mondjam...

16 éves fiú vagyok.Nehezen ismerkedek korombeli emberekkel.Nem tudok olyan könnyen hozzájuk szólni,beszélgetést kezdeményezni.Ez az új osztállyal is megtörtént.Kb 2 hét volt hogy beszélgető viszonyba legyek pár emberrel..

Nem nagyon szeretek emberek közé menni...Kicsit zavarba vagyok.Nem szeretem hogy megnéznek,vagy akármi.Kínosan érzem magam...Kerülöm az emberek tekintetét,és általába lehajtott fejjel megyek az utcán.Ha jön velem szembe valaki,akkor félrenézek vagy a földet nézem...


Ezek lehetnek a zárkózottság jelei is?


Köszi a válaszokat.(Ha lesznek)


2010. máj. 3. 22:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt meg elfelejtettem mondani,hogy mostanság eléggé sokszor volt depressziós hangulatrom...Kb 5 hónapja így van.Van amikor egy hétig,de van amikor csak 1-2napig van rossz kedvem...És ez eléggé sűrűn változik.Hol jó,hol nem...
2010. máj. 3. 22:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenki furan erzi magat uj kornyezetben. Van aki konnyebben van aki kevesbe oldodik fel. Eleg depresszivan jellemzed magad, de kamaszvagy. Ez a dolgod, csak ne feledd el, hogy ezen konnyu valtoztatni. Keresd hasonlo erdeklodesi koru fiatalok tarsasagat. Probalj nyitni a vilag fele :)
2010. máj. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem 16 éves lennél azt mondanám szociálfóbia,de ez minden kamasszal megtörténik.
2010. máj. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerős, totál ilyen voltam. Általánosban is, de gimiben is egy jó darabig. Közel egy évbe telt, mire tovább jutottam a beszélgetésben a "üdv! Volt házi? Kösz." vonalon. Aztán többé-kevésbé sikerült beilleszkedni (nem tettem érte valami sokat, de elég nehéz éveken át úgy ugyanoda járni napi 5-6 órában, mint 20 másik ember, anélkül, hogy beszélnél velük). De valahogy sosem lettem teljesen a csapat tagja, mindig elkülönültem. Egyetemen sikerült először tényleg egy barátot szerezni, szóval most megvagyok, mint hal a vízben. :)


Ami gondod szvsz, az az általános önbizalomhiány. Nekem is ez volt a legfőbb gondom, általánosan anno az ofőim ki nem állhattak és megkeserítették az életem, a visszahúzódó jellemem pedig az osztály kihasználta és egy idő után első számú célponttá léptem elő. Aztán gimiben tanulmányilag egyre sikeresebb lettem és tanári, valamint osztálytársi részről egyaránt elismertek ilyen téren. Megszűntem célpont lenni, ezzel párhuzamosan pedig kezdtem elhinni magam is, hogy mégsem vagyok én akkora vesztes, mint amekkorának korában tartottak (illetve tartottam magam). Mire végeztem a gimiben, már fel mertem emelni a hangom, kiálltam magamért és az utcán is egyenesen, határozottan megyek már. Továbbra is pesszimista vagyok, néha rohadtul hajlamos vagyok elkeseredni és utálni a világot, de általában véve mégis ég és föld a helyzet tíz évvel ezelőtthöz képest az önértékelésemet tekintve. Csak önbizalom kérdése, semmi más. Szvsz legalábbis.


f/20

2010. máj. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok,mint te.És ez nekem is eléggé megnehezítette a beilleszkedést az új osztályba:Seleinte még voltak is barátaim,de az sem tartott sokáig:Slett az osztályból két barátnőm,az egyik már mondhatni a legjobb barátnőm,de a többiekkel nem vagyok igazán jóba...ha beszélnek vmiről,akkor vagy nem tudok mit hozzászólni,vagy ha próbálnék is bekapcsolódni a beszélgetésbe,nem nagyon foglalkoznak velem:Smég kb az év közepén bántottak is ezért,mert látták,hogy velem meg lehet tenni.pedig tudnék én határozott is lenni és elküldeni őket a p*csába...csak nem mertem:Sez is főként az önbizalomhiányom miatt volt.de én észrevettem magamon,hogy inkább nagyobb csoportokban vagyok zárkózott(az osztályban 40-en vagyunk),de amikor csak az osztály egyik fele van bent,vagy kevesebben vagyunk,akkor könnyebben hozzászólok a dolgokhoz,meg bekapcsolódok a beszélgetésekbe.csak az zavar,hogyha megismernének,akkor rájönnének,hogy én nem olyan vagyok,mint amilyennek gondolnak.a családom meg a barátaim aranyos lánynak tartanak,meg jószívűnek..mindig próbálok mindenkinek segíteni..:)dehát ez van,talán majd egyszer jobb lesz:(

15/L

2010. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 4. 09:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem túl kellemes belátni, de a leírás rám is illik.


A választ azonban egyértelműen tudom: igen, zárkózott vagy.


24F

2010. máj. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én mindjárt 16 leszek (nyáron) és velem is ugyanez van!! DE teljesen ugyanez! Nem tudok egy mukkot se szólni, de a többieket se nagyon érdeklem, én is lehajtott fejjel járok, néha belemerek nézni mások szemébe, de ez csak akkor ha beszélgetek velük. Amúgy a folyosón úgy kerülöm mások tekintetét, hogy csak na! Utálom ha megnéznek, mindig úgy érzem, hogy bámulnak és kibeszélnek. Úgyhogy ez szerintem zárkózottság. És már nagyon elegem van belőle :(
2010. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsó vagyok, azt kihagytam, hogy én viszont lány vagyok. :D
2010. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!