Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiakadnátok, ha a 18 év...

Kiakadnátok, ha a 18 év körüli gyereketek csak így hagyná használni neked a laptopját?

Figyelt kérdés

Ő vette saját pénzből teljesen. Te szülőként azért akarod használni, mert el akarsz kezdeni játszani egy online játékot, amit a gyereked is játszik. Viszont telefonon kényelmetlenül kicsi a kép, az asztali gépet meg évek óta nem használjátok, mert kb egy óra mire bekapcsol és betölt bármi is a neten, mivel már eléggé régi.

A gyereked azt mondja, hogy nyugodtan használhatod a laptopját, de külön felhasználói fiókból, hogy ne férj hozzá az ő személyes dolgaihoz. Illetve enyhén korlátozott lenne a neked létrehozott fiók, de csak azért, hogy ne tölts le véletlen semmi vírusos tartalmat. Ezekre azért van szükség, mert tudja, hogy ugyan abban a fiókban kutakodnál utána, illetve tudja, hogy annyira nem értessz az ilyen dolgokhoz és ezzel kerülne el valami nagyobb vírust.


Sértőnek találnád, ha csak korlátozott, külön fiókkal használhatnád a gépét?


2020. dec. 11. 15:43
A kérdező szavazást indított:
Sértőnek találnám
Nem találnám sértőnek
141 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%
A kamaszhiszti helye a családi kategóriában van.
2020. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Egyáltalán nem érezném sértőnek, még a férjemmel közös laptopon is külön fiókunk van. Nekem így átláthatóbb.
2020. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértődnék meg. Az ő gépe ő vette, nem szabhatsz meg neki semmit a gépével kapcsolatban.
2020. dec. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Viszont nem is használnám a gépét.
2020. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális dolog, bár nem ezzel a magyarázattal. A laptop elég személyes dolog, majdnem annyira, mint egy telefon. Ha be van a fiad jelentkezve, a saját fiókjával, akkor valószínűleg már rég elmentette a jelszavát az összes jelszavas helyre. Ha biztos is benne, hogy nem kutakodsz, akkor is előfordulhat, hogy akkor jön egy e-mail vagy üzenet, amikor épp te ülsz a gép előtt, annak az első sorát így meglátod.


Vagy ha nem is ez lenne a probléma, akkor is megmarad előzményként a te szörfölésed, és semmi gond nincs azzal, ha te bizonyos dolgokra rákeresel, de a google megjegyzi, és akkor utána olyan reklámokat dob fel neki, ami téged érdekelhet, de őt nem.


Még persze a vírus is releváns, én se akarnám, hogy anyám valamit is letöltsön a gépemre, mert ő is összevissza kattintgat, aztán külön fiók nélkül takaríthatnám a gépet kb. havonta.

2020. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is gáz már az is (szülőként írom), hogy használni akarja. Még megértem, ha ügyet akar intézni és máshol nem tudja, na de játékra?
2020. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2%
Nem tesz ilyet, párom informatikai biztonsággal foglalkozik, innentől szerinted mi értelme lenne titkosítani, meg lekódolni bármit? :)
2020. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Azt sértőbbnek érezném, hogy a gyerekem 18 éves korára össze tudott spórolni a zsebpénzéből egy használható laptopra, de nekem felnőttként, bevétellel nem futja ugyanerre (vagy akár egy normális asztali gépre- 80-100 ezer forintokból össze lehet rakni egy jól működő asztali gépet, nem arról van szó, hogy ez egy akkora hatalmas luxus lenne).
2020. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

8.-nak.


SOK, gyereknek kajára sem telik.

2020. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
8-as, ez nem feltétlen pénzkérdés. Nekem mondjuk van laptopom, de havonta maximum egyszer kapcsolom be. Ha tönkremenne, nem biztos, hogy vennék egyet.
2020. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!