Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyerekedet otthon...

12 éves gyerekedet otthon hagynád egyedül napi 8 órára?

Figyelt kérdés

2021. jan. 9. 14:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
29%
Mi nálunk nem. Ha olyan a gyerek, 14-től már meglehet próbálni, de 12 nálunk még bébinek számít. De ez nyilván nálunk van, másnál ahogy látom bőven otthonagynák.
2021. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

12 a lányom, szeret otthon lenni pár órát egyedül, mikor mi elmegyünk vásárolni. Ilyenkor az öcsit is visszük, aki nagyon csüng a nővérén, szóval meg is értem, ha jó kicsit csendben otthon lenni.

8 órát nem volt még otthon egyedül, de szerintem nem lenne gond vele. Okos, ügyes nagylány. Legfeljebb megenné a szobanövényeket is, mire hazaérünk. Amint kilépünk, enni kezd.

2021. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl simán otthon lehetett hagyni ennyi idősen. Játszottam, olvastam, neteztem volna, ételt is meg tudtam melegíteni. Ez volt 10 éve.

Most az öcsém 12 éves és el sem tudnám képzelni, hogy otthon hagyják egyedül. Teljesen életképtelenre nevelték.

2021. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%
11-es vagyok, de nyilván a gyereken is múlik. A mi 11 évesünknek még az anyja törli a fenekét, az anyja mossa a haját, anyja szolgálja ki majdnem mindennel, mert nem csinálhat magának semmit, nem mehet ki a panellakásból egyedül még a lépcsőházba sem. Egy év múlva sem fog semm isem változni, szóval érthető teljesen, hogy miért nem maradhat egyedül otthon.
2021. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem ennyi idősen otthon hagytak, ha beteg voltam. Bevettem a gyógyszereimet és feltaláltam magam. Sőt, nyári szünetben a 4 évvel fiatalabb húgomra is vigyáztam, míg a szüleink dolgoztak.
2021. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként olyan a munkám, hogy nyugodtan hívhatna bármikor, nem zavarna.

2021. jan. 9. 22:42
 17/25 anonim válasza:
100%
Otthon merném hagyni
2021. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő.


Én simán elvoltam már 10 évesen is (anya kórházban, apa dolgozott), de az unokabátyám meg a hülye haverja 14 évesen majdnem felgyújtották a házat - konkrétan benzinnel locsolták le az alapzatot. Ne kérdezzétek, ez honnan jött nekik az ötlet, de... hát, igen, ennyit erről :D

2021. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Jaaj... szerencsére a gyerekemnek normális barátai vannak.
2021. jan. 12. 21:23
 20/25 anonim válasza:
100%
Szerintem igen . Én például tíz éves voltam , amikor a szüleim órákig egyedül hagytak az akkor még 2 éves kisöcsémmel .Most 14 éves vagyok , a kistesóm pedig nemrég töltötte a 6-ot . A vírus miatt minden hétköznap nyolctól kettőig (néha kicsit tovább) én figyelek rá , két szünet között ,,kotyvasztok" neki valami ehetőt , tanítgatom , játszok vele . Sosem gondoltam rá teherként , inkább örülök, hogy ha egyszer majd nekem nekem is lesz gyermekem , nem nulla tapasztalattal indulok . Amikor még a kisöcsém nem volt , ( elsős koromban) egyedül mentem el a suliba , majd vissza , mert az közel volt hozzánk , és már akkor órákig egyedül maradtam otthon . Az öcsém most 6 éves ( bár ezt egyszer már mondtam ) , szóval annyi , mint ahány évesen én már simán mentem ki boltba , maradtam otthon , járkáltam suliba , viszont ő még beszélni sem beszél , és eléggé le van maradva a korabeliektől , a szüleim sosem mernék egyedül hagyni, öt percre sem . Hogyha anyaságról van szó , egyáltalán , sőt , semennyire nem vagyok tapasztalt , viszont a saját és a kisöcsém példájából próbálok okulni , ( anya mindig az mondja , hogy mi vagyunk a ,,két véglet" ). Nekem , ha lesz gyermekem , mindenbizonnyal csak akkor hagynám otthon , ha már tud írni , olvasni , de legalább telefont kezelni , hogyha baj van , fel tudjon hívni . Meg persze nem árt , ha tisztában van azzal , hogy mire képes (például ha még sosem főzött , ne kezdjen neki egy 4 fogásos vacsorának , miközben nincs otthon senki ,nem buli , ha leég a konyha ) . Nem tudom , ezzel most segítettem e , de én már annak is örülök , hogy leírhattam a véleményemet , és köszönöm annak , aki végigolvasta ! (Bár nem hiszem , hogy annyira komolyan lehet venni , hiszen nem vagyok valami tapasztalt ..)
2021. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!