Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak hogy a szüleim...

Mit csináljak hogy a szüleim ne vegyék el a telefonom? /16L

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és a szüleim minden este nyolckor elveszik a telefonom. Ha mondom hogy pillanat, elköszönök a csoportban a barátaimtól kitépik a kezemből.. Sosem voltam rossz tanuló, kéttannyelvű gimibe járok és színötös tanuló vagyok. Hogyan tudnám meggyőzni őket hogy ne vegyék el a telefonom? Ráadásul ez az első évem ebben a suliban, szóval úgy érzem mindenről lemaradok így, és a csoportos beszélgetésekben sem tudok részt venni.. Tök rossz hogy most kellene kialakítanom a baráti köröm és barátokat szereznem, és hát konkrétan elveszik a lehetőségem erre. Délutánonként általában tanulok, és nincs időm erre, szóval még azt sem lehet mondani hogy barátkozzak akkor...

2021. febr. 24. 07:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nalunk is ez volt, en annyit tudtam csinalni hogy beszereztem egy masik telot es azt hasznaltam titokban. Amikor meg nem volt kijarasi korlatozas akkor meg elmentem otthonrol.Kitartast,en 17 evesen koltoztem el otthonrol, mas okok miatt! :)
2021. febr. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
20%
Köszönj el a barátaidtól már 7:59kor és add oda nekik mielőtt kérnék. Akkor nem kellek venniük.
2021. febr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Borzasztó szüleid vannak. 16 évesen bőven van magánélet.. ebbe beletartozik a mobil,főleg most,hogy elmenni sem tudsz a barátaiddal..
2021. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 meszike91 ***** válasza:
33%
Bérelj fel egy verőembert és veresd meg őket!
2021. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Mert a szüleid egy álomvilágban élnek, amiből kb lehetetlen őket kizökkenteni.

16 évesen, este 8-kor én még javában fordítottam a telefonomon Google fordítóval az angol házit, mert a tanárnőnk a fejébe vette, hogy úgy fogunk megtanulni angolul, ha felhagy jópár oldal fordítást. (Aztán valahogy a StarCraft-ból mégis több angol ragadt rám...)


De nyugi, 2 év múlva már 18 leszel.

2021. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
85%
Őszintn sajnállak. Ismerős helyzet, nekem tv-t sem szabadott néznem 10 után, 14 éves koromig. Utána is csak azért szabadott, mert elköltöztem itthonról nagyszüleimhez. Vegyél magadnak egy olcsóbb telefont, amin tudsz beszélgetni a többiekkel.
2021. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem próbálj meg velük kommunikálni, mond el ez neked nem jó. Gondolom ők is féltenek. De ez a nagy szigor sem jó.

Neked is kompromisszumot kell köss, és ők is be kell lássák, felnőttél és vannak igényeid

2021. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Próbáld megértetni velük, hogy mi a helyzet.


Viszont! Ha nem állnak kötélnek, NE kezdj el dühöngeni, csapkodni, hisztizni, mert azzal csak azt bizonyítod, hogy gyerek vagy még, és nem segít a helyzeteden.


Akkor ha dühöngsz is, bólints rá, és pl. menj be a szobádba, fürdőbe, de NE előttük rendezz jelenetet.

2021. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Yoda m. ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!


Utolsó kettő válaszadók javaslatához még csak annyit:


1. Olvass utána alaposan az "érvelési hibák" fejezetnek (google a barátod!), s tanuld meg azt, hogy miképpen kell helyesen érvelni SAJÁT ÉRDEKEDBEN.

2. Ki kell erőszakolnod (de csak gyengéden), hogy egyszer már végre úgy üljenek le veled beszélgetni erről a telefonos témáról, mint felnőttek a felnőttel.

És ekkor igen nyomós érvekkel támaszd alá az álláspontodat. Előre készülj fel rá, hogy kb. mit fognak válaszolni (megszokásból) az érveidre. És ekkor cáfolj rá a saját érveid hangoztatásával. De... mindezt a leges-legnyugodtabb hangvétellel. Mintha csak egy üzleti tárgyaláson lennél, ahol ki kellene alkudnod egy mindkettőtök számára is gyümölcsöző poziciót.

3. Csak arra figyelj, hogy Te legyél közönyös hangvételű. Un. asszertív magatartás formát kölcsönözve a diskurzushoz.

4. Ajánld fel a próba lehetőségét. Én pl. anno így tudtam szüleimet rávenni, hogy heti 5 alkalommal eljárhassak kajakozni minden hétköznap 3... 7-ig. Mondd nekik:

- A puding próbája az evés! - Tehát tegyünk próbát...

5. A beszélgetésbe hívd be az ők fiatalkori èlményeiket. Mert ha kèpesek őszintén beszélni arról, hogy mi volt velük hajdanán... ebből egyrészt kiderülhet, hogy vagy túl szigorúak voltak szüleik velük szemben is, vagy túl engedékenyek. (Általában vagy egyik, vagy másik szok lenni.)

Másfelől előnyös számodra az, ha kibeszélhetik magukból gyermekķori "keményebb" élményeiket. Ez szokott segíteni a tisztán-látásukban. Te pedig érezd át annak súlyát, s legyél megértő, hogy nekik sem piskóta dolog a gyermeki felelősség vállalás... még úgy is, hogy kiválóan teljesìtesz.

Talàn épp ebben látjàk félelmüket, hogy a mostani felállásban Te jól teljesítesz, de ha nem ez lenne, akkor neked leromlanànak eredményeid, mert pl. ha éjfélig mobilozol, akkor nem pihened ki magad eléggé... és ők ettől is félnek.

Tehát ajanlj fel számukra valami kompromisszumot. Hogy ezt meg ezt szeretnéd, mert már NEM VAGY KISGYEREK!

Mire persze ők majd azt vàlaszoljàk, hogy - Látjuk... hmmm... hogy mások hogyan bukdácsolnak, akiknek minden meg van engedve.- Mire Te hideg egykedvűséggel, de annál határozottabban hozd tudomásukra: - Én NEM VAGYOK "MÁSOK"! Én ÈN vagyok... és énrám figyeljetek, NE pedig MÁSOKRA.

Hát valahogy így képzelem. De a legfontosabb az, hogy érezzèk a hangvételedből azt, hogy Te már NEM vagy (KIS)GYEREK. Magyarán: Változtass a régi, megszokott viselkedés-mintádon. Ne túl sokat egyszerre! Erre vigyázz. De mindenkèppen változtass, hogy észrevegyék: - Már NEM ugyanaz vagy, mint aki voltál ezidáiglen.


Az ERŐ legyen Veled!

2021. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Kérd meg, hogy hosszabbítsák meg 1 órával a telefonálási időt. Igaz, hogy ha nem a barátokkal beszélnél, akkor 6-7 óra után már nem telefonálunk senkinek sem, és reggel 11 óra előtt sem. Illemszabály.
2021. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!