Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól lenne ideális...

Hány éves kortól lenne ideális egy gyermeknek egyedül iskolába járnia?

Figyelt kérdés
Trolibusszal kell utaznia nyolc megállót, a negyedik megálló után át kell szállnia. Sétálnia nem kell, közvetlenül az iskolával szemben száll le a troliról. Nem veszélyes a környék sem, nem lehet eltévedni.

2021. márc. 13. 15:40
A kérdező szavazást indított:
Hét évesen már mehet először egyedül.
Nyolc évesen mehet először egyedül.
Kilenc évesen mehet.
Tíz évesen mehet.
Tizenegy évesen mehet.
Tizenkét évesen mehet.
Tizenhárom évesen mehet.
Tizennégy évesen mehet.
Tizenöt évesen mehet.
Tizenhat évesen, vagy csak annál idősebb korban mehet először egyedül iskolába.
61 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire messze van az iskola, hány úttesten kell átmenni, mennyire forgalmas + nyilván a gyerektől is.

Lányom még csak 5 éves, de többek közt figyelemzavaros. Fejlesztést kap születése óta, de elképzelni nem tudom hogy mikor lesz annyira önálló és megbízható. Előre azt mondanám, hogy talán mire felsős lesz (~12 éves).

2021. márc. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Abszolut gyerek- és távolságfüggő!

Szerintem 10 éves kor alatt teljesen kizárt!


11 éves a fiam,néha megy már egyedül iskolába amikor nem tudjuk kísérni,1 busz,7 megálló,5 perc séta,1 zebra.

2021. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
8
2021. márc. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felsőben már jó, ha egyedül megy, feltéve persze, hogy nincs órákra az iskola és biztonságos helyen van.
2021. márc. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Ezt így nem lehet. Hol lakik? Hogy jut el? Mennyi a forgalmas zebra?

Ha a suli mellett lakom és csak az sétál a gyerek és nem megy át úton mehet elsőben is. A többi meg már a körülményektől és a gyerek temperamentumatol függ. Azért 5. osztályra illik tudni Miskolcról Sopronba is közlekedni akár.

2021. márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha úgy érzed, hogy megbízható és képes betartani a közlekedési szabályokat, akkor szerintem 1 év kísérgetés után mehet egyedül suliba. Engem is akkortől engedtek, és sok másik osztálytársam is másodiktól már egyedül ment. 10 évesen mi már kis felnőtteknek képzeltük magunkat, egy két kivételtől eltekintve senkit nem kísérgettek.
2021. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó vagyok, 2 busz és 3x3 perc sétára volt a suli.
2021. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi buszozással, átszállással 10-11 engedném legkorábban... Mi a suli mellett lakunk közvetlenül gyakorlatilag az első Társasházban, nincs 100 méter a lányom sulija, autó úton sem kell átmennie, elsős kora óta mehet egyedül. Délután meg megyünk érte, mert alsóban még nem engedik ki őket. (most online oktatás van és másodikos).
2021. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi falunk lakunk, a fiam már második osztályban néha egyedül jött haza, de harmadiktól rendszeresen. Igaz, itt nincs nagy forgalom. Városban jobban meggondolnám, bár mi már elsőtől egyedül jártunk.
2021. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A tavalyi év úgy hozta, hogy az akkor majd 11 éves lányom és a 9 éves fiam 1 nap közös próbaút után minden 2. nap buszozik hozzám az iskolából a munkahelyemre. Szinte háztól házig viszi őket a busz és az iskolánál kell 1x átkelniük az úton zebra nélkül.
2021. márc. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!