Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rá hagynátok a 11 éves gyerekr...

Rá hagynátok a 11 éves gyerekre a tanulást, és onnantól azt csinál amit akar?

Figyelt kérdés

Borzalmasan, hanyag és lusta lett az utóbbi időben. A videójátékon kívül más nem érdekli. Mindenért nyaggatni kell. Semmit sem csinál a suliban, tele van egyesekkel.

Belefáradtam a könyörgésbe, a hisztikbe. Minden nap erről szól, de elegem van. Észhez térhet, ha nem kérjük a tanulásra, de nem is kap semmit sem, internet is korlátozva lenne


2021. ápr. 6. 15:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Te vagy a szülője. Továbbra is ezt mondom, nem tudom, mi más itt a lényeg.

Az osztálytársától el kell kérni a könyvet, lefénymásolni és tanulni belőle.

Nem motiválni kell, meg biztatni, hanem leülni vele tanulni. Amíg nincsenek tisztességes jegyei, addig nincs semmi, ami extra (csak, mert nyilván számodra nem egyértelmű, kaját és ruhát kell adnod neki, meg egy matracot, amin alhat. Minden más az extra kategória.) Én pakoltam már üresre a gyerekszobát, igaz, nem 11 évesen kezdtem nevelni, hanem jóval korábban. Az extrák az energiabefektetésért járnak, ahogy az életben felnőttkorban is. Aki nem dolgozik, annak semmire nem lesz pénze.


Borzasztó egyszerű ez a történet, csak te bonyolítod túl. Ha éjjel 2kor tudsz gyakorizni, akkor a gyerekkel is tudsz ülni az asztalnál és tanulni a témazáróra. Ha 2-ig, akkor 2-ig. Szerintem itt kezdődik a szülői felelősségvállalás. Ha megbukik és nem jut semeddig egy 11 éves, az a szülő felelőssége nagyrészt, nem a gyereké. Egy 11 éves nem azt csinál, amit akar.

2021. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Jutalmazni? Egy nagy pofonnal, amiért drága könyveket kukáz.

Megnézném én, hogy nem használna!

2021. ápr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
70%
Ne hagyd, hogy 11 évesen a fejedre nőljön. Két 21 évesem van: lesz(/lehet) ez még ilyenebb is! Most kell szigorúan fogni, 16 évesen cifrább dolgokkal fog előállni! Net semmi, üljön le veled tanulni.
2021. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!