Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi házimunkát végez a...

Mennyi házimunkát végez a 15-16 éves gyermeketek/rokonotok?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Mennyi házimunkát kellene végeznie egy 15-16 éves lánynak? Tanulás mellett mennyit tartotok megfelelőnek?

2021. ápr. 16. 08:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk nem sokat kell csinálnia: a saját szobájának rendbentartasa, a kutyája sétáltatása a dolga, illetve alkalmankent a szemetet kell elvinnie a konténerig.
2021. ápr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
81%
1-essel egyetértek, talán porszívózás vagy mosó/mosogatógépbe be és kipakolni, szerintem a lényeg itt, hogy sok kicsi sokra megy, mintsem fordítva
2021. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Saját szobája, meg hálisten elkezdett érdeklődni a főzés iránt, és elég nagy segítség benne. Teregetni szoktam még megkérni.
2021. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Én ennyi idősen a főzésen kívül mindent csinaltam(mosás, mosogatás, porszívózas, felmosas, portorles stb). Egyedül a nagytakarítás és a lomtalanítás az amit közösen csináltunk.
2021. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%

Kivisz a levetett ruhájat a szennyesbe.

A házimunka nem a gyerek dolga.

2021. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Még nem olyan korú a gyerekem de leírom, hogy én miket csináltam (mit kellett) ennyi idősen: palántázás, vetés, kapálás, gazolás, locsolás, a termények betakarítása, fa hordás, szén hordás, fa hasogatás, udvar takarítás, állatok etetése és rendben tartása, csirke vágáskor pucolás, tisztítás, a házban takarítás és magamnak mostam,mert ha anyám mosott akkor büdösek voltak a ruháim. Ezekben a dolgokban amiket felsoroltam mindig elvárták a segítséget (kivéve a takarítást, mert azt anyám szerette mellőzni és oltári kosz lett volna ha nem csináljuk meg). Nem érzem úgy, hogy hátrányomra vált az, hogy tudok dolgozni a kertben, be tudok gyújtani ha fázok és esetleg fel tudok dolgozni egy csirkét (bár én sosem öltem meg egyet sem de ha ott a tetem akkor már nem jelent gondot). Azt kell mondjam, hogy boldog gyerek korom volt. 36 éves vagyok most.
2021. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Az összeset
2021. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Sajat szobaja, teregetes nyaron, most szaritogepbe ki-be pakolas, mosogatogepbe szinten ki-be pakolas, mosogatas, funyiras. Ezeket szokta csinalni, nyilvan nem mindét egy nap, meg nem csak o, hanem mi is takaritunk, de ezekre szoktam megkérni. Ezt ugy kell elkepzelni, hogy mondjuk ma megkertem, hogy pakoljon ki a gepbol, meg be a mosatlant.

En szeretnem ha megtanulna ezeket a dolgokat, hogy onallosodjon es ha mar nem velunk el, tudjon ilyen alap dolgokat. Fozesbe is neha besegit, vasalara meg nem kertem meg mosasra sem.

2021. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%

Lehet kritizálni, meg meglepődni, de nálunk a szüleink azt találták ki, hogy fizetnek azért ha bármilyen házimunkát csinálunk, hiszen benne van hogy munka, és fizettség jár érte. 10 és 12 voltunk nővéremmel amikor bevezették. A szobánkat rendben kellett tartani, ezért nem járt semmi. (Kivéve a porszívózást és portörlést a szobánkban, azt korábban a szüleink csinálták.) Mindennek megvolt a bére, például a mosogatógép kipakolás volt 300 forint. A hűtőn pedig volt egy táblázat, ott lehetett beikszelni hogy ki mit csinált, a hét végén pedig mindig megkaptuk a pénzt. Nagyon bevált, néha szó szerint azon ment a veszekedés hogy ma ki pakolhatja ki a mosogatógépet :D. Így a szüleink viszonylag hamar megtanítottak arra hogy a pénz nem terem csak úgy elénk, meg kell dolgozni érte. (Mi zsebpénzt a szó szoros értelmében nem kaptunk, de ha valamire kértünk, akkor adtak.)

Ennek eredményeképpen ma 20 évesen a hazimunkák haromnegyedét én csinálom otthon, és egyáltalán nem utálom. Még otthon lakom, természetesen miután betöltöttem a 18-at nem jár semmilyen fizettség a házimunkáért, hülye is lennék elfogadni.

Ha egyszer lesznek gyerekeim biztosan ezt a rendszert fogom bevezetni. Egyáltalán nem sajnálnám a gyerektől a havi zsebpénzét, de sokkal szívesebben adnék neki 2-3-szor annyit is, ha dolgozott érte.

2021. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

9!


"....de nálunk a szüleink azt találták ki, hogy fizetnek azért ha bármilyen házimunkát csinálunk, hiszen benne van hogy munka, és fizettség jár érte."


Anyádnak és apadnak ki fizetett a házimunkáért?

2021. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!