Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy életre törést okoztam a...

Egy életre törést okoztam a lányomban?

Figyelt kérdés

A lányom 10 éves. Sosem kiabáltam vele, feszültebben is ritkán beszélek vele.


Ma történt valami, amiért azt hittem ő a felelős. Nagyon feszülten kérdeztem, hogyan történt. Majd elmondtam neki, hogy ez miért nem volt helyes, amikor kiderült, hogy nem is ő volt. Elkezdett sírni.

Azt hittem elájulok. Undorodok magamtól. Sosem félt tőlem, sosem bántottam. Ma meg konkrétan miattam sírt. Nyugtattam, hogy nem haragszom rá, sajnálom, hogy okoltam. Túlzásba sem akarta azonban esni előtte, nehogy pont azzal erősítsem ezt benne.


El is kezdtünk játszani. Néha még láttam rajta, hogy úgy elmerengett egy-egy pillanatra. Aztán ki is akart menni az udvarra, nem hívott, én meg hagytam egyedül kimemni. Visszajött, már nevetett újra, aztán rajzoltunk. Lehet hülyeségnek tűnik majd amit írok most. Rajzolt. Először megörültem, mert láttam, hogy egy szívet rajzol. Aztán középen kiegészítette, így egy törött szív lett.


Azóta már sírtam is, amikor nem látta. Most is tudnék. Olyan jó amúgy a kapcsolatunk. Nem vagyok őrült, tudom, hogy valószínű pár nap és nem fog rá emlékezni. De ez az emlék nem marad benne örökre negatívan? Ugye sokkal fontosabb a sok jó?


Nagyon rosszul érzem magam. Nem kiabáltam, de csúnyán viselkedtem vele OK NÉLKÜL. Mi vigasztaljon engem?


2021. ápr. 16. 19:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem, ettől nem lesz benne törés. Nem kell ennyire túldramatizálni.
2021. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
10 eves am mar nagyon ravasz, epp lelkileg terrorizal teged, kicsit visszael a helyzettel, tudja hogy most banod, o mar rajatszik, igy most eloszor o kezeben a gyeplo :) nyugi, ne lihegd tul. Mar 10 eves, nem baba, megvan mar a maga sutnivaloja.
2021. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Ezért van így elcs.szve a mai tini generáció... ma már csúnyán sem szabad ránézni a gyerekre, mert lelkibeteg lesz.
2021. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Borasztóan túlreagálod. Igen, épp manipulál téged, mert tudja, hogy lehet. Nagy játékos lesz még ez a lány.
2021. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
Már most nagy játékos 🤦
2021. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez így épp elég, hogy bocsánatot kértél. Példát mutattál, hogy mindenki tévedhet, és ilyenkor bocsánatot kell kérni.


Én érzékenyebb lelkületű voltam mindig is, és belül nagyon tudott fájni igen meg az is, ha csúnyán nézték rám. Így megértem, ha a lányodnak kell egy kis idő, míg feldolgozza az esetet, szerintem a törött szív is a feldolgozás része, kifejezte az épp aktuális érzelmi állapotát. Pszichológusok gyakran rajzoltatjak a kisebb gyerekeket is, mert sokat meg lehet tudni a lelkivilagukrol az ábrázolás alapján.


Mindenesetre semmi lényeges nem történt, néha mindenkivel elofordul, nem kell tuldramatizalni. Ha nagyon bánt a dolog, akkor lefekveskor meg egyszer elmondanam, hogy sajnálom és bánt ami történt, remelem nem haragszik. Én legalabbis a parkapcsolatomban ezt szoktam praktizalni. Így könnyebb szívvel fekszek le.

2021. ápr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
42%
Jézusom 6os, gyereked is van, vagy csak a gyerekkorodbol indiltál ki? Aki nevelt már gyereket, tudja, hogy egy 10 éves kis tini már mire képes és mennyi esze van...nemár hogy a nyúl vigye a puskát!
2021. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

Élek én is a gyanúval, hogy a gyerek manipulál. Ha mégsem, akkor inkább amiatt aggódnék, hogy ilyen mimózaként megeszik középiskolában reggelire. De legkésőbb miután elhagyja a szülői házat.


Nagyon fontos, hogy egy gyerek ne traumatizálódjon, mert pl verik vagy rendszeresen megalázzák, de ugyanilyen fontos hogy találkozzon a negatív érzelmekkel, dühvel, haraggal, ad abszurdum igazságtalansággal ÉS megtanulja kezelni ezeket. Senki nem fogja a kanosszát járni napokig minden apró konfliktus után a "való életben", sőt...

2021. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Biztosan, hogy nem próbál megvezetni. Nagyon gyerekes a gondolkozása, kizárt, hogy ő ezzel engem irányítani akart.


Inkább az, hogy nincs bántva. Neki ez meglepő volt.


Köszönöm a megnyugtatást! Az apja szerint sincs baj, mégis bűntudatom van.

2021. ápr. 16. 20:06
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
En ennyire erzekeny a szules utan voltam mint amit te itt lemuvelsz. Emlekezni se fog ra 1 ev mulva.... Tulzasba viszed nem is kicsit
2021. ápr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!