Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányomnak egy eltitkolt,...

A lányomnak egy eltitkolt, sokkal idősebb pasija van. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

17 éves a kislányom...már hetekkel ezelőtt megbeszéltük, hogy ezen a hétvégén a legjobb barátnőjével lemennek annak a nagyszüleihez vidékre. Teljesen nyugodt voltam, a lányom reggel elment suliba, tudtsm, hogy onnan indulnak vonattal, mondta, majd hív, ha leérnek, hívott is, tehát nem aggódtam. Két órája viszont becsöngetett hozzánk a barátnője. Akivel állítólag vidéken van. Egyáltalán nem értettem, hogy mi történik, de a lány mondta, hogy nem bír tovább hazudozni, elmond mindent. Szóval elmondta, hogy semmiféle nagyszülőkről nincs szó, a lányom megkérte, hogy falazzon neki, mert a helyzet a következő : a lányom megismert kb. 1 hónapja egy nála sokkal idősebb férfit (27 vagy 28 éves), aki az ujja köré csavarta és behálózta, addig csábítgatta és hitegette, amíg ágyba nem vitte, aztán kitalálta, hogy töltsenek együtt egy hétvégét vidéken valami luxusszállodában, amibe a lányom bele is ment, és ezért kellett ez a terv, de a barátnőnek lelkiismeret furdalása volt, és muszáj volt kitálalnia. Mutatott képeket, amiket a lányom ma tett fel valami képmegosztó oldalra (ágyban fetrengős, félmeztelen ölelkezős képek...), mesélt a pasiról (egy nagyon jóképű férfiről van szó, biztos anyagi háttérrel, de emellett egy szoknyapecér), hogy valószínűleg most mit csinálhatnak...teljesen kiborultam, a férjem később ért haza, nem mertem beki mondani, mert ő azonnal indula, és puszta kézzel megfojtaná a pasit.

Mit tegyek, szülők, bárki, mit tennétek a helyemben? Hívjam fel a lányom? Tehetetlen vagyok, még alig dolgoztam fel a hallottakat... 41/n


2015. máj. 15. 21:42
 1/9 anonim válasza:
81%
Szerintem ennyire ne avatkozz bele az eletebe, vegülis nem gyerek már. Ha hazajön beszeljetek, de ne ess neki, mert azzal csak azt fogod elerni, hogy meginkább hazudik, rosszabb esetben elmegy a pasihoz... Úgy beszélj vele mint nő a nővel. Lehet hogy a fiú nem is olyan rossz, esetleg tényleg szeretik egymást, csak a lányod pont ezért nem merte bevallani, mert félt hogy így reagáltok. Nyugodj meg kicsit.
2015. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
nekem 24 éves volt a barátom, anya kidobott, hogy lehet szépen költözni
2015. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

nem értelek... miért fojtanád meg a pasit? 17 éves és él a lányod, kipróbálja az életet! majd ő is férjez megy és lesznek gyerekei, nem is olyan soká, miért sajnálod ezt most tőle?

én inkább magamba néznék és próbálnék rájönni, hogy hol csúszott el a nevelés, hogy nem mondja el és hazudik nekem... szerintem ez itt a probléma, nem egy 27 éves gazdag pasi aki 2 hét után dobni fogja a leányzót aki ugyan padlón lesz pár napig (és itt is szüksége lenne rád), de sokat fog belőle tanulni és segíteni fogja őt majd a párválasztásban, hogy boldogan tudjon családot alapítani...

2015. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Fiatalabb vagyok a lányodnál pár évvel, így az lenne illendő ha magáználak, viszont mivel egy fórum oldalon vagyunk és középkorú sem vagy ezért ne haragudj-nem akarlak megsérteni-tegezni foglak.

Szögezzük le, a lányod 17 évesen nem kislány, fiatal nő. (Éretlen,naiv de fiatal nő)

Hiába, lehet, hogy nagyon jó kapcsolatotok van de mégsem merte neked elmondani a dolgait. Ezt valahol meg is értem, viszont elfogadhatatlannak tartom a hazudozást.

10 év az ő korában nem elfogadhatatlan szerintem,persze neked szülőként ténylegesen a "kis"lányod és aggódsz érte, így természetes, hogy rossz szemmel nézed a korkülönbséget. A probléma ott van, de nagyon is, hogy a lányod egy hónap ismeretség után lefeküdt a férfival. Számomra ez sokkal inkább egy elfogadhatatlan dolog, hiszen ennyi idő alatt-szerintem-nem tud kialakulni a kellő bizalom és szerelem arra, hogy egy 17 éves lány FELELŐSSÉGGEL szexeljen.

Abban sem érzek problémát, hogy közös képeket tesz ki a férfival, és azt sem tartom kizártan, hogy a férfi akár szerethetné is, viszont afelett, hogy hazudott neked, ráadásul volt olyan naiv, hogy egy hónap után odaadta magát nem tudok elnézni.

Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás ebben a helyzetben,hiszen én nem vagyok szülő,és talán még ahhoz is fiatal, hogy komolyan vedd a véleményemet, de szerintem itt a legnagyobb büntetés amit adhatsz a lányodnak az az, hogy tudatosítod benne, mekkorát csalódtál, mennyire naiv és mennyire rosszul esik neked az, hogy átvert téged. Hidd el, ez sokkal hatásosabb mint a tiltás, vagy egyéb módszer. Egy lánynak nincs annál fájdalmasabb mint amikor az anyukája szemében látja a fájdalmat és a csalódottságot, és tudja, hogy ő okozta neki.

A férfinek adnék egy esélyt, hogy megismerjem...Tiltani úgy se tudnám tőle.

2015. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg 17 évesen már nem kislány és a 10 év sem tragikus korkülönbség... Ennyi idősen nekem is 10 évvel idősebb volt az akkori párom,a szüleim tudtak róla,ismerték.


A helyedben beszélgetnék a lányommal és tisztáznám a helyzetet,de a tiltásnak nem lenne jó vége. Valószínűleg nem a felesége akar majd lenni,most van abban a korban,amikor ismerkedik,tapasztalatokat gyűjt.


Ugyan még kicsi a lányom,de remélem,hogy ha eljön az ideje ő sem fogja majd eltitkolni előlem az aktuális kapcsolatát,mert nekem is nagyon jó érzés volt,hogy nem kellett titkolóznom hanem őszintén elmondhattam a szüleimnek a dolgot.

Próbálj megnyugodni és elfogadni,és ha valóban ilyen nőcsábász,az hamarosan kiderül a lányod számára,és akkor legyetek ott neki,hogy elsírja a bánatát.

2015. máj. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Első sorban mint anya mélyen elgondolkodnék, hogy mit csesztem el... mert elszúrtad elég csúnyán! Jó lenne egy 17 éves majdnem felnőtt nőt nem 10 éves kislány szinten kezelni, apukának meg elmagyarázni, hogy egy 17 éves lány tetszik nem tetszik szexuálisan aktív.

A barátnőt kibszám mint macskát sz.rni az ilyen féltékeny rosszindulatú "barátnőktől" félteném a lányom nem pedig a 27 éves pasiktól akik a tenyerükön hordozzák... ha a srácnak csak szexre kéne a lányod nem kellene wellnesshotelbe vinnie hidd el nekem!

Ha most nekirongyolsz a gyereknek és esélyt se adsz hogy meséljen a pasiról vagy megbeszéljétek a dolgot akkor nyugodtan lemondhatsz arról, hogy valaha bármit is tudni fogsz a lányod magánéletéről. Tessék félretenni a gőgös "mert én vagyok az anyád" szöveget és beszélj vele nőként!!

2015. máj. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
"aki az ujja köré csavarta és behálózta, addig csábítgatta és hitegette, amíg ágyba nem vitte, aztán kitalálta, hogy töltsenek együtt egy hétvégét vidéken valami luxusszállodában" Jajj... ugyan már. Ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy a naaagy gonosz 28 éves csávó kegyetlenül behálózta a kislányod. A lányod is valószínűleg ugyanannyira akarta, és valószínűleg nagyon élvezi, hogy a faszi megvesz neki mindent, meg szó szerint még a seggét is kinyalja. Ebbe ő is ugyanannyira hibás, mint a férfi, főleg ha ennyire buta, hogy nem veszi észre, hogy az ilyen 10 évvel idősebb kőgazdag pasik a hozzá hasonló lányokat csak szexuális eszközként tartják, majd pár hónap múlva eldobják. Hagyd csak rá, most 2 hétig kefélni fognak megállás nélkül, aztán a férfi kidobja majd. De még az is lehet hogy ezzel a lányod is tisztában van.
2015. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Reméld, hogy használnak óvszert, és légy vele amikor kidobják.

Más különösebb teendőd nincs szerintem.

2015. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát már azóta gondolom megoldódott a dolog. én igazából hálás lettem volna a barátnőnek, hogy tájékoztatott és nem buktattam volna őt le, hanem felhívom a lányom hogy beszélni akarok a nagyszülővel. akkor lett volna hebegés habogás, lebuktatta volna magát.

szerintem felesleges hőbörögni, inkább meg kell vele beszélni értelmesen.

szerintem is kicsit korai ez, hogy egy hónap után már wellness hétvége félmeztelen képek stb. legalább lehetne annyi esze hogy nem dokumentálja ha már titkolni akarja

mi történt végül?

2015. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!