Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hogyan reagálnátok,...

Szülők! Hogyan reagálnátok, ha a lányotok bejelentené, hogy katona akar lenni? Engednétek neki vagy nem?

Figyelt kérdés

A 12 éves lányom hivatásos katona szeretne lenni, a debreceni honvéd kollégiumban akar továbbtanulni, aztán csatlakozni a Honvédséghez.


Azt mondja, hogy majd szeretne külföldi békefenntartó küldetésekre menni a NATO-val Irakba, Afganisztánba meg ilyesmi országokba harcolni.


Ha ti lennétek ilyen helyzetben hogyan reagálnátok?



2021. máj. 11. 20:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
29%
19 vagyis te is meggondoltad magad végül is. Nem nagyon ertem miben vagy te másabb, mint amit mi írtunk. Menjen, aztan majd meggondolja magat. Vagy nem. De ez ellen a szülő úgyse tehet semmit.
2021. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
74%
Én biztosan engedném neki, akkor is ha nem értek vele teljesen egyet. De esélyes az is hogy majd változni fog a jövőképe, abban a korban pedig főleg képlékeny, hogy mi szeretne lenni. De mindenképp jó alaposan átbeszélném vele hogy ez mikkel jár, hogy biztosan tudja, mire is vállalkozna. :)
2021. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
40%
Adj neki sok sok regényt olvasni. Én minden jó regény után más más akartam lenni a főhős után :)
2021. máj. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 20. Így így lehetsz katona. Mostanság egyre nagyobb szükség lenne rátok.
2021. máj. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Nokedlis kenyér válasza:
25%

Szia, én találkoztam már olyannal a youtube-n hogy honvéd tábor gyerekeknek, esetleg egy próbát majd tehetnétek vele (ha gondoljátok).

[link]

2021. máj. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
9%
Elgondolkodnék, hogy miért akar magának férfi szerepet, férfi hivatást? Az ok kizárólag a temeperamentumában keresendő, vagy esetleg a nevelésünk, példamutatásunk nem ment valahol át. Egy ízig- vérig nő, aki ki tud ebben teljesedni, meghagyja a férfiaknak a harcot. 12 éves kor egy igen érzékeny periódus, anyaként nagy a felelősség.
2021. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%
#26 te nagyon el vagy tévedve tudod hány női katona van? És tudod egy katona nem csak megy és lő mint te azt elképzeled igen ha pl kimegy valaki afganisztánba számoljon azzal hogy akármikor történhet valami. Nem olyan mint azokba az amerikai akciófilmekbe.
2021. máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
12%
Kedves 27, hogy el vagyok-e tévedve egy katona férj mellett? :) Nem hiszem:) Vannak persze férfias nők és vannak nőies férfiak is. Ettől színes a világ... én a saját lányom esetében nem szeretném, ha a katonai hivatást választaná. Talán éppen azért, mert nem az akciófilmekből tájékozódom.
2021. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!