Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam 6 éves kora óta katona...

A fiam 6 éves kora óta katona akar lenni, ez már így marad?

Figyelt kérdés

Nem ilyen pályára szántam, persze én akkor leszek a legboldogabb, ha azt csinálja amit szeret. 6 éves korában, kitalálta, hogy katona lesz, akkor mosolyogtunk rajta, még 13 éves korában is ugyan, ezt mondta, reméltem, hogy kinövi, most 16 éves. Én médiatudománt és kommunikációt oktatok, az egyetemen, ennek kapcsán egy PR es találkozón összebarátkozdtam egy ezredessel, aki a Magyar Honvédség reklámszakembere volt, ō azt mondta, hogy nyugodjak bele, ez már így marad, mesélt afganisztán, ciprus, iraki, koszovói misszióiról, hogy bizony voltak olyan helyzetek, ahol majdnem meghalt. Ezt elmeséltem otthon a fiamnak, de ez csak mégjobban feltüzelte... Törōdjek bele, ez már így marad?


Egy aggódó édesapa.



2013. jún. 28. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Még esetleg abban reménykedhetsz, hogy nem veszik fel.

Én csak abból a szemszögből tudok nyilatkozni, hogy nekem két volt barátom, és még egy másik ismerősöm akart katona lenni, de egyiknek sem jött össze.

Pedig az egyik nagyon topon volt, de a szemüvegén bukott a dolog végül, ha jól rémlik.

A másiknak eleve reménytelen volt, mert 100 kiló volt, de kb. háromszor felvételizett, majd később a rendőrtisztire is, de nem vették fel, mert az állóképessége nulla volt.

A harmadik nem is jutott el a felvételiig, ő a végén tűzoltó lett, de csak ha jól rémlik már olyan 25 éves kora körül.

Szóval van még reményed :).

Egyébként abszolút megértelek, hogy nem erre a pályára szeretnéd szánni, rossz lehet örökké rettegni a gyerekért :(.

2013. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehetséges, bár tökéletes a szeme, illetve a fogai, most nyáron fog barna övre vizsgázni, judoból... Persze kiváló gimnazista létére, egyetemre akar menni, katonatisztnek,ha jól emlékszem, a közszolgálatira...
2013. jún. 28. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért van rá esély hogy végül nem azt a pályát választja... Én pl. keresztanyám példájára rendőr akartam lenni, úgy 10 éves koromtól 17 éves koromig, pályát is úgy választottam, hogy a rendőrtisztire nagyobb eséllyel kerüljek be..

Aztán jött egy villanás, és még se az lett az álmom...

Végül idegenforgalmat tanultam, ami sokkal érdekesebbnek bizonyult...

Soha nem tudott volna senki eltántorítani, amíg én úgy nem döntök, hogy mégse...

Én azt mondom, hogy ha valóban elhivatottságot érez, akkor ne akard megakadályozni, tudom, hogy veszélyes és félted, de ha látja, hogy nem szeretnéd, lehet hogy már csak azért is belevág...

Addig még azért van egy pár év... most kezd még élni igazából és úgy igazán ismerkedni a világgal, talán még most fogja megtalálni azt amit igazán szeretne csinálni...

2013. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!