Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meddig jár a családi pótlék...

Meddig jár a családi pótlék és az adókedvezmény a 18 éves gyerek után ha nem veszik föl idén az egyetemre?

Figyelt kérdés

Év végéig? Nyár végéig? Vagy más?

Meddig számít eltartottnak? Ha van rajta kívül még két kiskorú gyermek akkor már csak utánuk fog járni a csp és az adókedvezmény? Mikortól kell erre a csökkenésre számítani?

Ha egy évvel később mégis egyetemre megy a nagy gyerek, újra járhat utána a csp és az adókedvezmény? Mennyi idős koráig? 1818 a covid miatt nem veszi föl. Köszi ha valaki segít.



2021. máj. 14. 11:28
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy egyetem alatt már nem jár a családi pótlék. A többi kérdésre nem tudom a választ :(
2021. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt közben én is kigooogleztam. Az adókedvezményre egyelőre csak olyan félig érthető válaszokat találtam.
2021. máj. 14. 11:48
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A családi pótlék addig jár, ameddig a gyermek köznevelési intézményben van, maximum 20 éves koráig. Amint leérettségizett, le kell mondani a családi pótlékot. Egyetem alatt nem jár rá családi pótlék, azonban a gyermekszámba beszámítható, ha van kisebb tesó, a te esetedben ez 16.000 Ft./gyermek, ha egyedül neveled akkor 17.000 Ft./gyermek. Abban az esetben járhat a nagy után a családi pótlék, ha valami olyan intézménybe megy tovább tanulni, ami a 2011. évi CXC. törvényben meg van határozva.

Az adókedvezményre is ugyanez a szabály vonatkozik, érettségiig jár.

2021. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
3as nagyon pontosan leírta. Érettségiig jár, utána le kell mondani. Hivatalosan a nyári hónapokra a létszámban se számít bele, de ha kiderül hogy szeptembertől egyetemista, akkor visszamenőleg lehet kérni nyárra is.
2021. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De az adóedvezményre azt írják hogy ha egyetemre megy, akkor is beleszamít a gyerekszámba. Bár azt hiszem rájottem. Ha egyetemre megy, az eltartottba beleszámít, de a kedvezményezett eltartottba nem.
2021. máj. 14. 13:15
 6/7 anonim válasza:
100%
Hogy kell lemondani a családi pótlékot? Gyerek is megteheti (18 éves)?
2021. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kormányablakban kell lemondani. A gyerek nem mondhatja le, hiszen nem ő veszi igénybe, hanem a szülő.
2021. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!