Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi történik most majd a 14...

Mi történik most majd a 14 éves lánnyal ha öngyilkossági kísérlet miatt kórházban van?

Figyelt kérdés

Szomszédom csak, kívülálló vagyok, de nagyon sokat próbáltunk neki segíteni a családommal. Van egy anyja, egy mostohaapja és 2 ikerhúga (féltesói, 6 évesek). A vérszerinti apja több éve nem keresi. A mostohaapja egy undorító f***, gyakran verte ameddig el nem értünk annyit, hogy legalább ezt ne tegye, de napi szinten bántalmazza lelkileg. Házicselédnek van tartva, a testvérei is állandóan tesznek valamit ellene. Az anyja meg nem foglalkozik vele, szerinte ő nem tesz különbséget a gyerekek között, de soha nem védte meg a férfival szemben a lányát. A lánynak sajnos volt 7 évesen egy hatalmas traumája, amit kezelt pszichológus egy darabig. Az "apa" egy közeli telken elkezdett építkezni, de úgy, hogy az új házban a lánynak "nem lesz helye".

1 hete megpróbálta ezt a szörnyűséget, azóta nem tudjuk mi van vele. Mi történik ilyen esetben most majd?

Mi rendszeresen szóltunk a rendőrségnek, a védőnőnek is, aki máshol is intézkedett, de soha nem történt semmi.


2021. máj. 19. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Gyámhivatal esetleg tudná segíteni
2021. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Tudomasom szerint 1 honapig is bent tarthatjak de ebben a pandemias helyzetben ketlem....

Elvileg zart osztalyra kerul elso korben bar attol fugg, ha begyogyszerezte magat akkor elotte gyomormosas

2021. máj. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miután elhárítják az életveszélyt, gyerekpszichiátriára viszik, ahol pszichológus is foglalkozik vele meg orvos is, plusz az ápolókkal is beszélgethet (akik nagyon szoktak örülni hogy végre egy értelmes gyerek, aki nem akar senkit széttépni maga körül és nincsenek kontrollálhatatlan dührohamai), meg vannak ott kortársak és közösségi programok, kártya, társas, stb.
2021. máj. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján, amit írtál egy kórház is jobb hely neki, mintha otthon lenne :(
2021. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Milyen kisérletet hajtott végbe? Ami miatt kórházban van?
2021. máj. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Felvágta az ereit😔 többet nem tudok. Azt sem, hogy most hogyan van. Nagyon sajnálom, szívem szakad meg érte.
2021. máj. 20. 20:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kislány :( Remélem valami jobb helyre kerül.

Mi az, hogy az új házban neki nem lesz helye? Akkor mit csinálnak vele? Nem értem anyukát, hogy lehet ilyen. Hogy lehet együtt egy ilyen pasival?

2021. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó gusztustalan egy anyja van...egy csonkadt fsz többet ér ,mint a vére! A saját lánya.
2021. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hazajött, fel sem ismertem. Cigi, színes haj és teljesen elhízott, mintha 1,5 hónap alatt 15 kilót szedett volna fel. Szegénykém csak ül csendben.

Anyját én sem tudom megérteni, szörnyű nő. Rám akarta sózni a 2 kisebbet, mert nem bír velük, ugye a "házicseléd" nem volt otthon. A 2 lány folyamatosan, az udvarukon lévő mászóka tetejéről nézte kimegyünk e a 2,5 éves gyerekemmel a kertbe játszani és napi szinten ott vinnyogtak, hogy "de anya megengedte hogy átmenjünk". Mondom én meg nem engedtem meg. 2 hét kellett hogy rájuk szóljon, hogy hagyják abba. Persze, majd 22 hetes veszélyeztetett terhesen, egy kisgyerekkel majd én fogok a gyerekeire vigyázni. Ki van zárva. Full neveletlen zsarnokok, egy alkalommal engedtem őket itt játszani, nagyon vadak, parancsolgatnak, visszabeszélnek. Az apjuk már felhívta a férjemet, hogy mi a bajunk, hogy nem mehet át 2 kicsi gyerek játszani. Fuhh de nem bírom az ilyeneket. Mikor meg a nagyról kérdezek, akkor meg mi közöm van hozzá, meg hogy "az sosem volt normális". Alig várom, hogy elköltözzenek. A nagy elvileg itt marad ebben a házban és ideköltözik az egyik rokon...

2021. jún. 22. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!