Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik egy kórházban a...

Mi történik egy kórházban a pszichiátrián?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, milyen kezelés zajlik, hogy telik egy nap, milyenek a körülmények (higiénia, étkezés, tisztálkodás, hányan vannak egy szobában, stb.) Elvileg be fogok kerülni és szeretnék lélekben felkészülni rá.

Illetve hallottam olyat, hogy aki egyszer bekerül, az többé nem jön ki, mert bezárják, vagy annyira elveszik az eszét a gyógyszerekkel... Ez igaz?

27/N



2020. jún. 16. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
2020. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egyik rokonom rendszeresen bekerul 5 evente egyszer idegosszeroppanassal (nagyon stresszelos fajta, es tanar). Nem ment el az esze, nem tudom milyen gyogyszerekkel kezelik vagy kezeltek, de utana mindig teljesen rendben van egy darabig.
2020. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Ez sok mindentől függ.

Először is,kórházfüggő.

Másik,hogy mivel kerülsz be? Dolgoztam pszichiátrián.

Nálunk volt kórszoba és volt figyelő. A kórszobák azok alapvetően nyitottak, tehát mehetsz bármikor sétálni és csak gyogyit kapsz meg alapellátást. (Kaja, vizit, stb). Ott az enyhe depressziósok és elvonósok vannak akik nem "problémásak".

A figyelő az más. Az a zártosztály. Nálunk 2 volt,egy női és egy férfi. 10 ágyasok mindkettő. Arra volt 4 ápoló. Ott szigorúak a szabályok,ha a beteg relatíve megbízható volt,akkor napi 2 séta volt ápolói felügyelettel az udvaron. Ott aztán van kiszíjazás, gyógyszerezés de kell is, mert sok az agresszív ill.önveszélyes beteg. Általában nagyon súlyos bipolálisok,skizofrének, vagy öngyilkossági szándékkal érkezők voltak. Feltételezem nem figyelős kategória vagy. Ha kint vagy kórszobán vannak már kreatív foglalkozások is,pszichoterápiák,de gyógyszer biztos kell mert sajnos a legtöbb doki még mindig gyógyszerpárti. De természetesen ott is engednek haza betegeket, időszakos kontrollvizsgálatok mellett.

2020. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Nincs pszichoterápia, csak gyógyszeres kezelés. Nincs se könyv, se keresztrejtvény, se toll... nehogy kárt okozz vele. Ha önszántadból mész be, akkor is aláírattatnak veled egy papírt, és azt is aláírod egyúttal, hogy csak akkor távozhatsz, ha ezt a kezelő orvosod jónak látja,hiába magadtól mentél be... Az osztályról lehet, hogy még a kertbe sem mehetsz ki, ahogy ők eldöntik. Szóval ez nem hotel, nem wellness. Ha nincs komoly probléma, amin csak a begyógyszerezett alvás segít, akkor nehezen fogod viselni. Van cigaretta kiosztás, amit a nővérek osztanak ki, és felügyelnek a dohányzás alatt. Füstszag terjeng az osztályon, ha nem bírod a dohányfüstöt, esetleg asthmád van, erre is készülj fel. Ha inzulin rezisztens vagy, és 3 óránként kell enned ch minimumod, azt szintén nem fogják figyelembe venni, szóval esélyes, hogy romlani fog az állapotod.
2020. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

4-es NE RIOGASS!!!!


Attól, hogy te esetleg valami komoly dilivel zártosztályon voltál, nem mindenki kerül oda....

2020. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

A 4-es cáfolandó, pl:


[link]


"Osztályunk stábjában jól képzett, magasan kvalifikált, klinikai és külföldi tapasztalatokat is alkalmazó orvosok és pszichológusok mellett művészetterapeuta, mozgásterapeuta, zeneterapeuta és szocioterápiában járatos szakdolgozók segítik a gyógyító munkát."

2020. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Öngyilkossági gondolatok/tervek miatt kerülnék be. Volt már 2 kísérletem. Korábban anorexiám és bulimiám volt, de ezek is visszatérnek mindig, nem gyógyultam meg. Így mire számíthatok?
2020. jún. 16. 15:05
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem tuti, hogy kapsz pszichoterápiát (kliniai szakpszichológusok vannak), és esetleg különböző csoportterápiát is (drámapedagógia, stb. stb.).
2020. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor előkörben elbeszélget veled egy orvos,hogy felmérje most mennyire súlyos a helyzet ill.fennáll-e depresszió és milyen kezelést adjon. Ha nem ítél meg jelenleg önveszélyesnek akkor megúszhatod a zártosztályt de ezt elégge komolyan veszik. Sajnos nálunk kint is fordult elő önakasztás így nem biztos hogy rizikóznak..
2020. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 árokpart ***** válasza:
72%
4-es Ne nézz annyi amerikai filmet, mert még meg fog ártani.
2020. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!