Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy kiskorú öngyilkossági...

Ha egy kiskorú öngyilkossági kísérletet tesz, de meg tudják menteni, meddig tartják bent a kórházban/pszichiátrián?

Figyelt kérdés

És utána ez hogyan befolyásolja az életet, milyen munkahelyeket, továbbtanulást zár ki?


Nem rólam van, szó, nyugalom. Nem tervezek öngyilkosságot.



2018. jan. 10. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az állapotától függ, ismerősömet 1 hónapig tartották bent.

Nem zár ez ki semmit tudtommal, ez nem olyan mintha ültél volna.

2018. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaja tudtommal kicsit olyan mintha sitten ültél volna,pl belügyi szervnél nem dolgozhatsz,amikor rendőrségre felvételiztem akkor egy srác azért bukott (ő mesélte mert a jelentkezés előtt 1 éves öngyilkosságot kísérelt meg).
2018. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy egész életre bélyeget kaphatsz az alkalmassági vizsgálataid szempontjából. Tönkreteheted az egész életpályádat a kamaszkori hülységeid miatt. Az élet kegyetlen.
2018. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Van néhány olyan szakma, ahol a mentális zavarok kizáró oknak számítanak, pl rendőrség, katonaság, papság. Ha belegondolsz, be is láthatod, hogy miért.

Borzalmas dolog egy öngyilkossági kísérlet, de nem kell, hogy egész életében szégyenbélyeget viseljen emiatt az illető. A legtöbben ezt nagyon megbánják, és örülnek, hogy nem sikerült. Szerintem megérdemelnek még egy esélyt az élettől. Ma már nagyon jól lehet az ilyen bajokat kezelni, teljes életet élhet, bizonyos szakmák, mint pl az előbb felsoroltak elzárva maradnak előle, de ezeken kívül lehet belőle bármi, az egyéni képességeitől függően.

Ja, azt azért még hozzáteszem, hogy egy ilyen eset után a családja nagyon fog érte aggódni, sehova nem fogják elengedni, félni fognak, hogy ismét megteszi.

2018. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy kísérletem, még 18 éves korom előtt. Rendőrségnél, katonságnál sosem dolgoztam, az ügy sosem jött elő.

Pszichiáterrel egy alkalommal beszéltem.

A következménye pedig az lett, hogy soha többet eszembe sem jutott hasonló, és nem is fog.


Lassan 40 éves nő

2018. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Egy ismerősömet a zártosztályra vitték. Lekötözték, megtömték gyógyszerekkel. Étellel. Nagyon durva volt. 2 hét után a testvére szabadította ki. Egyébként nem tudom meddig tartott volna.
2018. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Én 17 voltam. Egy nap volt a zártosztályon, utána fél év terápiaszerű értelmetlen fos, sok hazudozás, és voila...semmi következménye nem lett. Azóta se jött elő. Még ma is bánom, hogy nem sikerült, és mindig sajnálni fogom!
2018. szept. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 èvesen akartam öngyilkos lenni voltam pszichiátrián egy hónapig azóta is gondolkodom rajta 21N
2021. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!