Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a gyereketeknek 15...

Engednétek a gyereketeknek 15 évesen az alkoholmentes sört?

Figyelt kérdés
Eddig 2x ivott alkoholt. Ez lenne az első alkoholmentes "itala". Mennyire pusztítja az agysejtet egy teljes doboz? (Ballagás alkalmából engednétek neki?)
2021. jún. 13. 10:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Persze, nyugodtan. Egy sima sörre is meghívnám.
2021. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a 0.0-ás gyümölcsös söröket a családi összejövetelekkor simán isszák a 3-4 évesek is. Az csak üdítő a sör meg alkohol nélkül kifejezetten egészséges.
2021. jún. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Simán, ezek nem valódi sörök. De egy 15 évest már megkínálnék abból is, amit magunknak rendelünk kézműves főzdéből, hogy legyen egy ízlése, és ne adja annyira alá, hogy vacak Kőbányait vedeljen majd a haverokkal.
2021. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%
Ez lenne az első alkoholmentes itala? Eddig csak alkoholt adtál neki?
2021. jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

13 éves a lányom, de alkoholmentes citromos sört, vagy ilyen ízesítettet már eddig is ivott, az olyan mint az üdítő.

Sőt most jöhet a megkövezés már kóstolt igazi sört is és cider-t is. De persze pár kortynál nem többet. Inkább otthon velem, minthogy a barátai belevigyék a hülyeségbe és ne legyek ott. És persze csak fokozatosan.

2021. jún. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol mentes sör csak annyira sör, hogy hasonló az íze. Mert alkohol MENTES...


Amúgy én annyi idősön alkalmakkor alkoholt is ittam. Ha 18 lesz, te hagyod vedelni, mert már elég nagy hozzá? Akkor szerinted kevérsbé káros? Az alkohol fogyasztásnak is van kultúrája, s nem kell túlmisztifikálni az egészet. Ezzel max azt éred el, hogy ha majd nagyobb lesz, mindent összeiszik, mert akkor már szabad. Én 13 évesen, az unokatestvérem ballagásán ittam először. De ha megkínálsz rendes sörrel, nem iszok, mert nem szeretem. Meg a bort se nagyon, pláne a fehéret. Meg az erős pálinkákat se. Inkább az ilyen likörököt és az édesebb gyümölcspálinkákat szeretem és iszom. (ha van) Peddig már 20 vagyok, szóval ihatnám az egészet. De az én életemben az alkohol nem egy olyan dolog volt, amire kell várni hogy nagykorú legyek. Nem vágyódom utánna, s nem is tartom többre egy sima italnál.

2021. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

10 éves és engedem neki. Már korábbi években is ivott. Tulajdonképpen üdítőital. Mi baja lenne tőle?


(15 évesen már rendes sört is ihat alkalmanként 1-1 pohárral nyugodtan)

2021. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, semmi nics abban. Nekem ebben a korban papa ünepekkor mindig adott egy deci fehérbort, pezsgőt, vagy mikor telente forralt boroztak, abból is kaphattam.


Semmi baj nincs ezzel, a legtöbben 16 évesen már rendszeresen isznak - ez mondjuk probléma.

2021. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne?

Ennyi idősen én rendes sört is ittam, és még élek xD

2021. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!