Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szokott a gyereked idegenekkel...

Szokott a gyereked idegenekkel csetelni?

Figyelt kérdés
Beszél neked erről? Neked szülőként mi a véleményed, hozzáállásod ehhez?
2021. júl. 30. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Már az én gyerekkoromban is létező dolog volt ez (most 20 vagyok). Nem beszéltem róla.


Amúgy egy szülő honnan tudja, hogy a gyereke nem is beszélget idegenekkel, vagy csak nem szól róla? :)

2021. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

9 évesen lett az első netes barátom, napi szinten beszéltünk, Minecraftoztunk, a szüleim tudtak róla, de nem ellenőrizgettek, csak néha kérdezték, hogy "xy hogy van?". 5 évvel később volt egy koncert, amire mindketten elmentünk a szüleinkkel együtt, ott találkoztunk először. Pár hónap múlva hozzánk is eljött azt hiszem 5 napra, aztán ahogy mindketten elkezdtük a gimit, vége lett a barátságnak.

Van még pár velem egykorú srác, akikkel 12-13 évesen napi szinten elröhögcséltünk, de velük sosem terveztem találkozót. Róluk így konkrétan nem tudtak a szüleim, csak annyit, hogy vannak egy páran.

Tudták, hogy nem csinálok hülyeséget, szóval nem korlátoztak.

16/L

2021. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, csak annyit még hozzáteszek, hogy haverról van szó, nem kapcsolatról, mielőtt valaki azt hinné, hogy 9-13 évesen bepasiztam. :D
2021. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon szigorúan monitorozva volt, hogy mit csinálok a számítógépen. 12 éves korom előtt nem is nagyon használtam. Play station volt, azon játszhattam. Okostelefonom is 13 évesen lett először. Akkor kezdtem itt gykzni is. De online igazából soha nem beszélgettem huzamosan idegennel. Emlékszem egyszer kb 9 10 éves koromban, amikor ikariam menő volt, akkor ott elkezdtem beszélgetni egy figurával aki adott egy csomó fát meg ilyeneket amikor elkezdtem. Aztán néha beszélgettem is de nem tudom mikről. Benne volt a klánja nevében talán az Eki vagy valami hasonló és anya meglátta, egyből úr isten ez micsoda kicsoda és kiakadt. Aztán nem emlékszem tiltva lettem volna, de a figura valamiért megharagudott rám és nem beszélt velem többet xDdd. Lehet anyám küldött tudtom nélkül egy levelet neki lol. Kíváncsi lennék ki lehetett, vajon emlékszik e rám és mi lehet vele. De ilyen fiatalkori online ismerősre többre nem emlékszem. Aztán még olyan 7 8ikas koromban egy osztálytárssal iworldöztünk rengeteget. Iwiwen volt egy ilyen hülye játék, felülnézetes, mászkálni kellett az embereddel és lehetett beszélgetni a többi jelenlévővel. A modokat sokat szidtuk, próbáltunk trollkodni meg oltogatni másokat. Hamar ki is lettünk bannolva mindig xD. Emlékszem több moderátor is volt. Oltári kíváncsi lennék, hogy kik lehettek vajon azok mögött a karakterek mögött akik ott voltak rendszeresen.
2021. aug. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok megint.


Én nekem ha gyerekem lesz, nem fogom engedni videójátékozni, telefonozni meg social médiázni legalább 15 éves koráig. Én saját bőrömön tapasztaltam, hogy mi lett az eredménye, hogy játék és telefonfüggő lettem, anélkül, hogy amúgy bármit is értenék számítógépekhez vagy elektronikus eszközökhöz. Nem jó dolog. Küldd el őket sportolni, sakkozni, bármi, de ne elektronika legyen a megoldás arra, hogy hogyan legyen a gyerek lekötve.


Valaki aki sosem szerzi vissza az elpazarolt órákat amiket feleslegesen számítógép előtt töltött értelmetlenül.

2021. aug. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!