Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám elérni, hogy a...

Hogy tudnám elérni, hogy a gyerekem ne legyen annyira közvetlen idegenekkel?

Figyelt kérdés
2,5 éves. Engem nagyon zavar, hogy bárkihez odamegy. A játszón is sokszor tapasztaltam, főleg, ha esznek valamit, hogy ő odamegy és ha kínálják akkor el is fogadja. Ha meg szólok, hogy ne és menjük játszunk stb. akkor vagy hiszti van vagy nagyon nehezen bírom rá, hogy eljöjjön. (Hozzáteszem engem már az felhúz, ha valaki pikniket tart a játszón és körülötte ott ácsingóznak a gyerekek.) Természetesen nem azt akarom, hogy féljen.
2017. máj. 16. 23:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Ez teljesen normális idővel változni fog valószínűleg, ezt nem lehet befolyásolni ennyidősnél.

Az enyém is ilyen volt ennyi idősen. Ma 5 éves és arra alig akar vákaszolni idegennek, hogy mi a jele az oviban. Szóval ne izgulj, valószínűleg lesznek majd benne is valamilyen szinten gáások egy idő után, legalábbis annyi hogy nem fog odamenni mindenkihez. Ezt most megértetni vele nem lehet, maximum te tudod megakadályozni azzal, hogy hamarabb kiszúrod például ha valaki kajál és eltereled a figyelmét.

Később meg nyilván a nevelés része, hogy megérteted vele hogy idegentől ne fogadjon el semmit. De ez még most nem az a korosztály.

2017. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém is ilyen volt. Mindig vittem én is ételt magammal, így megkínálhattam a többi gyereket, akiket lenyúlt a kicsim.
2017. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Az enyem ket eves, es ugyan ez, ma a vonaton keregetett az egyik utastol. Szerintem ok meg nem ertik, kicsik hozza.
2017. máj. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
nem kell "pikniket tartani" ahhoz hogy odajojjon a nevetletlen gyereked keregetni, mi sokszor 3 órát is a játszón vagyunk, bármily hihetetlen az enyém nem bír ki ennyit jó kedellyel ha nem eszik, mar pedig a jatszo tolunk 30 perc gyalog, nem fogok kajaert hazarohangalni, csak mert nem tudsz raszolni hiszti nelkul a gyerekedrem..kis dobozba szoktam tenni neko gyumolcsot, kekszet, szepen felre ulunk egy padra, nem a csuszdan bontom ki a tobbiek orra elott, es soha semmi gond nem volt ebbol, soha semelyik gyerek nem jott oda, mind tud viselkedni, vagy ha odajott, raszolt az anyja hogy az nem az ové és kész. 2.5 éves, már sok mindent megért, el kell neki mondani mit illik és mit nem. Az enyém állandóan puszilgatta a barátait, elmondtam neki hogy puszit csak koszonesnel adunk, meg hogy bacilusokat kap el ha allandoan puszilgat, és lám szépen megertette persze nem elsőre, és ha hisztizik miatta akkor mi van? gyerek, az a dolga, majd megunja ha kovetkezetes vagy.
2017. máj. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Én sem értem h mindenki nek kell kaját vinni a játszóra!

2,5 évesen Nem neveletlen, az a gyerek aki ha esznek előtte kér belőle.

Mi ilyenkor eljövünk.

Hiszti ide vagy oda. Pont azért, mert van olyan szülő aki azt gondolja azért neveletlen a gyerek, mert kérne ő is a terülj terülj asztalkámról. Hazamegyünk, eszünk. Aztán visszamegyünk ha akar.

2017. máj. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Majd kinövi de sokszor elkell mondani nem.szabad és miért.

Mi is viszübk enni a játszóra de egy távolabb lévő padon megeszi és kész. Ha nem rakok akkor a közeli boltban veszünk valamit, a bolt előtti padon megeszi.

Az engem is felbosszant mikor a lakatos huan migel armandót az anyuka a mászókán eteti pizzával vagy vmi mással ami potyog szét.

2017. máj. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekünk sincs olyan közel a játszótér mégis meg tudom oldani, hogy reggelizik, eszik még tízóraira valamit aztán lemegyünk a játszótérre és érdekes módon, ha nincsennek ott a "piknikező családok" akkor kibírja ebédig. Bár akkor is inkább a kíváncsiság miatt megy oda vagy a szeme kívánja. Ha meg jelzi, hogy éhes akkor indulunk haza. Nem kell rohangálni haza kajáért, de akkor se a játszótéren kellene szerintem enni. Már csak higéniai szempontból sem. ÉS bizony én is elhúzom onnan és rá is szoktam szólni arra a szülőre is aki kínálgatná, hogy majd ebédelünk otthon.

2017. máj. 17. 10:18
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
ne haragudj de nem gondolom hogy a koztéren torteno etkezes bűn és senki kedvéért nem fogom korlátozni a lanyom ha a jo levegon szaladgalas alatt megéhezik, csak azért mert más nem tudja fegyelmezni a gyerekét. termeszetesen tkeintettel vagyok arra a gyerekre, akinek a begyoposodott anyja nem engedi az étkezést 3 óránál surubben, es ezert nem az orra elott etetem hanem elvonulunk a padra, de ha akkor is pdajon valaki az pont nem érdekel, legalabb annyi jogom van ott etetni a gyermekemet ha ugy jon ki a lepes mint neked felhaborodni azon ha valaki "piknikezik". persze lefogadom ha szoptatasrol van szo en lennek az atyauristen, aki nyilvanosan szoptathat, mert az viszint nem bűn, sőt milyen szemet anya aki 3 oran keresztul ehezteti a babajat...ugye?
2017. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2%
egyébként eldonthetnéd mi a kérdés...hogy a gyereked túl kozvetlen, idegenekkel jatszik, beszelget, puszit ad stb vagy inkabb konkretan az a baj hogy masoktol etelt ker? nagyon nem mindegy mivel az egyik habitus a masik viszont neveletlenseg kerdese, ugyanakkor mindketto kordaban tarthato ha nem hisztia nyugkent kezeled a gyereked, hanem leulsz es ertelmesen megbeszeled vele...azon még nem gondolkodtal hogy talan ehes es azert megy oda masokhoz? talan ha te is normalisan hagynad enni amikor ehes, nem masoktol kunyeralna
2017. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem írtam, hogy 3 óránként étekzik. Pont hogy kihangsúlyoztam, hogy ha jelzi, hogy éhes eljövünk. De 2-3 éves gyerek nehogy már ne bírjon ki reggeli, tízórai között pár órát az ebédig. Főleg, hogy 10 gyerekből kb. 2 ha ott kezd el étkezni a játszótéren, a többi érdekes módon kibírja. Lehet, hogy inkább neked kéne napirend és akkor nem étkezne össze-vissza ott ahol éppen eszébe jut?

Sőt azt se írtam, hogy bűn. Azt írtam, hogy enegem zavar. Felőlem ott étkezel ahol akarsz, de amiatt mert megnéznek nem az emberek és a gyerekek neveletlenek. Minden csak azért múlik mennyire vagy diszkrét és vagy tekintettel másokra is.

A szoptatás meg teljesen más kategória, mert ott nem 2-3 éves gyerekekről beszélünk, hanem kisbabákról. De mint fentebb írtam a diszkréción sok múlik (mind a két fél részéről).

De igazad van, nem ez a fő kérdés, de mégis erre érkezett a legtöbb válasz. Sőt ha jól látom akkor te reagáltál erre először.

2017. máj. 17. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!