Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Létezik ilyen kontaktlencse?...

Létezik ilyen kontaktlencse? Ha igen mennyibe kerül és mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés

Van olyan kontaktlencse amit berakok és akár 1 évig is bent lehet és nem kell hozzá szemcsepp se? Mert én szeretnék kontaktlencsét hordani mert már 8-9 éve szemüveges vagyok és már nagyon unom és utálom!De én sokallom hogy havonta venni kell, a leghosszabb amiről hallottam az is 3 hónapos és kell hozzá szemcsepp meg tisztító folyadék a lencsének ami elég drága meg macerás az állandó ki-be rakodás is.


L/14


2010. aug. 28. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én úgy tudom , hogy a leghosszabb, az 3 hónapos , de azt is minden nap ki kell venni, és belerakni folyadékba . szerintem nincs olyan amit 1 évig bent lehetne hagyni . mert pl. belemgy valami a szemedbe , akkor akár a kontaktlencse alá is bekerülhet, és az viszont fáj, és eléggé kellemetlen . és olyankor ki kell venni , és meg kell tisztítani .
2010. aug. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Van egy éves lencse is!Viszont az árt a legtöbbet a szemnek!

[link]

2010. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ja és ahhoz is kel lfolyadék!és csak nappali viselhető!
2010. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Minél rövidebb ideig hordható a lencse, annál egészségesebb. Nekem havi lencsém van, és 3, max. 6 hónaposat vennék csak ha ezt nem tudnám megvenni. Ráadásul minél hosszabb ideig hordható egy lencse, annál kevesebb órát lehet rajtad egy nap.

Folyadék pedig mindegyik lencséhez kell, mert abban kell tárolni ha nincs rajtad.

Tény, hogy drágák a lencsék és a tartozékaik, de a szem nagyon érzékeny és ha nem megfelelően használod a lencsét, akkor komoly baj lehet belőle.

Ezen nem szabad spórolni!

2010. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Olyan fajta létezik, amit nem kell kivenni, csak beteszed, 1 hónap(?) múlva kiveszed és kész. Évesben ilyen tudtommal nem létezik, nekem ki-be-rakosgatós van.


16/F

2010. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
csodát ne várj,hogy berakod a lencsét és egy év múlva kiveszed és addig tökéletesen látsz,ilyen nincs.Nekem havi van,havonta dobom ki a kukába és kell új,de minden este kiveszem és reggel berakom,legalább éjjel szellőznie kell,főleg hogy 14 vagy,nekem 13 éves korom óta van.Elmész egy szemészhez,és segít.
2010. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Decemberben megyek szemészetre, kontrollra majd akkor megkérdezem erről az orvost.
2010. aug. 30. 18:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Előbb is elmehetsz,mint december,ha nagyon zavar a szemüveg.Nem tudom hol laksz,de biztos a közeletekben is van egy optika ahol rendel szemész.Nekem úgy volt hogy kértünk időpontot,odamentem,megcsinálta a látásvizsgálatot,berakta a próbalencsét,nekem ki kellett venni meg újra berakni,és abban a lencsében hazamentem,1 hét múlva kontroll,és kész,nem egy nagy dolog:)Előző válaszoló
2010. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Úgy tudom beültethető kontaktlencse létezik. Vannak különböző lézerklinikák, ahová ha írsz, válaszolnak neked (focus, opticmed stb.).

Nekem gyermekkorom óta erős lencsém van (kemény lencse), ami egy évig jó, de reggel beteszem este meg kiveszem, ennyi. Meg lehet szokni. 13 éves korom óta van ez!

2010. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, elmondanád esetleg, hogy milyen a kemény lencse? Milyen érzés viselni, hogyan kell tisztítani, stb.? Érdekelne.
2010. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!