Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Létezik ilyen kontaktlencse?...

Létezik ilyen kontaktlencse? Ha igen mennyibe kerül és mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés

Van olyan kontaktlencse amit berakok és akár 1 évig is bent lehet és nem kell hozzá szemcsepp se? Mert én szeretnék kontaktlencsét hordani mert már 8-9 éve szemüveges vagyok és már nagyon unom és utálom!De én sokallom hogy havonta venni kell, a leghosszabb amiről hallottam az is 3 hónapos és kell hozzá szemcsepp meg tisztító folyadék a lencsének ami elég drága meg macerás az állandó ki-be rakodás is.


L/14


2010. aug. 28. 18:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Létezik éves kontaktlencse, de teljesen elzárja a szemedtől az oxigént olyan kemény, és utána majd csepegtetheted. Én nem ajánlom.
2010. szept. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
Csak összefoglalom: vannak napi kontaktlencsék. beteszed, kiveszed, eldobod. nem kell folyadék. van egy havi lencse, amit a viselés alatt elvileg nem kell kivenni. és innentől kezdve a többi lencsetípust minden nap ki kell venni és folyadékba rakni. azt nem lehet megúszni. járd körül a témát, és a költségekről egyeztess a szüleiddel. nem kell megvárnod a szemészeti kontrollt, sétálj be egy optikába, és kérj tájékoztatást egy kontaktológustól!
2010. szept. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Bocs, most értem ide:) Én 13 éves korom óta kemény lencsét hordok, sajnos csak ezt lehet nekem (kancsalság, illetve magas dioptria és egyéb dolgok miatt). Előnyök: a kivétel és berakás sokkal egyszerűbb mint a lágyé. Nem használódik gyorsan. A lágy lencsék hamarabb elhasználódnak, vigyázni kell nagyon rájuk, max. 1 éves kiszerelésben is létezik max. 1 éves is, de drágább is. Légáteresztő. Nehezebben lehet be- és kirakni. Tehát vannak előnyök, hátrányok. Mivel nekem volt mind a kettő én csak a keményre tudok szavazni. Nekem a lágyat valahogy nem fogadta be a szemem, állandóan égett tőle és állandóan csepegtetni kellett a szememet. Míg a keménynél csak nagyon ritkán csepegtetek (havonta 1-2 alkalom, ha muszály, pl. fáradt a szemem, szeles idő, stb.) Reggel tisztítom és beteszem, este lefekvés előtt meg kiveszem. Ennyi.
2010. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen ez elég macerás.

Amit én ismerek az 8 hónapig használható éjjel-nappali de viszont elég gagyi ahogy ismerősömtől visszahallotam.

2010. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!