Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen negatív dolgok történhe...

Milyen negatív dolgok történhetnek meg egy 14-16 évessel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Biztos észrevettétek, ebben a kategóriában rendszeresek az ilyen kérdések:

"Elengednétek a 14 éves lányotokat a barátnőjével egy Plázába Pestre?" "Elengednétek a 16 éves lányotokat pár haverjával a Balatonra nyaralni?" "Elenegednétek a 15 éves gyereketeket a diszkóba szórakozni?" Tucatjával vannak ilyen kérdések És minden ilyen kérdésre határozott NEM válasz a többség, pedig a mai 14-16 évesek (középiskolás korúak) rendszerint egyedül utaznak, egyedül járnak iskolába, és bandáznak szabadidőben.

Szülők, fel tudnátok sorolni azokat a problémákat, kellemetlen dolgokat, negatív történéseket, amik megeshetnek egy ilyen bulis, vagy shoppingolós kirándulás/utazás során a kamaszkorú gyereketekkel?

Ki mitől fél/félti?



2021. aug. 8. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

-Buliban hülyére issza magát és hülyeséget csinál ( védekezés nèlkül szexel, belefullad a Balcsiba etc).

- Ginàt tesznek a piába,megerőszakolják,kirabolják ( velem megtörtént,de olcson megúsztam).

Nagyjàbol ezektől fèlteném mert hiaba pontoznak majd le,egy hormongőzös tini bizony felelőtlen,bármennyire gondolja magát érettnek,ha kinyílik a világ neki,akkor bizony elszaladhat vele a ló. És elég egy ballépés,hogy tönkretegye az életèt. A mai világ nem olyan,mint rég. Egyre több az erőszak,a drog és kiszàmíthatatlanok az emberek.

2021. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Ezekre a kérdésekre általában kisebb gyerekek szülei válaszolnak, akiknek elképzelésük van, de gyakorlati tapasztalatuk értelemszerűen nincs. Nekem is volt mindenféle ötletem, hogyan fogok gyereket nevelni, aztán amikor oda került a sor, nagyon nem úgy alakult.

A vásárlós kérdésnél az egyik válaszoló leírta, mitől fél, szerintem túlspilázza, de az pl.válasz a kérdésedre.

Én elég laza vagyok, sok mindent engedek már most is a kiskamaszaimnak, amit mások nem, de diszkóba pl.csak úgy engedném őket kamaszkorukban, ha éjjel én vagy az apjuk értük megyünk kocsival, mert nem szeretném, hogy beüljenek egy részeg mellé, vagy hogy hazafele úton megtámadják őket. Az önálló nyaralás 16 évesen határeset, ugyanezek miatt. Nem az erkölcseiket féltem, az vagy megvan nekik belül vagy nem, hanem a testi épségüket. Ha lefekszik egy idegennel, azt max.megbánja, ha drogozik, azt is, de ha egy részeg sofőr a fának vezeti, akkor senki nem támasztja fel.

2021. aug. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Szamomra irrealis, hogy nem tudod mitol felnek. Vagy mas bolygon elsz vagy tul jo kornyeken.

Varosban elek, egy nagy es nem szegeny varosban. (nem pest) De tele van a varos keselokkel, drogosokkal, van egy kattos neni aki terhes noket es kisgyerekeket zaklat stb.

Szoval a bolondoktol feltik a gyerekuket. Sokszor egy felnott se tud ugy reagalni nem hogy egy gyermek...

2021. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, Te mennyi idős vagy?


Az, hogy egy gyerek egyedül jár iskolába és utána találkozgat a barátaival vs. másik városba utazik el egyedül akár több napra felügyelet nélkül, nem ugyanaz. Ha bajba kerül, a szülő az ország másik végéből nem tud azonnal ott teremni. Ez tök evidens dolog szerintem. 14-16 évesen engem sem engedtek el így, most 25 vagyok és én sem csinálnám máshogy. Mindenki ráér felfedezni a hagyvilágot, ha felnő, és kicsit benő a feje lágya.

2021. aug. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Manapság bármikor bármi megtortenhet emiatt felesleges tulfelteni és burokban tartani a gyereket.

Pl volt, hogy egy sofőr útbaigazítást kért és mutogatta a farkát. Vagy tömegkölekedésen nekem dorgoloztek, fogdostak.

Ott a megkéselt futónő esete is.


A hétköznapok ugyanolyan veszélyesek tudnak lenni, mint a bulizás és nyaralás.


Ettől függetlenül nem kell burokba zárni a gyereket, hanem tudatosan felkesziteni a lehetséges helyzetekre.

Pl idegenekkel ne álljon le, ha kényelmetlen egy helyzet nyugodtan lépjen ki belőle, italt csak úgy igyon, hogy előtte készítik/bontják meg, ne hagyja orizetlenul stb. Ismerje a határait. Ha nem bír meginni 3 felest akkor csak 1-et igyon. Így is lehetnek balesetek(hányás, ajulasig issza magát stb), de abból legalább tanul.

Nyaralasnal ha nem tud jól úszni, akkor csak addig menjen a vízbe amíg leer a lába(banyatonal egyéb veszélyek is felmerulhetnek).

2021. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Fuhh, menj el szemlélőként pár szórakozóhelyre:D


Kb. 14-15 évesen csak a helyi, vagy a szomszédos falvakba engedtek el falunapra vagy hasonló rendezvényre, de ott kb. mindenki ismer mindenkit effektus élt, pedig ott is volt, hogy 2 rivális falu jött a bézbóóz ütövel, aztán verekedtek.


16-17 évesen inkább beülni jártunk egy helyi bárba, ahol köztudott volt, hogy kiszolgálnak alkohollal kiskorúakat is. Ebben a korban már elengedtek minket este is moziba Pécsre, és nem tartott semeddig azt mondani, hogy xy-nál alszunk. Ameddig volt járat, benéztünk 1-2 szórakozó helyre.


18 évesen már a kísérő szerepét töltöttem be leginkább. Pécsen voltunk kb. az összes szórakozó helyen, simán beengedték az alig 14 éves kamaszokat is. Egyik ilyen bulihelyen egyszer odajött egy csapatnyi 14-16 éves gyerek, hogy ameddig elmennek az asztaltól, vigyázzunk már a szétcsúszott haverjukra (konkrétan keresztben állatak a szemei.) Előtte valami kokainhoz emlékeztető port szívtak fel az asztalról, takarva egymást.


Egy másik helyen pedig az egyetemisták csak a friss „husikra” mentek, volt náluk frissen az automatából ropogós, és sorra hívták meg a csajokat Whiskey kólára (az egyikük velem is megpróbálkozott, de csak a pénztárcája lett vékonyabb :"D). Figyelemmel követtük ezt a bandád, és kint a parkolónál a bokros részben szhopatták sorra a bódult lányokat.


A női wc-ben meg rendszerint cica harcok mentek, tépték egymást ahol érték, az 5 wc-ből meg 2-ben meg majdnem teljesen kiütve fetrengtek a hányásban és egyéb fekáliában.



Egyébként a mi bandánkkal sosem fordult hasonló elő, sokszor voltak, akik bepróbálkoztak, de szimplán védtük egymást és ha vki már kezdett nagyon kész lenni, attól elvettük a piát, ja és nem engedtük el senkivel.


Na de a házibulikban történtek ám kemény dolgok, de nyilván ott mindenkit ismersz. Egyébként voltak már kisebb törések, zúzódások, mentő is lett hívva a buliba, kínos összegabalyodások stb..:D de semminek nem lett komoly kimenetele.



Nyarali meg mentünk el már 14-15 évesen szülinapokkal egybekötve Kaposvárra, ami szintúgy nem a szomszédban van. Akkor sem történt semmi.


Zamárdiba meg úgy mentünk 5 napra, hogy én 19, a legfiatalabb meg 16 volt. Kövi évben ugyanígy meg Siófokra, nem messze a Petőfi sétánytól.


Ja és voltunk sátrazni is, azon kívül, hogy a kint hagyott kannásborunkat vmi cigó lenyúlta, nem történt semmi. (6-an voltunk, ketten 14 évesek)

2021. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

15,5 éves osztálytársamat hazafele menet a könyvtárból elkapta egy degenerált.

Megerőszakolta, kiverte a fogait és agyonverte

( elkapták lecsukták..egyébként a lány ismerte, én is.. sosem gondoltam volna, hogy egy 24 éves normálisnak gondolt srác képes erre)


Körülbelül ilyen is lehet.


Vagy “csak” ezek után csak rossz társasàgba keveredik.

2021. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Elengednétek a 14 éves lányotokat a barátnőjével egy Plázába Pestre?"


Szóba állnak egy megnyerő idegennel, aki leitatja/bedrogozza őket. Kicsalja a pénzüket, stb


"Elengednétek a 16 éves lányotokat pár haverjával a Balatonra nyaralni?"


Mint fentebb, plusz az alkohol, amit ők melegük eleve beterveznek kombinálva a meleggel meg a vízzel.


"Elenegednétek a 15 éves gyereketeket a diszkóba szórakozni?".


Szintén a drog és az alkohol.

2021. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

7

Ez mostanàban volt? Ismerős a szitu,láthattam a hírekben?

2021. aug. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Ismerem egy lányt. Egy nap megerőszakolták a vonaton, majd kilökték az ajtón (régi típusú vonat volt, nem automata ajtós) Belehalt. Suliból ment haza, a vonatút kb 25 perc lett volna hazáig, de sosem ért haza. 16 éves volt.

De csak gondoljunk arra, idén hány embert szedtek ki a Balatonból akár élve, akár holtan.

Könnyen lehet rissz vége egy ártatlan ökörködésnek.

Mondjuk nem a teljes tiltást tartom jó módszernek. Azzal nem védjük meg a gyereket. Felelős viselkedésre kell megtanítani. Arra, hogy ne igya magát hulla részegre. Próbálja ki itthon, hogy mennyit bír. Mert egyszer ki kell próbálni, hol a határ. De az legyen biztonságos helyen. Tanulja meg, hogy mi a vízbiztonság. Tanulja meg, hogy egyedül nem mászkálunk, mindig csak csapatban, és soha, senkit nem hagyunk egyedül.

Nekem volt szerencsém megmenteni egy osztálytársamat attól, hogy kihasználják a részegségét. Berúgott, a barátnői meg otthagyták a buliban. Én már indultam haza, mikor megláttam, hogy ismerős srácok fogdossák, húzgálják a ruháját. Nem igazán tiltakozott, mert alig volt magánál. Összeszedtem, taxival hazavittem. Ő később semmire nem emlékezett a történtekből.

2021. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!