Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen negatív dolgok történhe...

Milyen negatív dolgok történhetnek meg egy 14-16 évessel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Biztos észrevettétek, ebben a kategóriában rendszeresek az ilyen kérdések:

"Elengednétek a 14 éves lányotokat a barátnőjével egy Plázába Pestre?" "Elengednétek a 16 éves lányotokat pár haverjával a Balatonra nyaralni?" "Elenegednétek a 15 éves gyereketeket a diszkóba szórakozni?" Tucatjával vannak ilyen kérdések És minden ilyen kérdésre határozott NEM válasz a többség, pedig a mai 14-16 évesek (középiskolás korúak) rendszerint egyedül utaznak, egyedül járnak iskolába, és bandáznak szabadidőben.

Szülők, fel tudnátok sorolni azokat a problémákat, kellemetlen dolgokat, negatív történéseket, amik megeshetnek egy ilyen bulis, vagy shoppingolós kirándulás/utazás során a kamaszkorú gyereketekkel?

Ki mitől fél/félti?



2021. aug. 8. 10:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
15 éve volt..
2021. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem olyan baratsagos ez a vilag mint gondolod… barmilyen orult ember jarkalhat arra az utcan es eleg gyorsan bajba kerulhet.
2021. aug. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%

32 éves vagyok, de bakter, Budapest egyes részein behúzott nyakkal közlekedek, sötétedés után meg pláne.


Velem mik történtek (felnőtt nőként!):

- ott verte előttem a villamoson a fzon, de a hév-en is simán elővette a a csávó

- fogdostak, és egy buliban majdnem megerőszakolt egy srác, mert bejöttem neki (ő nekem egyáltalán nem, de nem értette a nemet)

- követtek C-k és részegek (nyóóócker)

- lopták el telefonomat buszon

- a beszólások, füttyögések ezek mellett eltörpülnek


Nem öltözök kihívóan, meg semmi, egyszer konkrétan futás során akartak bántalmazni. MElegítő cuccban, izzadtan, akkor miről beszélünk.

2021. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
96%

13

Detto! Engem is talalt be drogos c., 3x ordítottam rá,hogy engedjen el,szerencsére elengedett. Egy nő csak úgy kést fogott rám és hadonászott. Követett egy talán szlovak rendszámos fekete kisbusz amiből kiszállt egy csávó és mindenáron oda akart hívni meg egy ideig követett. Ez mind nyócker' szintén.

De Óbudán arabok (?)álltak körbe csoportosan,szerencsére a vilire nem követtek.12.kerületben is balhéztam hajlékonnyal mert nem adtam penzt,konkrétan veréssel fenyegetett. Kőbánya, Nyugati,Blaha, Örs..mindenhol paráztam már kb.. Szintén 30as nő vagyok és èn is a farmer pólós sportcipős stílus. 10 év után hazaköltöztem a falumba,mert már gyomorideggel mentem dolgozni ( hajnal 5kor kellett indulnom). Borzalmas Pest,de màr a többi város is egyre inkább.

2021. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Már lassan 4 éve egyetemre járok (nyilván szülő nem vagyok, nem is leszek egy jó darabig) és azért jópár buliba, gólyatáborba stb voltam, sok mindent láttam.

Engem is féltettek, és elkövettem kamaszként azt a hibát, hogy nem igazán mondtam el mikor, hova megyek. 16 évesen kezdtem el bulizni, akár szórakozóhelyre menni, illetve a házibulikat is akkor kezdtük el társasággal (egyébként a kemény mag azóta is megvan, legjobb barátaim). Ami megdöbbent 21 évesen (mintha annyira öreg lennék), hogy néhány év alatt mennyit változik a világ. Amikor én voltam gimis, akkor is voltak olyan lányok akikre azt mondtuk hogy "ribik", mert kb minden buliban mással keféltek, de amik manapság mennek, olvasok stb az ahhoz képest sehol nincs. Hozzá kell tennem, hogy viszont sose drogoztam, nem is füveztem, a cigire se szoktam rá, csak kipróbáltam, mert itthonról kaptam egy (szerintem) elég korrekt értékrendet és volt mindig annyi eszem, hogy tudjam mibe mehetek bele és mibe nem.


Ott kezdődik, hogy kamaszként az emberek nagy többsége nem tart mértéket. Nem akar, nem figyel rá, eszébe se jut hogy na itt akkor meg kéne állni. Mert mire eljut oda, hogy meg kéne állni, már lesz annyira "jókedve" hogy nem akar leállni. És az emberek ezt kihasználják. Kb minden buliban van legalább 1 ember, akinel van valami drog, vagy ha nincs is, hozza tud jutni, v ismer valakit akinek van. Ha valaki egy fiatal lányt meg akar erőzakolni v akár kirabolni, akkor egyszerűen elég leitatni, amit egy naiv tizenévessel nagyon könnyű megtenni. Van egy ismerősöm (gimiben és egyetemen is évfolyamtárs volt), srác, egyszer őt is bedrogozták és asszem ki is zsebelték.


Semeddig nem tartana egy 14-16 de akár egy 18 évest leitatni olyan szintre, hogy ki lehessen zsebelni. Onnan tudom, hogy én is voltam ennyi idős és nem tarottam mértéket így ha valaki eljátssza az "úgysem bírod meginni"-t az ember úgyis meg akarta volna mutatni hogy márpedig de. Nem azért mert alkoholista hajlamai vannak, szimplán kamasz, izgalmas a részegség, nincs masnap, újdonság, nagy mellény, stb.


Aztán már az egyetemen előfordult főleg ismerősökkel hogy egy-egy jó buliban kicsit összetörte magát:D de az annyiban más, hogy ott már nagykorú az ember és magáért felel. Jogilag egy 18 év alatti ugyebár nem felnőtt, tehát a szülő felelőssége a gyereke testi épségéről gondoskodni.


Aztán ahogy itt említik, itt jön pl a balaton, ahol a sok hülye fejest ugrik, beleugrik, többnyire szintén részegen.


Sztori: már félig-meddig leérettségiztünk (két érettségi között) amikor kitaláltuk hogy elkirandulunk páran barátok Budapestre. Egyik barátnőm bátyjáék lakása volt a szállás, akik nem voltak otthon. Aztán pont az a barátnőm, mire felért pestre vette észre hogy a kulcsot otthonhagyta (mintegy 3 óra vonatútra lakunk pesttől). Akkor a barátja felhozta a kulcsot, jött vonattal. Aztán ők el akartak menni bulizni. Mi többiek akartunk is meg nem is, a vége az lett hogy oké menjünk. A barátnőm nezett ki valami bulit, pestnek valami elhagyatott részén. Ilyen drogos buli volt valszeg. Na valahogy eljutottunk oda, de közben persze ittunk az éjszakában. Ilyen bokros, sötet területeken mentünk de annyira nem emlékszem mert már aligha voltam józan. Valami kocsmaszerűségbe is elmentünk (szintén barátnőm vezérelt aki allítólag tudta hol vagyunk..), de ott is kb mindenki szívott/vett be valami alig legális cuccot. Megerkeztünk a bulihoz ahol az egyik csajt hala istennek nem engedték be mert nem volt még 18. Nyilván nem hagytuk kinn, mi többiek hazamentünk, de az utat nem ismertük, azt se tudtuk hol vagyunk, plusz ugye ittunk is. Aki meg ismerte a járást ő meg elment bulizni.

A lényeg: épségben hazajutottunk pest egyik ismeretlen részéről a másikra (előbbi egyébként ha jól emlékszem szar környék, kétes alakokkal, valahol egy vértócsát is láttunk amúgy..), de csak a google maps-el. Aki tudta hol vagyunk, ő meg kb szart bele, hogy mi azt se tudjuk merre hány óra. Szóval végülis nem mentünk el a drogos buliba, de olyan helyeken mászkaltunk sötetben ahol fényes nappal se mernék. Mert hagytam magam rábeszélni a hülyeségre, pedig sose voltam hülye típus. És megis. De történhetett volna 1000 féle rossz.


Nagyon sok hülyeséget fel lehetne sorolni.

Szerintem ami általánosságban érvenyes, hogy az ember ebben a korban nem érzi magát kicsinek (átvitt értelemben), naivnak, könnyen becsaphatónak, gyereknek, aztán eltelik néhány év és visszanézve rájön az ember (amikor még szintén nem 100%-san felnőtt), hogy DE baromira naiv, gyerekes, könnyelmű voltam. Szimplán csak kamasz.


A konklúzió szerintem az, hogy a szülőnek nagyon nagy felelőssége és szerepe van abban, hogy milyen lesz a gyereke. Fontos, hogy tudjanak beszélgetni, nyitottak lenni és legyen kompromisszum. Ha kell inkább adjon pénzt taxira, biztonságosabb. Én sose voltam se rossz, se rossztanuló, se lázadó, se drogos se semmi de így is csináltam egy rakás hülyeséget és néha veszélyes dolgokat is. Akkor aki ráadásul könnyen belemegy a hülyeségbe meg még hatszor annyit.

Plusz ebben a korban 2-3 év is nagyon sokat számít. Én is nagyon sokat változtam 14-15 és 17-18 éves korom között. Előbbieknek szerintem semmi keresnivalója egy szórakozóhelyen pl. Nagyon gyerek.


Szóval nagyon csapongtam és irtó hosszú lett sorry. A lényeg hogy mindent csak fokozatosan és ésszel. Nem kell 15 évesen reggelig bulizni a szórakozóhelyen. Ráér.

Az egyetemen amúgy is királyabb;)

2021. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Na most utólag látom kicsit ellentmondásosett amit írtam.

A lényeg, hogy pl drogozásba sose tudott belevinni senki, nem is tudott volna, ha berúgtam se.

De más, ilyen utólag már inkább vicces hülyeségből azért volt jópár. Csak ezekből is volt olyan ami nagyon rosszul is elsülhetett volna.

2021. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!