Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kövéreznek le a családta...

Miért kövéreznek le a családtagjaim egyfolytában?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 182 centi, 84 kiló. Tény, hogy nem vagyok piszkafa, de a magasságomhoz képest én átlagos testet látok, ami nem sovány és nem kövér, én jól érzem magam így. Nyilván ha 90-100 kilós lennék, az nagyon zavarna. Apám pedig alacsonyabb és többet is mutat nála a mérleg 7-8 kilóval, mégis dicsérik, hogy milyen jól néz ki. Amikor meg azt mondom, hogy akkor álljunk a mérlegre és az összes férfirokonom nehezebb nálam és kb. egymagasak vagyunk, azt mondják, hogy nem érdekli őket a mérleg mit mutat, az csak egy szám.


Hogy van ez akkor?


És nem, nem kamu a kérdés, akármennyire bűzlik, tényleg ez van, nem trollkodok, ilyet kitalálni se lehet. Egyszerűen nem tudom megérteni.



2021. aug. 15. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Amit a mérleg mutat, az tényleg csak egy szám. Az a lényeg, hogyan oszlik el rajtad az izom-zsír arány. Ha nem sportolsz semmit, akkor könnyen lehet, hogy tényleg kövér vagy.

Ettől függetlenül, ne foglalkozz velük. Vannak emberek, akik attól érzik jól magukat, hogy másokat kritizálhatnak.

2021. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert különb vagy náluk, és ezt nem tudják elfogadni így keresnek valami rosszat (ezt idézőjelbe értem) ,hogy leplezzék az irigységüket a jó alakodra, mert nem tudják elfogadni, hogy nekik rosszabb az alakjuk mint neked.
2021. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ők se kifejezetten kövérek. Oké, van ,,egészséges felesleg", ami nekem pl. már nincs. Ahányszor eszünk, mindig rám néznek csúnyán, lassan már nem merek előttük enni.
2021. aug. 15. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Fiú vagy? Amúgy az izom nehezebb, mint a zsír. Emiatt lehet több kg a rokonaid, de nem biztos, hogy kövérek.


Nem vagy vészesen kövér, de jobb még most megfogni a súlyodat, később nehezebb.


Sportolsz? Lehet egy kis testedzés sokat javítana az arányokon.

2021. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, de mindenhogyan vékonyabb vagyok náluk. Nézzenek egymásra, mikor esznek, ne rám. Egyébként nem sportolok.
2021. aug. 15. 19:34
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Bár én lány vagyok, velem is ugyanezt csinálta a család. Pedig én sportoltam is.

Sajnos vannak emberek, akiknek semmi sem jó, csak pampogni szeretnek+okoskodni,akkor is, ha ők maguk vágósúlyban vannak..így vezetik le a saját frusztrációjukat.

Tudom, mondani könnyű, de engedd el, mert az ilyen emberek mindig fikázni fognak valamiért, szóval a legfontosabb, hogy Te jól érezd magad a bőrödben (nyilván ésszerű keretek között, ahogy te is írtad, hogy 110 kg már más lenne).

Rólam akkor szakadtak le, amikor sajnos olyan vékony lettem, hogy kezdett necces lenni..Azóta mindenki azzal jön, hogy jobban is nézek, ha van rajtam pici (átlagos vagyok) :D

2021. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg lefogynál, akkor hallgathatnád, hogy "elfúj a szél". Ismerem ezt. Volt rajtam egyszer 18-20 kiló felesleg, akkor mindig mondták, hogy pufi vagyok meg nem egyél annyit, meg ne edd meg azt a tál popcornt, mert már tényleg kövér leszel.

Aztán meg lefogytam vékonyra és azóta azt hallom, hogy keveset eszel, stb.

Bár valószínű a vékonyság nem fog sokáig tartani, mert kezdődő pajzsmirigy problémám van...

2021. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen másoknál is van. Igen, téged másképp mérnek. Azért, mert ők, az öregek már le vannak írva, le vannak szarva, te viszont a helyes fiatal fiúja vagy a családnak, a család büszkesége, akiben mindenféle téren meg szeretnék valósítani azt, ami nekik nem sikerült. Meg bocsánat már, de kétszer annyi idős korban mindenki több lesz 30 kilóval, lehet hogy szüleid, bátyáid, stb. vasággyal voltak 60 kilósak ebben a korban, nehogy már idősebbekkel vesd össze magad. De egyébként azt mondom, semmi baj a súlyoddal, pont ideális, akkor is ha nem vagy kigyúrva, sokkal inkább az a fiúk nagy részének a baja, hogy borzasztóan véznák, úgyhogy ne hallgass a család hülyeségeire... jó étvágyat!
2021. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy a szüleim rá vannak függve a TLC-n futó sorozatra, ami olyan kövér embereket mutat, akik alig bírnak felkelni, én ezzel kapcsolom már össze, hogy erről beszélnek. Mindenesetre köszi a válaszokat! 🙏
2021. aug. 18. 10:21
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy tökéletes a súlyod, próbáld meg olyan 80-90 kiló között tartani mindig és semmi bajod nem lesz.
2021. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!