Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek, ha kiderülne...

Mit tennétek, ha kiderülne hogy a 14 éves lányotok 19 éves fiúval jár?

Figyelt kérdés
2021. szept. 13. 06:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%
Nekem 14 -15 évesen 25-30 éves pasijaim voltak..
2021. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%
Azt, hogy nem járna. 14 éves kislánynak egyáltalán semmi dolga még a fiúkkal, főleg nem egy 19 évessel, aki jó eséllyel szexuális életet is él, amivel aztán végképp ráér. Számomra egyáltalán nem elfogadható, hogy kislányok már 13-14 évesen jobbra-balra szexelgetnek. Ennyi idősen még a tanulás a dolga meg hogy a barátaival lógjon, de semmiképpen nem egy majd 20 éves felnőtt való kapcsolat.
2021. szept. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%
Ilyet szól érett, mikor 19 évesen 14 évesek társaságát keresi, hát ez kész. Egészséges lelkületű fiú 19 évesen 17-22 évesek közt keresgél, 14 éves olyanoknál jön szóba, akik nem találnak a korosztályukban párt, ami tök gáz, vagy szimplán friss husira vágynak, ami megint csak gáz. Nem normális, ha egy 19 éves fiú egy 14 évessel bármit is eltudna képzelni.
2021. szept. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%

Sokkolva olvasom az ellenző kommenteket. Nagyon szép és nemes a gondolat, hogy a mai 14 éves mit kell és mit nem csináljon, de úgy érzem ezek a kommentek nincsenek tisztába azzal, hogy milyen körülmények között nől fel egy mai tini.


Tudom, hogy egy évtizede még pelenkáztátok, de nem egy kategória a ti fiatalságotok 14 évesen mint most. Teljesen más hatásokat tapasztal meg egy mai kamasz és sokkal érettebb, mint előtte 1-2 generáció ilyen korba.

Természetesen ez nem mindenkire igaz.


De ti nevelitek a lányaitokat és ti kell tudjátok milyen szinten van. Rengeteg nagyon nőies és nagyon felnőttes kamaszt láttam már, akik éretten gondolkoztak. És még több olyant, akik csak felnőttet szerettek volna játszani, mert azt látták, hogy a cigi, pia, drog, anyuci kijátszása menő, és ettől ők majd nagynak látszanak.


Sokan a szexet támadták. De figyi, ez a ti dolgotok. Ha úgy világosítottátok fel a gyerekeiteket, hogy "Nézd Annácska, a szex tényleg jó, de viszont az első alkalom nagyon fontos, válaszd meg jól kivel és mikor csinálod", akkor az szuper és egy normális kamasz meg fogja érteni. De ha elsunnyogtátok a felvilágosítást, vagy azt sugároztátok, hogy az ördögtől való, akkor ne támadjátok a fiúkat ha kihasználják akit ki lehet.


Tiltanátok? Egy kamasszal álltok szembe! Ha azt mondjátok ne tegye, még azért is fogja. Ugyan már! Ha azt mondja, hogy ma a legjobb barátnőjénél alszik, akkor nem fogjátok megtagadni. Ahogy azt sem, ha azt mondja, hogy tanulótársa van és délutánonként el kell menjen.


Inkább mindenki az szerint döntse el, hogy ezt támogatná-e, hogy ismeri a gyerekét. Ha valaki céltudatos, akkor attól, hogy pasija van és szexel, még fog tanulásra időt szánni.

De ha valaki a felnőttet akarja játszani (és hiszem, hogy ennek is családi okai vannak, szóval a nevelés és otthoni példák is nagyon közrejátszanak), és azt hiszi, hogy ezt szexel, bulival, piával, cigivel és idősebb pasival éri el, akkor azt tényleg nem támogatandó. De ide már alapból kéne pszichológus.

2021. szept. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%

a gyakoris csak egy számot lát... arra nem gondol hgy egyéni eltérések vannak emberek közt.

de a kedvencem a "14 éves általános iskolás ezért" és ha még általánosba jár akkor mi van akkor megáll a ejlődése?

2021. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14%

14es visszataszító, le kellene csukni az ilyet..


Amúgy meg én nem vagyok öreg, 30 vagyok, de már 18 évesen is láttam, mennyire gyerekek a 14 évesek! A legérettebb is mind igazi kis tini! Aki felnőtt létére érettnek gondolja őket, az beteg. És ilyenkor nem a tini olyan fene érett, hogy felér egy 19 éveshez, hanem a 19 éves annyira sérült személyiség, hogy egy szinten van egy sérült(egészséges 14 éves nem kezd felnőttel) gyereklánnyal!


Sajnos ha a korosztálya kivet valakit, az ember nem tud beilleszkedni, akkor bekapcsola az önvédő mechanizmus, hogy a többiek a hülyék és én vagyok túl jó hozzájuk, ezt pedig egy két támogató rokon még meg is erősíti.. Általában azok, akik miatt sérült a gyerek személyisége. "jajj az én kis prüntyőkém olyan érett, kitűnő, olvas, diákmunkázik, házimunkát végez igazi kis felnőtt, nem csoda, hogy nem jön ki a sok bulizós, rossz tanulóval" Ezek a gyerekek, akik kimaradnak a fősodorból, ezek nem érettek, hanem sérültek lelkileg..


Attól lesz valaki érett, hogy tudja, hogy egészséges felnőtt nem kezd általános iskolással, hogy könnyen átlát az embereken(a sérült felnőtt lehet cuki meg kedves és törődő), hogy lelkileg stabil, keveset szomorkodik, van önértékelése és észreveszi, hogyha nem tartozik a korosztályához, vele van a gond, és próbál beilleszkedni, segítséget kérni, és nem lesz áldozata egy felnőttnek! És nem csak szexszel lehet valaki áldozat, a rosszabb, ha éveken át a fiatalságát, vagy az életét lopják el, magához neveli fel a felnőtt ember, vagy bántalmazó kapcsolatban találja magát(amit nem ismer fel).. áh nagy szívás.


A lelkileg érett tini lázad, mert volt mi ellen lázadnia. A lelkileg érett tini vakmerő, hülyeséget csinál, próbálkozik! A lelkileg érett tini az pont egy átlagos tini, belőlük lesznek a lelkileg stabil felnőttek! Minden más kilógó, az érettlen. Nincs koraérett, ilyen nem létezik, mert nem volt rá ideje, lehetősége kitapasztalni más, ami az érés folyamatából nem kihagyható! Nem tud úgy érni, hogy kihagy fejlődési lépcsőket! Úgy csak olyan lesz, akinek kimaradtak fejlődési lépcsők--sérült lelkileg!


A szex tök oké a nagyobb tiniknél EGYMÁSKÖZT(én ezt nem támadom, ez is tipikus tini dolog, a magunk testének felfedezése és a másokra gyakorolt hatás kipróbálgatása MÉRTÉKKEL, lépcsőnként, figyelve a saját testünk reakcióit!)!


Egyáltalán nem csak a szülő feladata ez, szerencsére ezért is vannak rá törvényi szabályozások.. nem szabad hagyni, hogy csak szülő döntsön, mert a 10 osztályt végzett varrónő is szülő, meg a minden más csoport is szülő a jehova tanúitól a szcientológuson át minden fajta kisebb nagyobb szélsőséges látásmódot felölelve.. Kell, hogy legyen benne, és van is állami szabályozás(ami picit lehetne szigorúbb szerintem, de azért annyira nem borzalmas)


"Nézd Annácska, a szex tényleg jó, de viszont az első alkalom nagyon fontos, válaszd meg jól kivel és mikor csinálod", akkor az szuper és egy normális kamasz meg fogja érteni---nem fogja megérteni. Egy normális kamasz pont letojja, mit mond az anyja, érzések vezérlik, tombolnak a hormonok és a normális kamasz lázad, nem racionális! Mellesleg az összes többi alkalom is nagyon fontos, nem csak az első..


Ez ennél sokkal összetettebb, mint amiket összehordtál 14es, és az alap mondanivaló pedig nagyon nincs rendben. Az a kamasz, aki azt csinálja, amit az anyja mond, az egy tipikus, sérült kamasz, akinél mar 5-10 év múlva fog beütni a lázadás, ha valaha eljut arra a szintre, és nem veszi el egy fejlődésben lemaradt 19 éves feleségül és csinál neki pár gyereket.. akkor lehet, hogy 40 éves korára lesz csak a tinik érési szintjén!

2021. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%
14 év a beleegyezési korhatár.. onnantól azzal csinálja mindenki akivel akarja. párkapcsolat ugyanez..
2021. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 TAKIMLISIM válasza:
97%
Én 18 voltam, végzős, amikor összejöttem a barátnőmmel, aki akkor 15 éves gólya volt. Nyilván a szülők nagyon idegesek voltak, amíg meg nem ismertek. Fokozatosan engedték csak az együttlétet, először csak városban találkoztunk, aztán több hónap múlva jöhetett a születésnapomra, de aludni talán szilveszterkor tudtunk együtt, kb 8 hónap után. És ez így van rendjén, mert mégis nagy érettségbeli különbség van, és mondhatni szerencséjük van velem, mert rendes vagyok, no cigi, no drog, alkoholt nagyon ritkán fogyasztok, kitűnő érettségi, kultúrált stb., nem menőzésből, de még ezek mellett is féltették a lányt, és ezt megértem. Az a minimum, hogy meg kell ismerni a srácot, megtudni milyen ember, mert akár ha csak 1 évvel is idősebb a lánynál, már lehet egy nyomorult barom, aki rábeszéli valahol a egy zugban gumi nélkül, mert úgy "menő", és tessék abortusz, vagy korai unoka. Egyéntől függ, ezért megismerni, ha rendes ember, akkor nyilván ő sem fogja sürgetni, de emellett akkor is, az együttalvást nem engedném olyan fél évig, vagy 14 éves lánynál akár 1 évig, mert ne hazdujunk magunknak, az ösztöneinkben van a dolog. Főleg a fiatal fiúknál annál "menőbb", minél fiatalabbal sikerül összehozni, főleg, hogy ilyen korban szinte biztosan szűz. Egy szó, mint száz: megismerni, attól függően vagy eltiltani, vagy engedni a kapcsolatot, de az alvást és az együttlétet szigorúan felügyelni! És a lányt normálisan felvilágosítani, sőt beszaratni, mert szép szóból tini nem ért, néha sajnos csúnyából sem. Idővel úgy is elsimul a különbség, most nekem 21-18 nem is furcsa, pedig 18-15 az volt, főleg a 2 hét 19-15, de ni, együtt éldegélünk, mindenre vigyázunk, és ügyik vagyunk. Szóval esetfüggő, de biztosan nem szabad hagyni a véletlenre.
2021. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
Bírom, hogy ilyenkor sokan a beleegyezési korhatárral meg ezzel a lányok hamarabb érnek maszlaggal jönnek. Az egyik csak egy mások fejéből kipattant valami, amit be kell tartani, de nem muszáj csinálni, kíváncsi lennék, ha teszem azt 11 lenne a korhatár, akkor is ezzel jönnének e. A másik meg egy olyan dolog, hogy vagy igaz vagy nem. Én csak azt tudom, hogy 12-14 éves kislányok igen is nagyon jól megvannak osztálytársaikkal, kapcsolatok is kialakulnak bőven, tudom mert nem olyan nagyon rég voltam áltsulis, de közepsuliban is osztálytársaimnak korabeli barátnőik voltak. (Ehhez még hozzá fogok írni egy-két dolgot később)
2021. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
#19 vagyok. Azt pedig nem értem mi érettség van egy olyan lányban, aki szerint a korabeli fiúk mind éretlenek, mert valljuk be, a lányok, akik idősebbekkel kezdenek ezt vallják, de ez csak egy általánosítás, ha 14 évesen még nem is, de 16-18 évesen már bőven lehet egy fiú is érettebb a koránál, nyílván nem lesz egy 25 éves szintjén, mert ahhoz azért tapasztalatok is kellenek, de lehet a korához képest értelmes a fiú. (Még ehhez is lehet írok)
2021. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!