Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hibás elvárás egy apa részéről...

Hibás elvárás egy apa részéről a 14 éves gyermeke felé, hogy ne hozza magával az okostelefonját a fél napnyi hétvégi kapcsolattartásra?

Figyelt kérdés
Elvált

2021. okt. 9. 20:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
91%

Igen, hibás elvárás.


Csinálj velük programokat. Azt neked kellene tudni, mi jön be nekik.


Érdemes esetleg olyat választani, ahova eleve nem tudja vinni a telefont (vagy legalábbis le kell tenni), pl. élményfürdő, trambulinpark, falmászás, kalandpark, barlangászás, SUP, wakeboard, szélcsőben lebegés, bobozás. Viheted esetleg őket koncertre. Készíthettek együtt kaját, olyat, amit szeretnének. Esetleg elviheted őket műtermi fotózásra, hogy legyen mit felrakni az instára :) (de addig se telefonoznak). Szóval van bőven lehetőség, nyilván nem

kell mindent egyszerre.


Ha nagy a korkülönbség, más az érdeklődési kör, talán külön is viheted őket 1-1 alkalommal.

2021. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#19 ez egy nagyon szuper hozzáállás és szerintem nagyon jól csinálod, egy apró dolgot jegyeznék meg ami mondjuk lehet a te fiadra nem is vonatkozik.

Főleg introvertált embereknek néha szükségük van "én-időre" amikor egyedül csinálhatnak valamit, ez nem a szülő hibája, nem utál téged, szimplán van amikor úgy érzed most fú de összeülnék a barátaimmal társasozni vagy valami, gyorsan fel is hívom őket. Na, ennek van egy fordított verziója amikor az ember csak szeretne a saját kis világában elmerülni úgy hogy senki nem szól hozzá, szóval ha épp nincs kedve közös programhoz nem feltétlenül a te hibád, lehet hogy csak épp én-időre vágyik. Együtt élek a párommal, imádok vele lenni, de nekem is kell heti pár óra mikor magamban olvasgathatok vagy gépezhetek, szeretem ha ő is ott van a közelben és elfoglalja magát valamivel de ha 5 percenként beszélgetni kell már ideges leszek mert nekem pl igényem van erre a pár óra békénhagyásra.

Szóval ha egyszer-egyszer belefutsz pont egy ilyen hangulatba nem kell magadat okolnod.

2021. okt. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


#19

A példák alapján arra gondolok, hogy neked nem tini a gyermeked.

Amiket írsz, többségével már nem lehet egy tinit kimozdítani a telefon mögül. Ne felejtsük el azt sem, hogy az okos telefon hasonló hatást vált ki az agyban mint a narkó. Egyébként lassan jön az az időszak, hogy barátnőkkel tölti a hétvégéjét.

Tény, hogy a szülőnek kell törnie a fejét komolyan a programon.

Mondjuk ha visszamegyünk a múltba, a szülőknek ilyenen nem kellett agyalniuk. Tudom, minden máés volt annó. A gyerekek bandáztak, stb...

2021. okt. 24. 12:03
 24/25 anonim ***** válasza:
76%

értjük, írhatunk neked akármit, te egy szalmaszálat se teszel keresztbe,a gyerek meg drogos. akkor meg mit vársz tkp?

régen amúgy tényleg minden más volt, akkor is a kortárs közösség volt fontosabb (a bandázás nevű program se apucival zajlott...), mint az őket le se sz.ró, előítéletes és hisztis "hétvégi apukák", csak régen bezárva a lakásba kellett unatkozniuk, ma meg már legalább chatelhet és csinálhat dolgokat amíg nálad kell ülnie.

2021. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

A 3-asnak igazat kell adnom. Azért heti 5-6 óra nem sok minden. Most ha csak nálad van és ül, mint egy kuka, akkor persze, hogy a telefont nyomkodja. Nem lehet mindig utazgatni, mozizni, kirándulni, ez tény. De akár tarthatnátok hogy telt a hét / közben kártya, társas, filmnézős, konzolos (ha szeret játszani) beszélgetéseket.

A telefonja legyen szépen nála. Ha azt mondod neki ne hozza, akkor még meg is sértődik.

2021. nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!