Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak ha a 13 éves...

Mit csináljak ha a 13 éves lányomnak barátja van? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap este a lányom bejelentette, hogy összejött egy fiúval, akit már égebbről ismer, mi is találkoztunk már vele. Nem tudom, mit mondjak erre. Nyilván semmit sem ér ha "eltiltom", de meg akarom védeni, és féltem őt. Mit lehet ilyenkor csinálni?

2021. nov. 13. 13:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%

A kényes témákat át kéne beszélni vele, ennyi. És azon kívül normálisnak lenni velük. Miért lenne szent? Nyilván te sem voltál az soha.

Nem minden 13 éves felelőtlen idióta. Nekem is volt 13 évesen egy barátom, igaz nem sokáig. Az első csók meg volt, meg tipitapi, de az már nekem sok volt akkor, úgyhogy szépen meg is szakítottam vele a kapcsolatot. A lányod is legyen tisztában vele, hogy normális fiút nem fog attól elveszíteni, ha nemet mond valamire, és nem attól fogják szeretni, ha mindenre rábólint. Ha viszont mégis úgy érzi, hogy készen áll, (vannak akik ennyi idős korban már érettnek gondolják magukat) akkor úgy csinálják, hogy ne legyen belőle baj.

2021. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Aztán mi van ha elviszed az orvoshoz az megállapítja, hogy nem szűz? Visszavarrod a szűzhártyáját, vagy mi a köv. lépés??
2021. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem jutott eszedbe beszélni vele ezekről akkor utólag már felesleges. Csak az félti a gyerekét egy kapcsolattól, aki tudja hogy semmit nem mondott neki...
2021. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, mindenképp besszélni fogok vele! És nem azért féltem, mert nem mondtam volna el neki ilyen dolgokat (igenis beszéltem már vele ilyenekről), hanem attól, hogy csalódni fog.
2021. nov. 13. 14:46
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

A csalódás meg az élet velejárója. Tanulja meg kezelni. Szar lesz az első szakítása, de ezen is túl kell esnie valamikor.

A csalódásokból tud tanulni és tudja meghúzni a saját határait.

2021. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
96%
Mond el neki hogy hogy kell biztonságosan szexelni meg a fiúnak is ja és vegyél neki valami jó minőségű óvszert meg síkosítót is.
2021. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 1Léna ***** válasza:
15%

13 éves lány lehet, hogy már menzeszel, de ez még nem ok arra, hogy szexuális kapcsolatba kezdjen. A felelősségtudatnak még fejlődnie kell. (Rá mernéd már bízni a teljes fizetésed kezelését, képes már az önálló éleletvitelre? Főz, mos, takarít önállóan, kérés nélkül? ...) Az lehet, hogy a fogamzásgátló módszerek kellően ismertek, de nincs 100%-os fogamzásgátlás. Az ennyi idős gyerekeknél ténylegesen a szülő felelősége, ha gyermeke állapotos lesz. A fiúknak, férfiaknak mindig jól jön egy kis ingyen szex a nemi vágyaik kielégítésére, amiért nem kell túl sokat fáradozniuk, de a nők megítélése és a tisztaságuk értéke egyre értéktelenebbé válik ezzel.

Ha szeretjük a gyermekünket és féltjük a csalódásoktól akkor fontos önfegyelemre tanítanunk nevelnünk őket.

Az akaratuk, a személyiségük fejlődése, kibontakozása, és ennek a bölcs kezelése nehéz feladat. Csak azért mert mások megengedik, azért te mondhatsz erre nemet, vagy megszabhatod a kereteket.

2021. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
45%

#16 azért ez 13 évesen kicsit durva. Szobát ne béreljünk neki?


Értem én, hogy járnak, tök jó, kiskamasz szerelem, a szexet ettől még nem kéne szorgalmazni. Lehet őket küldeni programokra, moziba, állatkertbe, kirándulni, cyberjumpra, de nincs egymásnál lógás meg egymásnál alvás felügyelet nélkül.


Mikor a majdnem 13 éves lányomnak lett "barátja", akkor ezt meg is beszéltük, hogy amig nincsenek rossz jegyek, addig suli után együtt lóghatnak a suli környékén, nem mehetnek fel sehová, adtam extra sebpénzt ha úgy volt. Így támogató voltam, de az hogy szexeljen 13 évesen, az nekem eszembe sem jutott..

2021. nov. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
89%

18# Hát akkor a te lányodnak nem veszel óvszert, nem világosítod fel, telebeszéled a fejét hogy szexelni bűn kb.

Nem kell ahhoz felmenni sehova hogy kipróbálják egymást, elég egy üres terem a suliban, vagy az öltöző, könyvtárban a privát rész...

2021. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
20%
#19 Nem ez a két szélsőség létezik, ne légy buta.
2021. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!