Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-13 éves lányodat elengeded/...

12-13 éves lányodat elengeded/elengednéd Budapesten moziba két osztálytársnőjével, barátnőjével?

Figyelt kérdés
Corvin moziba, Corvin plázába, BKV-val 30-40 perc távolságból.

2021. dec. 20. 01:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Rendszeresen járok arra, nem a legkellemesebb Környék. A lányom még nincs ennyi idős ugyan, de gimi előtt nem tervezem egyedül engedni ilyen távra, kísérje el őket valaki. Anyuka, felnőtt testvér , csak legyen velük egy felelősségteljes személy.
2021. dec. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Én 13 évesen kezdtem el gimibe járni, napi 40-45 percet utaztam Budapesten keresztül, és igen, mentünk moziba is néha a barátnőimmal méghozzá pont a corvinba. Soha semmi bajunk nem lett belőle. Nem árt, ha tud vigyázni magára, de ha már vannak 3an, jó eséllyel nem lesz semmi baj. 6 évig jártam a 8kerbe suliba (bár nem a gettós részen) 12-18 évs koromig, és egyetlen egyszer nem volt baj. Egyszer jött utánam egy szatír, de a sors fintora, hogy pont pár utcányira onnan, ahonnan lakom.

Szerintem jó, ha megtanítod, hogyan vigyázzon magára, és akkor nem fogja baj érni.

2021. dec. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Persze
2021. dec. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
13%

Nem engedném el.


Undorító az a környék, teli van kéregetővel. Egy ilyen fiatal lány pénzzel tökéletes célpont egy cigányasszonynak.


Világjárvány idején nem kéne ilyen zárt helyekre mászkálni, ahol sok az ember. Bár így egyszerűbb mindent az oltatlanokra fogni, hogy miattuk terjed. Nézzenek otthon filmet.

2021. dec. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

4!

Egy egyszerű mozis kérdés volt... hogy a bánatba jön ide a világjárvány meg az oltatlanok?!


Ennyire beszűkült vagy? Nem kellene annyi agymosást nézni a tv-ben 🤦‍♀️

2021. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

#4

Az ugye megvan, hogy ennek nem lesz vége? Legalábbis úgy nem, hogy egyszer csak keddről szerdára nincs többé vírus. Akkor többet ne is hagyjuk el a lakást? Zárkózz be te, ha ennyire fosol, de a többieket hagyd békén, hadd éljük az életünket.

A kérdésre válaszolva, én elengedném. Ennyi idősen én is simán mászkáltam egyedül/velem egykorú osztálytársakkal.

2021. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Engem anyukam 13 evesen a szeltol is ovott, es sehova nem engedett el soha. Az lett az eredmenye, hogy kikozositettek, nem lettek barátaim mert amig mindenki jobbra-balra jarkalt nekem otthon kellett lennem, mert anyukam nem engedett el sehova.

Folyton azt kellett hallgatnom hogy majd megeroszakolnak, bantanak a csunya bacsik ezert nem mehetek sehova.

Az lett az eredmenye, hogy 22 evesen az arnyekomtol is felek, mert annyira belem lett nevelve az, hogy bantani akarnak az emberek. Rengeteget utazok, vonatozok es mindig elotte gyomoridegem van es panikrohamom mert felek hogy valaki bantani fog. CSAK azert, mert 16 eves koromig nem mehettem sehova.

Nyilván, vannak rossz emberek, de szerintem ha okos a kislanyod, es a baratai, illetve rendszeresen beszeltetek vele arrol, hogy nem szabad idegenekkel szoba allni stb akkor tudni fogjak azt, hogy mit szabad es mit nem.

Ez egy borzasztóan nehez tema, mert mindenki szamara a sajat gyereke a legdrágább es a legfeltettebb kincse, de nem szabad bezarni a gyerekeket es azt mondani hogy mar pedig te nem mehetsz sehova mert ezt most a legoszintebb egyutterzesemmel mondom hogy a kesobbiekben pokolian nehez lesz neki. Felni fog a sajat arnyekatol is, mert mindenkiben a rosszat latja majd. Tudni kell neki is rola , hogy nem minden ember cukorbol van, persze.. de az nem megoldas, ha nem engeded el sajnos.

2021. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
13%

“Egy egyszerű mozis kérdés volt... hogy a bánatba jön ide a világjárvány meg az oltatlanok?!


Ennyire beszűkült vagy? Nem kellene annyi agymosást nézni a tv-ben “


Te meg buta vagy, mint a tök. Állandóan arról papolnak, hogy terjed a vírus, hányan patkolnak el, stb. De bezzeg moziba, és hasonló helyekre lehet járni ? Ahol sok ember van összezárva ? Így jön ide a vírus.

2021. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
12%
Senki nem mondta, hogy be kell zàrni, de 12 évesek ne mászkàljanak màr belvárosban felelős személy nélkül😃
2021. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Én igen. Nappal.
2021. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!