Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagálnál elvált...

Hogyan reagálnál elvált szülőként a lejjebb írtakra?

Figyelt kérdés

Két felsős gyereked van.

Velük élő szülőnek két autója van! 1 átlagos és egy újabb több milliós használt hitelre. A státusz és a beteges autómánia miatt. Ez kezeld tényként és fogadd el, hogy így van ha válaszolsz!

Gyakran azzal válaszolnak a gyerekek, ha kérdezek valamit, hogy "nincs anyának pénze"

Pl.: Miért használt csizmád van és miért nem vesztek olyan csizmát ami kényelmes?

A gyerek fogszabályozását is az elvált szülőként kénytelen vagy egyedül finanszírozni, mert fontos számodra az egészsége.


Ha válaszolsz, a kérdésre koncentrálj kérlek. Köszi! :)

Hogyan reagálnál?



2021. dec. 20. 07:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
94%

Még mindig nem írtad, hogy miért van két autó. Azt se, hogy mennyit fizetsz. Ez egy anonim oldal. Viszont úgy tűnik, hogy te meg azt nem tudod, hogy mennyibe kerül két kamasz.

De ha úgy gondolod, hogy ennyire rossz anya a volt párod, nyugodtan magadhoz veheted őket.

Azzal egyébként mi a gond, hogy külön élő szülőként nem csak a törvényben megszabott minimumot nyújtod a saját gyerekeidnek? Vagy úgy gondolod, hogy a havi egy utalás, pár nap láthatás bőven elég, és ezzel meg is szűnt minden kötelezettséged?

2021. dec. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem oldja meg persze hosszú távon, de ezek szerint fogalmad sincs, hogy mennyibe kerül egy autó fenntartása!


Mivel egyszerre csak egyet tud hajtani, üzemanyagban semi külünbség az egy és két autó közt. MAx a súlyadó és biztosítás, ami dupla, de az éves szinten esetleg 100ezres tétel.

2021. dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%

Ha zavar a használt csizma, akkor miért nem veszel neki újat?


Amúgy nem reagálnék semmit, hiszen a gyerekem apja nyilván tudja milyen anyagi helyzetben vagyok, tehát nem kérdezne ilyen hülyeségeket.

2021. dec. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
81%

Mi a probléma a 2 autoval???

Én és a férjem egyszerre járunk dolgozni, 2 irányba. Egyikünk a kicsiket viszi bölcsibe, oviba, a másik a nagyokat iskolába....

Ahol gyerek van nem luxus az autó, vegyél te is hitelre ha irigyled


Neked is gyereked, vegyél nekik csizmát, vagy esetleg a fogszabalyzot is kifizetheted

2021. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is két autó van.

Nem a luxus kategória az tény de tudom, hogy mennyiből lehet fenntartani. Nem százezres összeg.

Ha nem lenne két autó meglennék lőve.

A férjem elviszi én meg sétáljak a fagyban kilométereet az iskoláig.

Inkább fenntartom a kocsikat.

Az exed nem tudom mennyit költ a gyerekekre és szerintem pontosan te sem. Csak félinformációid vannak amit a gyerek elmond.

A hugomék is elválltak. A gyerektartás mellett ugyanúgy minden hónapban vásárol az apuka a gyerekeknek ruhát, cipőt és fizeti a külön óráikat.

Gondolom nem több százezres gyerektartást fizetsz.

Sőt a felső tagozatos gyerekeknek már az igényük is nagyobb. Neked is bele kellene szállnod jobban az anyagiakba lehetséges.

2021. dec. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
78%

Nàlunk is 2 autó van


A gyerekek csizmája pedig kéz alól is van…


A ruháim többsège is.


Ha nem lenne autóm, akkor 4,5 km-t kellene gyalogolni oda ès vissza az ovihoz .. hátamon egy babával…-babakocsira alkalmatlan az útvonal


Plusz ha ott van új pàr, ahhoz semmi közöd/ közünk, neki mije van.


Úgyh elèg baromság az érved

2021. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

2 embernek 2 autó nem luxus! Ki beszél itt 2 emberről? Új pár? Atya ég! Egy kombináló embert!

1 embernek luxus, ha nincs rá fedezete és pénzügyi problémákkal küzd!

100 ezer Ft / év nem számít! :-o Gondolom milliomos vagy!

Miért kell engem ebbe belekeverni? Tehát én erőmön felül vásároljak a gyerekeimnek, miközben 2 autóval szórakozik az anyuka! Gratulálok az elfogultságért és a sok mellébeszéléséért! :(


Azt hittem 1 értékelhető válasznál többek kapok! :(

2021. dec. 20. 14:57
 18/31 anonim ***** válasza:
62%

Kerdezo!


Anyuka keres X összeget. Abból fizeti a saját és a gyereketek összes költségét.

Tegyük fel te is X-et keresel. Abból adsz 20%-ot anyukának, mint tartassdijat, a maradék 80at magadra költöd.

Tehát ha nagyon leegyszerusitjuk mondjuk 100ezerre a fizetéseteket, akkor anyuka és a gyereked élnek ketten 100+20tartasij+12csaladi: 132e, magyarán 66e/fő. Ezzel szemben te egyedül 80.

2021. dec. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom azert az senkinek nem probléma,hogy anyuka 2 autót használ??? Amit a másik autóra költ,azt költhetné a gyerekre. Igy meg csak a pénzt viszi.Itt nem az a megoldás,hogy akkor anyuka csináljon amit akar,apa meg fizessen mindent.
2021. dec. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
83%
Annyira rosszul nem mehet neki, ha a több milla autóra kapott hitelt, nyugi.
2021. dec. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!