Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnád le örökbefoga...

Hogyan reagálnád le örökbefogadó szülőként ha 6 éves örökbefogadott kisfiad előtt rákérdeznének, hogy mi lesz most ővele, hiszen úgy hallották végre "saját" gyereket vártok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 17:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Önszintén pofán verném az illetőt.
2013. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom ezt rossz viccnek szánták??? Hát nem is tudom mit mondtam volna hirtelen. lefagytam volna valószínű, sajnos a jó beszólás mindig csak utólag jut eszembe...

de annyit biztos megeresztettem volna hogy nem értem a kérdést ezt jó nagy butaság direkt a gyerek előtt hogy ő is hallja (egy 6 éves már nagyon értelmes) hogy ezen megütköztél.

Később biztos mondanám nekik 4 szemközt is hogy ez egyáltalán nem vicces ha annak szánták ha meg nem annak akkor hatalmas bunkóság és többet ilyet ne.

2013. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon gáz. Nekem anyósom szólt be valami hasonlót (persze nem ugyanez azért) a két fiam füle hallatára hogy na hallotta kislány lesz a pocaklakó (??) és hogy MOST MÁR ÖRÜLÜNK hogy végre sikerült lányt???? 1. nem mondtuk soha hogy lányra "gyúrunk" 3 gyereket szerettünk volna így is úgy is csak vmiért neki az volt a fixa ideája, hogy CSAK azért vállaltunk 3-at hogy lány legyen. 2. még ha így is lenne hogy vágytunk lányra kifejezetten akkor is hogy lehet már ilyet mondani a fiúk előtt?

A nagyobbam rá is kérdezett később hogy ha kisfiú lenne a harmadik akkor nem szeretnénk úgy vagy ilyesmi.

2013. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Többet nem ismerném meg azt aki ezt mondta, és a gyerekkel is leülnék beszélni, hogy csak egy hülye ember.

Mit szóltál hozzá?

2013. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
valszeg hirtelen indulatomból, nagyon megrugdostam volna.
2013. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én annyit mondtam nyugodt hangnemben,hogy a kisfiam is saját,ki másé lenne mint az enyém ,az csak egy dolog,hogy nem vérszerinti.

Ő az "elsőszülöttem" aki szülővé tett bennünket és megkérdőjelezhetetlenül a miénk .


Utána később megkérdezte a kisfiam,hogy miért lettem olyan furcsa amikor azzal a nénivel beszéltem.

2013. febr. 8. 17:24
 7/22 Shai-Hulud ***** válasza:
81%

Én azt mondanám, hogy mostmár azért megtartjuk, ha így alakult... :-D


Komolyan pedig azt, hogy remélem, hogy jó testvérek lesznek, és nagyon fogják szeretni egymást, legalább annyira, mint ahogy mi fogjuk szeretni mindkettőjüket.

Valamint azt is, hogy aki ennyire meg tudja különböztetni az örökbefogadott gyereket a "sajáttól" az inkább ne nevelje egyiket sem...

2013. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Elmondtam a kisfiamnak,hogy a néni nem tudhatja tapasztalatból ,hogy köztünk micsoda különleges kapocs van ,mert ő az összes gyerekét a saját pocakjában hodta ki és nem tudhatja milyen öröm,hogy amikor az egyik gyerek eltéved egy másik néni pocakjában akkor milyen öröm mikor sikerül hazatalálnia a szüleihez akikhez mindig is készült és akik mindig is nagyon vártak őrá .
2013. febr. 8. 17:28
 9/22 A kérdező kommentje:

"Én azt mondanám, hogy mostmár azért megtartjuk, ha így alakult... :-D "


:-D

Mostmár azért megtartjuk bizony ,oda nem adnánk semmiért ,egy tündéri okos ,ragaszkodó nagyfiúról van szó.

2013. febr. 8. 17:31
 10/22 anonim ***** válasza:
De már csak az elgondolása is szörnyű meg amit mögötte ért. Ez ugye legalább valami 80. éves néni volt, hogy az öregségre lehessen fogni?
2013. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!