Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan reagálnátok...

Szülőként hogyan reagálnátok egy olyan szituációra, ha lenne egy 15-16 éves fiatok, és részt venne egy kocsmai verekedésben, ahonnan az éjjel kellős közepén rendőrök vinnék őt haza hozzátok? Mi lenne a büntetés, mi lenne a következmény részetekről?

Figyelt kérdés
2020. jún. 7. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Elgondolkodnék, hogy hol rontottam el a nevelést.
2020. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha a 15-16 éves kölyköm éjjel kocsmában lenne, akkor rohadt mélyen magamba néznék, hogy mit bæsztam el a nevelésében, meg mi a francért nem tudom, hogy hol a gyerekem éjjel.
2020. jún. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Először is szégyelleném magamat mint egy kutya, hogy rendőrök hozzák haza a gyereket.

Aztán leüvölteném a fejét, de közben megkédezném hogy pontosan mi történt.

Aztán magamara is haragudnék, hogy milyen szülő vagyok, hogy a 15 (!!!) éves gyerekem éjjel kocsmázik és ráadásul verekedik is.

Büntetés az lenne, hogy kb 2 hétig nem mehetne sehová, utána is csak maximum úgy hogy este 10-re haza érjen.

2020. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Mit keres egy 15 éves gyerek kocsmában?Másodszor meghallgatnám mi történt, ha érthető a történet(megtámadták, többször belekötöttek és nem hagyták abba vagy gyengébbet védett) akkor csak körülbelül egy hónapig nem mehetne sehova(barátokhoz se, nappal). Ha csak menőzött, vagy ő kötözködött, akkor 18 éves koráig sehova.
2020. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Eleve mi keresnivalója van egy 15-16 éves gyereknek az éjszaka közepén egy kocsmában?
2020. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
33%
A 15 éves gyerek a kocsmában sok mindent kereshet. Én se vagyok felnőtt, de lejárok a kocsmába. Attól független hogy mindenkinek az alkohol jut eszébe nem csak az van, Magyar válogatott meccseket nagyon jól lehet ott nézni, bitang hangulat van.
2020. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
57%
Próbálj magadba nézni mit rontottál el (sörözés, verekedés, stb.)! Főleg 16 évessn kocsmában mit keres? Én igazság szerint több időt töltenék vele, megbeszélnék vele több ilyenféle kérdést, és egy kis szabály tennék be hogy érjen haza 10ig, legyen nála telefon, és tudd hogy hova megy!
2020. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
33%

"Jól megverted legalább?"


Ennyi lenne a kérdésem.

2020. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez is csak elméleti, kitalált, forgalomgeneráló kérdés, nemde.
2020. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Igazabol ez egyeseknek nagyon rosszul hangzok, meg magukat hibaztatjak, hogy az annyi idos gyerekuk ezt csinalja.

Igazabol en meg suliba jarok, 10. osztalyban vagyok. Van egy osztalycsoportunk, ahova egyfolytaban ilyeneket kuldenek az osztalytarsak, hogy hol voltak pialni, kivel voltak, ilyenek. Olyan is volt mar, hogy hajnalban kuldtek be a kepeket, hogy ok a haverokkal pialni voltak.

En a kocsma miatt eleve megbuntetnem valahogy, persze nem olyan, hogy szobafogsag, mert az csak ront a helyzetem, tudom, gondolhatjatok, hogy csak azert mondom, mert en is gyerek vagyok, de nem, tenleg csak ront.

Utanna meghallgatnam a verekedeses reszet, hogy eleve mi tortent, mert ugye ha nem o kezdte, csak megprobalta magat megvedeni, akkor eleve nem az o hibaja, igy nem buntetnem meg azert, ha en szulo lennek.

2020. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!