Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti ebbe bele szoktatok...

Szülők! Ti ebbe bele szoktatok gondolni?

Figyelt kérdés
Ugye ma már a "legtöbben", (mondom ezt úgy hogy nem ismerem a legtöbb embert) a digitális világba nőttünk bele. Sok szülő panaszkodik hogy mennyit játszik a gyereke, és mást sem csinál. Az én szüleim is megszóltak ezért tizenéves koromban, mindig csak korlátolni akarták, meg kritizáltak hogy miért a gép előtt ülök mindig. Na de, abba nem gondoltok bele hogy azért ül a gyerek folyton a gép előtt mert jobb alternatívát nyúlt a valóságnál? Mondjuk amíg gépezik addig nem törődik a jelen problémáival? 21/f
2021. dec. 31. 15:47
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ja, amikor kicsaltak hogy éljek társsasági életet, az abból állt hogy nem tudtam szóhoz jutni, se hozzászólni a témához, vagy szimplán lefikáztak valami miatt. Ha meg véletlenül társsaságba kerültem az volt a baj hogy "ez megint iszik" meg miegymás. A drága "szakemberek" sem tudtak tovább gondolkodni annál hogy "vegyék el a gyerek gépét"? valószínűleg ez nagyon jól hozzájárult hogy olyan "szépen" és "boldogan" teltek a kamasz éveim.
2021. dec. 31. 19:29
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
Amit írsz, ugyanaz, mint az alkoholizmus egyik "indoka". Menekülés a valóságból. És mivel ismertem ugyanilyen alkoholistát, de, belegondoltam már ebbe, hogy segítenem kell majd a gyerekemet abban, hogy szép fokozatosan megtanulja a kudarcélmény megélését és feldolgozását. Azzal semmi baj nincs, amíg egy kisgyerek ezzel egyedül nem birkózik meg, de az már az én szülői szégyenem lesz, ha 20 éves korára se tanítottam meg ennél többre. És ilyen szempontból tök mindegy, hogy mi az eszköz, a mögötte lévő pszichológia a lényeg (a probléma kezelése a menekülés).
2021. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ennyi idős koromra már vagyok olyan érzéketlen, hogy könnyen átlépjek az élet nehézségein.
2021. dec. 31. 19:38
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
A drogosok is csak menekülnek a valóságból. Azzal sincs semmi baj. Ha a gyereked heroinnal szúrná magát abban is támogatnád? Na látod!
2021. dec. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
14.Látom a szövegértés neked sem az erősséged.
2021. dec. 31. 20:56
 16/24 anonim ***** válasza:
38%

Én abban egyetértek, hogy túl van démonizálva az egész.


Olyan érzelmes, minőségi érzelmi intelligenciát fejlesztő játékok vannak hogy az elképesztő.

És inkább játsszon a gyerekem a Life is strange-dzsel mint olvasson Szürke 50 árnyalatát.


Olvastam valahol, hogy egy igazi gamer nem azért játszik, mert nincs élete, hanem mert sok életet szeretne élni, vagy valami hasonlót.


Egy jó játék fejleszti az EQ-t, a logikát, kitartást, kudarc feldolgozását, ad egy történetet amivel te magad is több leszel, nem beszélve a kézzelfogható dolgokról pl angol tanulás szem-kéz koordináció, a számítógépekkel való alapvető magabiztosság.


De ezt persze lehet magyarázni egy kívülállónak, aki azt hiszi hogy a számítógépes játék=Fortnite és társai.

Szívesen a kezébe adnék ezeknek érdekes, izgalmas, tanulságos játékokat. Tudnék felsorolni...

2022. jan. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
52%
A kockák mindig ezzel jönnek, de mit ér a logika fejlesztéssel ha nem lesz szociális élete, meg bukdácsol majd az iskolában mert semmi más nem érdekli csak a gépezés. Nálunk a házban egyetemista korukig egy számítógép volt, se okostelefon, se konzol. És egészséges felnőtt lett belőlük több kortársuk meg otthon ül majd 30 évesen párkapcsolat, végzettség munka és barátok nélkül. Nyomják a ps-t egész nap más nem létezik számukra. És egyre több az ilyen.
2022. jan. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%

Ha a szülők olyan hozzáállásúak, mint a #10-es szülei, akkor én sem értem miért ne számítógépezhetne.

Attól h tiltva van, nem lesz jobb a gyereknek. Mondjuk ott úgy van elcseszve az egész ahogy van.


Normális szülőknél nincs olyan h a gép jobb, mint a valóság.

2022. jan. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
17.Ó, a nővérem bizony élt társsasági életet, nem is tudom hány fiúja volt az évek alatt, meg bulizgatott orrba szájba. 28 éves korára egyedül van, és csicska egy boltban, az érettségit meg letette vagy 10 év alatt. A pasija aki amúgy egy alkesz, drogos nyomorult már nincs vele. Nekem pedig 21 éves koromra több végzettségem és nyelvtudásom van mint neki 28 évesen, pedig én végigkockultam az életemet eddig.
2022. jan. 1. 15:51
 20/24 A kérdező kommentje:
És nem csak a szülei, vagy az otthoni dolgai miatt választhatja a gyerek a valóság helyett a fantázia világot. Ugyebár tudjuk milyen vidámak az iskolás évek, ja nem... Vagy mondjuk nem kilátástalan a jövője? Stb? A mögöttes indok és a probléma senkit nem érdekel, csak "ne gépezél" meg "Éljél társsasági életet!" Fasza!
2022. jan. 1. 18:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!